Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επαγγελματικά δικαιώματα Μηχανικών δομικών έργων


Recommended Posts

Σαν πολύ νεότερος απόφοιτος( 1 χρόνο), !

 

 

Λεωνίδα , από ποιο τμήμα αποφοίτησες ;

Συγχαρητήρια στους καθηγητές σου που συντονίστηκαν με την σημερινή πραγματικότητα.

Συμφωνώ ότι η επίλυση με το χέρι είναι το καλύτερο μέσο επαλήθευσης.

Link to comment
Share on other sites

απο το Ηράκλειο...ευτυχώς που υπάρχουν και αυτοί οι καθηγητές οι "δάσκαλοι" οπως τους αποκαλώ...γιατι υπάρχουν και οι άλλοι που αναρωτιέσαι οχι που βρήκαν το διδακτορικό αλλα το δίπλωμα!ολα αυτά για να μην βγαίνουμε και εκτός θέματος τα γράφω για να τονίσω οτι:το να είσαι μηχανικός πέρα απο τις γνώσεις ειναι και θέμα χαρακτήρα-προσωπικότητας.Αυτη τη στιγμή τα τει εχουν ένα παρα πολύ καλο πρόγραμμα σπουδών και προσφέρουν γνώσεις που αν τις αξιοποιήσεις σωστά γίνεσαι Μηχανικός και όχι εργοδηγός όπως μερικοί θέλουν να περάσουν!Το αν κάποιος είναι μηχανικός θα το κρίνουν τα έργα του κ όχι τα χαρτιά του!Ας ξεμπλοκάρει επιτέλους το θέμα τον επαγγελματικών δικαιωμάτων...

 

 

Υ.Γ. Spy το avatar σου ειναι όλα τα λεφτά!ο τελευταίος δίσκος ήταν φοβερός!!!

Link to comment
Share on other sites

Φέτος έδωσα πανελλήνιες απο ΕΠΑΛ Α΄, για το τμήμα Πολιτικών Δομικών Έργων. Έχω μεγάλη ανυσηχία σχετικά με τα επαγγελματικά δικαιώματα που θα έχω. Αλλου βρε παιδιά βλέπω να περιγράφουν τους απόφοιτους ως Πολιτικούς μηχανικούς ικανούς να αναλάβουν οποιαδήποτε οικοδομική εργασία και αλλου οτι θα υπάρχει περιορισμός στον προυπολογισμό, περιορισμός στους ορόφους κ.α. Καθηγητής στο σχολείο που αποφοίτησα μου λεει να μην ανυσηχώ καθός η Ευρωπαϊκή Ένωση θα υποβάλει την άρση των περιορισμών. Ισχύει αυτό? Μήπως θα χρειαστεί να δώσω εισαγωγικές για πολυτεχνείο?..

Σχετικά με τα μεταπτυχιακά? Υπάρχει καποιο μεταπτυχιακό που να "ενδυναμώνει" τα επαγγελματικά δικαιώματα των πολιτικών δομικών έργων? (αρση περιορισμών για την υπογραφή οικοδομικής άδειας)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταπτυχιακά από ότι γνωρίζω δεν δίνουν τα επαγγελματικά δικαιώματα αλλά οι Βασικοί Τίτλοι .

Θα πρέπει λοιπόν να υπάρξει αναβάθμιση του Βασικού Τίτλου αυτών των τμημάτων από την ίδια την πολιτεία .Τώρα το πως θα γίνει αυτό δεν το γνωρίζουμε .

Θα γίνει υπό την πίεση της Ε.Ε , θα γίνει ηθελημένα από το ίδιο το κράτος αυτό δεν το γνωρίζουμε .

Το μόνο που γνωρίζουμε είναι πως θα υπάρξουν αντιδράσεις .

Link to comment
Share on other sites

Να αποφασίσεις για το τι πραγματικά θέλεις εσύ να κάνεις .

Τα πράγματα όπως θα διαπιστώσεις καθημερινά γύρω μας αλλάζουν .

Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε από σήμερα για το τι θα γίνει αύριο .

Οπότε σε αυτό που με ρωτάς δεν υπάρχει απάντηση .

Link to comment
Share on other sites

Επ. δικαιώματα περιμένουμε εδώ και 28 χρόνια. Τώρα αν με το που πατήσεις εσύ στο ΤΕΙ τα πάρουμε, τότε να σε φωνάξω και την πρωτοχρονιά από το σπίτι να μου κάνεις ποδαρικό...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως, ευχαρίστως!!! Απλα να ξερεις, είμαι χορτοφάγος!!

Θα φαω μονο τη γέμιση απο τη γαλοπουλα!!!:(

 

Σοβαρά τώρα, ο ΕΕΤΕΜ τι ακριβώς κάνει για τους απόφοιτους Πολτικών Δομικών Έργων?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.