Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπάρχει λόγος ύπαρξης downloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ που απαιτούν νέα εγγραφή;


sdim

Υπάρχει λόγος ύπαρξης dowloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ   

67 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Υπάρχει λόγος ύπαρξης dowloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ

    • Ναι.
      17
    • Όχι.
      50


Recommended Posts

Δεν μπορώ να κατεβάσω κάποια αρχεία από τα downloads.

 

Για παράδειγμα πήγα να κατεβάσω το "Θερμομόνωση Ver2.30 - Υπολογισμοί και κανονισμός Θερμομόνωσης" ( http://www.michanikos.gr/downloads.php?do=file&id=186 ) και μου εμφάνισε αυτό το μήνυμα μόλις πάτησα στο "Download":

 

"Μήνυμα από vBulletin

 

sdim, δεν έχετε προνόμια πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα. Αυτό μπορεί να οφείλεται σε ένα από τους παρακάτω λόγους:

 

1. Ο λογαριασμός σας μπορεί να μην έχει επαρκή δικαιώματα για τη πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα. Προσπαθείτε να επεξεργαστείτε το μήνυμα κάποιου άλλου, να έχετε πρόσβαση σε εργαλεία διαχείρισης;

 

"

 

Γενικά μπορώ να κατεβάσω αρχεία από τα downloads. Τι μπορεί να φταίει στην συγκεκριμένη περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φίλε μου για ξαναπροσπάθησε και πες μου. Δεν κάνω κάτι απλά να διαπιστώσουμε πως δεν είναι fault του σερβερ...

 

Καταρχάς κατάλαβες πως το download σε βγάζει σε άλλο site?

Link to comment
Share on other sites

Πατάω στο Download και παραμένω στο michanikos.gr. Το link που έχει στο κείμενο είναι σε άλλο site, αλλά το "Download" δεν με στέλνει αλλού, μόνο στην σελίδα με το σφάλμα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μας μεταφέρει σε άλλο site.
Nαι, αυτή είναι πολιτική του ιδιοκτήτη του emichanikos.gr. Έχουμε σκεφθεί πολύ το θέμα και δεν μπορούμε να καταλήξουμε στο αν θα πρέπει links για downloads τα οποία οδηγούν σε forum τα οποία απαιτούν εκ νέου εγγραφή, να υπάρχουν...

 

Θα ήθελα τις απόψεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Νόμισα πως είχε συζητηθεί παλιότερα αυτο (είμαι σίγουρη).

Πως καταλήξατε σε αυτό?

Είχα καταλάβει οτι η διαχείριση ήταν εναντίων του να δίνεται link που να οδηγεί σε άλλο forum στο οποίο απαιτείται εγγραφη!

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλήξαμε πουθενά εκτός στο οτι δεν υπάρχει λόγος να "κόβουμε" αυτά τα λίνκ...

Πέρα από άσκοπη χρήση bandwidth κτλ κτλ τα οποία εν γνώσει μας επωμιζόμαστε...

 

Αλλά καιρός να μας πείτε την άποψη σας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.