Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί Κόστους Κατασκευής Οικοδομών


parist43

Recommended Posts

Παιδιά συγνώμμη , αλλά γιά την Ελληνική πολυνομία και το γενικό μπάχαλο και τους αντιμαχόμενους νόμους , δεν φταίει ούτε το DNA , ούτε οι πολίτες σαν άτομα . Φταίνε μόνο σαν ψηφοφόροι ανάξιων , απαιδεύτων , φαύλων και αργυρώνητων πολιτικών .

 

Το θέμα είναι ότι ΔΕΝ έχεις την δυνατότητα να είσαι νόμιμος στις συναλλαγές σου με το κράτος , μιά και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ νομιμότητα και κάθε δημόσιος φορέας κάνει ότι θέλει .

 

Αλλωστε μου το είχε πει ξεκάθαρα ένας έφορος πριν 10 χρόνια , όταν του είπα ότι θα έκανα μισθωτές υπηρεσίες και ενοικίαση ξυλείας γιά τον μπετατζή .

Μου είπε επί λέξει :

 

"Το ΙΚΑ τα πήρε τα φράγκα με τα ένσημα , η Εφορία θα πάρει τα δικά της με το τιμολόγιο και τον ΦΠΑ ".

 

Ετσι τους διδάσκουν οι υπουργοί τους , έτσι κάνουν στις συναλλαγές τους .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συμφωνώ αλλά μήπως είναι και κλιματολογικό το θέμα?εχω παρατηρήσει ότι οσο πιο ζεστό είναι το κλίμα τοσο πιο μπάχαλο είναι οι κοινωνίες(αφρικανικές χώρες-μεσογειακές χώρες-βόρεια κράτη).μήπως η ζέστη "ξελασκάρει" τις βίδες του εγκεφάλου?

Link to comment
Share on other sites

Μπα , απλά μιλάμε με πιό ανοικτό στόμα και οι λέξεις μας έχουν πιό πολλά φωνήεντα , από ότι οι βόρειοι .

Σύγκρινε Νορβηγικά με Αραβικά γιά του λόγου το αληθές .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.