Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δωρεάν διανομή Ευρωκωδίκων


Χ Επισκέπτης 1

Recommended Posts

Για να επαναφέρουμε τη συζήτηση στο κυρίως θέμα , οι τιμές που παρέθεσες rigid από που είναι ? Δλδ , ποιός πουλάει σε ποιόν με αυτό το τιμολόγιο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επι της ουσίας είναι καλή προσπάθεια αλλά λίγο αποσπασματική κατα την γνώμη μου, θα ήταν προτιμότερο ο συνάδελφος να στείλει e-mail σε ΟΛΑ τα site (φόρουμ και όχι μόνο )

έχει ήδη ξεκινήσει αυτό, αφού μόλις χθες ολοκληρώθηκε το κείμενο.

 

τελοσπάντων δεν είναι δυνατόν να απαντάω στον καθένα

 

Για να επαναφέρουμε τη συζήτηση στο κυρίως θέμα , οι τιμές που παρέθεσες rigid από που είναι ? Δλδ , ποιός πουλάει σε ποιόν με αυτό το τιμολόγιο ?

ήταν από BSI (British Standards) γιατί τα έχει σούμα

 

ο ΕΛΟΤ, περίμενε να δεις τις τιμές

https://sales.elot.gr/online/search/submitSearch.do;jsessionid=698CD91F3190DDA66BE068E69F732644

 

απλά στον ΕΛΟΤ βαρέθηκα να κάνω σούμα γιατί είναι σκόρπια, περιπου από ότι είπε ο iovo 11.000€

σε αυτά υπολόγιζε σίγουρα κανά χιλιάρικο τα εθνικά προσαρτήματα που δεν έχουν βγει ακόμη

Link to comment
Share on other sites

επίσης, οι κόντρες επί προσωπικού πρέπει να λήξουν κάποια στιγμή.

αυτό είναι καλό για όλους μας γιατί δεν βλέπω και να υπάρχει αντικείμενο που έχουμε να χωρίσουμε

rigid αυτό είναι ό,τι πιο σωστό και ώριμο έχεις πει!

Αυτή είναι η ουσία και αυτό να κρατήσουμε όλοι!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μεγάλε τα είπα από την αρχή! Εσύ τα παρανόησες-παραποίησες! Δεν χρειάστηκε να ανακαλέσω τίποτα και ούτε θα το κάνω. Ο Evan είναι ΕΚΛΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ κατ'εμέ και μπράβο του και πολύ καλά έκανε. Ρώτησα κάτι πολύ συγκεκριμένο που δεν έχει να κάνει -θεωρώ- με τον Evan. Υπάρχει απάντηση;

όσο για το κριτής που λες, εγώ λέω ότι μεγάλη μπουκιά καλύτερα να τρώμε, μεγάλες κουβέντες να μη λέμε.

επίσης, οι κόντρες επί προσωπικού πρέπει να λήξουν κάποια στιγμή.

αυτό είναι καλό για όλους μας γιατί δεν βλέπω και να υπάρχει αντικείμενο που έχουμε να χωρίσουμε

Αμ, μπράβο, γι'αυτό σου λεω... Τον τελευταίο καιρό έχεις πει ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ!

Κόντρες επί προσωπικού δεν υπάρχουν από μέρους μου. Μάλλον τις φαντάζεσαι ή ίσως να σου αρέσει να ζεις με χρονοκαθυστέρηση... Τώρα για άλλους δεν μπορώ να μιλήσω.

Με τον rigid τον φωστήρα, δεν έχω να χωρίσω τίποτα, άσχετα αν είναι πολύ επιθετικός απέναντι μου!! Άσχετα αν δεν μπορεί να το καταλάβει αυτό... Μήπως όμως ότι υπήρξε ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ από rigid και acnt χωρίστηκε ήδη;

 

Sundance, άλλο πικρία και άλλο παράπονο... Οτι μου βγαίνει το παράπονο που έπρεπε να χωριστούμε σε 2 φόρουμ, ισχύει. Το οτι μου βγαίνει παράπονο οτι για εμένα "χάλασε" αυτό που 1,5 και χρόνο πίστεψα και αγάπησα, ισχύει. Οτι μου βγαίνει παράπονο που είδα πως δεν είμαστε διαφορετικοί από την Ψαροκώσταινα, οτι δεν μπορούμε να λειτουργήσουμε χωρίς να χωριστούμε σε φατρίες, χωρίς να διακτεχόμαστε από προσωπικές φιλοδοξίες, συμπάθειες και αντιπάθειες, οτι δεν μπορούμε να σκύψουμε το κεφάλι μας σε μια ιδέα ανώτερη από το μικρό μας εγώ, ναι ρε γαμώτο, με πιάνει το παράπονο και μου βγαίνει το παράπονο...

 

Εγώ το φόρουμ αυτό (όχι την σελίδα! Τα άτομα!) τα πίστεψα και τα "αγάπησα". Π λέον, δεν πιστεύω και δεν αγαπώ και ως συνέπεια αυτού, αντιμετωπίζω με περίσσια καχυποψία το οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το φόρουμ αυτό (όχι την σελίδα! Τα άτομα!) τα πίστεψα και τα "αγάπησα". λέον, δεν πιστεύω και δεν αγαπώ και ωε συνέπεια αυτού, αντιμετωπίζω με περίσσια καχυποψία το οτιδήποτε.

αυτό αφορά εσένα και δεν με απασχολεί.

Με τον rigid τον φωστήρα.

εγώ μιλάω για μένα πάντα, οπότε να με αφήσετε έξω όλοι.

 

τέλος από την πλευρά μου.

Link to comment
Share on other sites

αυτό αφορά εσένα και δεν με απασχολεί.

Μα δεν σε ρώτησα, ούτε μιλούσα σε εσένα....

Ααααα! Μήπως θεωρείς πως όλοι ασχολούνται με την πάρτη σου; Κολακεύεις τον ευατό σου τότε!

 

Όλοι μιλάμε πάντα ο καθένας για τον εαυτό του! Φερέφωνο δεν είναι κανείς!

Απάντηση και πάλι γιόκ!

Τέλος κι εγώ. Καλή τύχη.

Evan σε ευχαριστώ για την ιδέα-προσπάθεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί,

 

Προσέξτε τί λέω:

 

και υλοποίηση ποιανού;

 

Οι ευγενικές και ξεκάθαρες προσπάθειες εγώ ξέρω πως γίνονται ανώνυμα, όπως οι δωρεές κτλ κτλ...

 

Ρε acnt αν διάβαζες τους όρους στο petition θα καταλάβαινες πως ανώνυμα δεν μπορεί να γίνει, δεν το επιτρέπει το site , εκτός αν ήθελες να υπογράψω ως the best engineer. Ποιος νομίζεις ότι θα υπέγραφε ένα κείμενο που ο συντάκτης του είναι άγνωστος;;;;;;

Η ιδέα είναι δική μου εγώ έγραψα το κείμενο όποιος ήθελε έκανε κριτική. Κοίτα εδώ ποιοι ανταποκρίθηκαν. Δεν έχει νόημα να βάλω link από το άλλο φόρουμ για να δεις και τους υπόλοιπους. Αυτός που υπογράφει το κείμενο δεν κάνει χάρη σε κανέναν Evan emichanikos michanikos κλπ. Βοηθάει τον εαυτό του πρώτα και τους συναδέλφους του που δεν έχουν την δυνατότητα να τα στάξουν, που απ'οτι έχω καταλάβει αποτελούν την πλειοψηφία εδώ και εκεί

 

Επιλογή του ήταν να κάνει ότι έκανε, όπως το έκανε... Σεβαστή η επιλογή του, αλλά εγώ διαφωνώ.

γιατί ρε acnt δεν πρότεινες κάτι από τις 29-9 όπου δημιούργησα το group; δεν μου ρθε έτσι στην γκλάβα μου έγινε "δημόσια διαβούλευση"

 

 

 

Δεν διαφωνώ με την ιδέα αλλά με τον τρόπο εκτέλεσης της!

 

άρα δεν θα την στηρίξεις;

 

@Zahous τι σημαίνει αποσπασματική; 2 μέρες έχει που ανέβηκε και έχουμε φάει τον κόσμο με email τηλ. κλπ Η ενημέρωση στα φόρα γίνεται συνέχεια, είναι μια δυναμική κίνηση, αλλά ακόμα και έτσι να ναι δεν θα τη στηρίξεις;

είπες

Τέλος πάντων ότι γίνεται καλό είναι αλλά μπορούμε και (πολύ) καλύτερα

δεν διαφωνώ, μόνος μου δεν θα καταφέρω τα μέγιστα οπότε καταλαβαίνω πως θα βοηθήσεις στην προσπάθεια σωστός;

 

 

Λοιπόν επειδή το θέμα αφορά κατά 50% εμένα μπορούμε να το λήξουμε εδώ και να συνεχίσουμε κοιτώντας μπροστά;

Στηρίξτε την προσπάθεια και όλοι κερδισμένοι θα βγούμε

Δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα

Συνδράμετε όπως μπορείτε, λίγα λεπτά από το χρόνο σας απαιτεί

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι να πιάσουμε και τους πιο παλιούς, αυτούς που δεν ασχολούνται με το δίκτυο για να μαζέψουμε όσο το δυνατόν περισσότερους.

 

μέχρι τώρα έχω 4. σε όσους το είπα σήμερα μόλις άκουσαν τις τιμές τρομοκρατήθηκαν γιατί δεν είχαν ιδέα.

 

και με τους φοιτητές κάτι πρέπει να γίνει, αφορά και αυτούς. αυτό θα το δούμε και με τον πιτσιρικά.

 

anyway, καλό είναι να το βάλετε στη βιτρίνα το link, αν δεν κόβει τίποτα από τις άλλες ειδήσεις που έχετε, για να πιάσουμε και κανέναν μπανιστηρτζή που απλά μπαίνει συγκεκριμένα κάπου και μετά την κάνει

Link to comment
Share on other sites

Evan, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου, αλλά δεν καλύφτηκα.

Δεν με νοιάζουν τα λινκ-μπλίνκ-μπλονγκ, αλλά ποιός θα υλοποιήσει την ιδέα σου.... Με άλλα λόγια ποιός εκπροσωπεί τους όσους υπέγραψαν... Για ακόμα μια φορά απάντηση δεν πήρα. Υπάρχει ρε Evan;

 

Από την άλλη, όρους συμμετοχής δεν διάβασα, αλλά διάβασα το "was created by www.emichanikos.gr and written by "...

created = νομή

written by = δακτυλογράφιση.

 

Με άλλα λόγια φίλε μου, αυτός ο οποίος έχει το όποιο νομικό πάτημα από αυτό που έκανες, δεν ξέρω ποιός είναι ή αν θα έχει κανείς, αλλά ξέρω πως αυτος που ίσως έχει, δεν θα είσαι εσύ!

 

Εγώ, θέλω να ξέρω, πρίν υπογράψω, ποιός θα είναι "αυτός".

 

Γιατί δεν πρότεινα κάτι από τις 29-9; Διότι ασχολούμουν με άλλα πράγματα και δεν είχα ιδέα για το group που έκανες, ούτε ζήτησες την συνδρομή μου... Και πάλι και να έλεγα... Τί σχέση θα είχε με το σημερινό ερώτημα μου;

άρα δεν θα την στηρίξεις;
Ξέρεις και έχω δείξει, πως ατομικές προσπάθειες στηρίζω. Αν δεν μπλεκόταν (σε αυτό που έγραψες για το emichanikos - το λέω έτσι για να καταλάβεις τί λένε τα μικρά γράμματα) άλλοι φορείς, φόρουμ και δεν ξέρω και γω τι, μαζί σου πόρτα-πόρτα θα έτρεχα να μάσουμε υπογραφές, αρκεί να το ζητούσες!

 

Από την στιγμή που τα πράγματα -για εμένα- δεν είναι έτσι, διατηρώ όλα τα δικαιώματά μου και ξαναρωτώ για πολλοστή φορά: Ποιός θα διαχειριστεί το βούλευμα που έγραψες για τον ιδιοκτήτη του emichanikos;

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν θα είναι αυτός και είσαι και σίγουρος κιόλας?

 

επίσης γιατί δεν ξεκινάς και συ μια αντίστοιχη πρωτοβουλία?

 

σαν πρότυπο πάρε του Evan και κάν' το κορυφή το κείμενο για να φύγει και ο καημός του Zaxoys για την προχειρότητα.

 

μπορείς βέβαια να κάνεις και δικό σου, μια ιδέα είναι το κείμενο όπως προέκυψε από τις συζητήσεις.

 

ορίστε, ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα. σαν δήμος μηχανικών κάντε μια πρόταση προς όλους εμάς τους μηχανικούς.

 

περιμένουμε........

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.