Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα για ψηφιακό μοντέλο απο dwg με τρισδιάτατες ισουψείς


Recommended Posts

Αν και Parist43 το ξεπέρασες το πρόβλημα σου νομίζω ότι το LAND η το CIVIL δημιουργεί επιφάνεια από ισοϋψείς (τρισδιάστατες εννοείτε).Το έχω δοκιμάσει στο Land Desktop 2004 και στην συνέχεια αφού δημιούργησα 3d faces το χρησιμοποίησα (το σχέδιο) σαν υπόβαθρο στο ΟΔΟΣ 7.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο που τα βρίσκεις Zaxoys όλα αυτά τα ψαγμένα χρήσιμα προγράμματα .

Η Νικολούλη του δωρεάν λογισμικού :)

Link to comment
Share on other sites

topo75

αυτοι που μου έδωσαν το αρχείο με τις ισουψείς είχαν και το civil αλλά δεν μπορούσαν να κάνουν μοντέλο .εγώ έχω το odos6 οχι το 7.

πάντως το προγραματάκι ειναι πραγματικά καταπληκτικο-αξίζει να ανεβει στα downloads

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προς ενημέρωση για όποιον το διαβάσει το Digital Terrain Model ανέβηκε και στο http://www.michanikos.gr/downloads.php?do=file&id=960

το δοκίμασα και εγώ χθες (όσο περίμενα κάτι να τρέξει στο matlab) και δουλεύει μια χαρά. Προφανώς για το τι ακριβώς κάνει και πως με δική σας ευθύνη

 

/offtopic

Paris αν περάσω από το νησί θα με κεράσεις ούζο :smile:

/end of topic

Link to comment
Share on other sites

Και στο Land Desktop της AUTODESK γίνεται αυτό που θέλεις. Μπορείς να δημιουργήσεις μοντέλο εδάφους όχι από σημεία μόνο, αλλά εισάγοντας 3D ισοϋψείς

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.