Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τροποποιήσεις σε στοιχεία οριστικά υποβληθέντων ΠΕΑ


Inzaghi

Recommended Posts

Σημερα με πηρε τηλεφωνο μια συμβολαιογραφος που της παρεδωσα το ΠΕΑ για ενα διαμερισμα και με ενηερωσε οτι δεν μπορει να το δεχτει γιατι δεν αναφερει σε ποιον οροφο ειναι το διαμερισμα!!!

 

Και για την ακριβεια μου ανεφερε οτι προκειται για μια καινουρια τροπολογια...

 

Με παρεπεμψε σε ενα συναδελφο που εκανε ακριβως το ιδιο και αλλαξε καποια στοιχεια του ΠΕΑ χωρις να το επανυποβαλει και να παρει αλλα πρωτοκολλα και κωδικους ασφαλειας αλλα δεν ηταν και πολυ εξυπηρετικος... Μου ειπε πως βγηκε ενα αρχειο Word απο το ΥΠΕΚΑ που περνας εκει τις τροποποιησεις που θελεις να κανεις στο ΠΕΑ σου και το δινεις και αυτο συνημμενο με το ΠΕΑ χωρις να το αλλαξεις...

 

Αλλα κατι τετοιο δε βρηκα... ειστε ενημεροι για αυτο το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 144
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρε μπας και το μπέρδεψαν με το Προσάρτημα του εξοικονομώ;;;

Δώστης ένα προσάρτημα για να νομίζει ότι καλύφθηκε :mrgreen:

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μπορω να κανω ειναι αυτο...

Θα συμπληρωσω ενα προσαρτημα, θα το σφραγισω να της δωσω να τελειωνουμε....

 

Α στα διαλα.... παιζουμε με τις ιδιοτροπιες του καθενος....

 

Τοσα εχω κανει, ουτε ενας δε βρεθηκε να μου ζητησει κατι τετοιο... Ουτε ενας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νομίζω ότι το προσάρτημα ισχύει μόνο για το "εξοικονομώ" το γράφει και στο κάτω μέρος του εντύπου.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω, ετσι ειναι...

Αλλα αλλο ΠΕΑ εγω ΔΕ βγαζω, ετσι επειδη της καπνισε της συμβολαιοκαφρου....

 

Στην τελικη θα σβησω τον αστερισκο, αν καλυπτεται με κατι τετοιο, γιατι ειναι προφανες οτι προκειται για ιδιοτροπια της και μονο...

 

Ελεος πια!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στην χειρότερη αν κάνεις ανάκληση νομίζω ανταποκρίνονται γρήγορα πλέον, την επόμενη εργάσιμη στο ανακαλούν. Απλά το νέο θα έχει άλλο αρ. πρωτοκόλλου.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μπω σε αυτη τη διαδικασια γιατι μεχρι προτινος αργουσαν παρα πολυ καιρο να κανουν ανακληση...

Δεν το ρισκαρω...

Link to comment
Share on other sites

Η ανάκληση κάνει 2 μέρες μόνο που λέει και το τραγούδι. Το δοκίμασα 2 φορές πρόσφατα.

Δεν είναι αυτό όμως το θέμα.

Ο όροφος δεν δηλώνεται κάπου στο ΠΕΑ, παραμόνο ο αριθμός ιδιοκτησίας.

Εάν βέβαια έχεις βάλει άλλο αριθμό ιδιοκτησίας από αυτόν που αναγράφει το συμβόλαιο, τότε μάλλον δεν τη γλυτώνεις την ανάκληση.

Διαφορετικά δίνεις προσάρτημα εάν την καλύπτει και μόλις δημιούργησες ένα νέο ανέκδοτο.

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

Αριθμο κτηματολογιου ειχες?

(γιατι αν εχει ΚΑΕΚ, τοτε ο προσδιορισμος της οριζοντιας ιδιοκτησιας προκυπτει απ'αυτο).

Link to comment
Share on other sites

Ο φακελος ειχε χαθει, εκανα ανασυσταση.

Το συμβολαιο δεν ανεφερε εσωτερικη αριθμηση του διαμερισματος, μονο το οτη ηταν 1ου οροφου.

Εγω εκανα κατοψη 1ου οροφου, ανασυσταση με αποτυπωση, αριθμησα το διαμερισμα Νο2 και το ορισα στο ΠΕΑ ως Α-2

Και τωρα αυτη λεει τα δικα της...

Εννοειται πως εδωσα ΚΑΕΚ του διαμερισματος.... αλλα ειναι τοσο ντουγανι που δεν μπορει να τα σκεφτει και δημιουργει προβληματα...

Η δικηγορος του αγοραστη που ειναι συνεργατιδα μου και την επιλεξανε γιατι συνεργαζονται μου ειπε να μην ακουω οτι μαλακιες λεει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.