Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κίνδυνος μαζικής εξόδου μηχανικών από το ΤΣΜΕΔΕ


Engineer

Recommended Posts

Συνάδελφοι

Καλά και άγια όλα τα παραπάνω.

Δυστυχώς όμως έχουν δεμένο τον γάιδαρό τους.

Αν δεν κάνω λάθος, αν διαγραφείς από το ΤΣΜΕΔΕ δεν μπορείς ποτέ να επανεγγραφείς, πράγμα που σημαίνει δεν μπορείς να δουλέψεις ξανά σαν μηχανικός.

Μπορούν να διαγραφούν χωρίς συνέπειες μόνον όσοι εργάζονται και είναι ασφαλισμένοι σε ξένες χώρες.

Μακάρι να κάνω λάθος. Για ψάξτε το...

Κανεις ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ συναδελφε.

Μια απλη αιτηση και ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΕΣΑΙ.

Τερμα οι τρολιες και τα εκφοβιστικα παραμύθια της μαφίας ΤΕΕ/ΤΣΜΕΔΕ.

 

Ογδόντα και σήμερα......

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

theagpar  Αν εσύ γνωρίζεις από τρολλιές και μαφίες με γειά σου με χαρά σου.

ΔΕΝ έχω καμμία σχέση με την μαφία που αναφέρεις (και οποιαδήποτε άλλη) και σε παρακαλώ να αναιρέσεις τον χαρακτηρισμό. Επίσης δεν είναι στον χαρακτήρα μου να τρολλάρω. Είχα μιά πληροφορία και την κοινοποίησα θεωρώντας ότι πιθανόν να είναι χρήσιμη σε συναδέλφους. Άλλωστε επειδή η πληροφορία ήταν προφορική, χρησιμοποίησα την φράση "αν δεν κάνω λάθος".

Link to comment
Share on other sites

 

ΙΚΑ με εισφορές ΙΚΑ ή ΙΚΑ με εισφορές ΤΣΜΕΔΕ;

Πάντως τα τρία είναι "στρογγυλό" νούμερο, μπορεί να τους τα επιστρέψουμε :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

theagpar  Αν εσύ γνωρίζεις από τρολλιές και μαφίες με γειά σου με χαρά σου.

ΔΕΝ έχω καμμία σχέση με την μαφία που αναφέρεις (και οποιαδήποτε άλλη) και σε παρακαλώ να αναιρέσεις τον χαρακτηρισμό. Επίσης δεν είναι στον χαρακτήρα μου να τρολλάρω. Είχα μιά πληροφορία και την κοινοποίησα θεωρώντας ότι πιθανόν να είναι χρήσιμη σε συναδέλφους. Άλλωστε επειδή η πληροφορία ήταν προφορική, χρησιμοποίησα την φράση "αν δεν κάνω λάθος".

χωρις διαθεση για προσωπικη προσβολη προς εσενα, επρεπε πριν γραψεις την πληροφορια να σκεφτεις λιγο κ αι να την φιλτραρεις. Ειναι δυνατον να μην σε αφηνουν να διαγραφεις, με την απειλη οτι δεν θα μπορεις να επανεγγραφεις? Μα τι λεμε τωρα? Που απευθυνονται, σε μογγολους-αφρικανους που πιστευουν ακομα σε ειδωλα και τον Θεο ηλιο? Οτι ωρα θες διαγραφεσαι, οτι ωρα θες επανεγγραφεσαι. ΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ. Αντε και στην τελικη υπαρχει και η δικαιοσυνη, που θα δικαιωσει οποιον κινηθει δικαστικα για επανεγγραφη. 

 

Εχουν επανεγγραφει ηδη συναδελφοι που ειχαν πετυχει διαγραφη, ειχα δει με τα ματια μου τα εγγραφα. Οποτε ας αφησουμε σε μια ακρη την δουλικη συμπεριφορα απεναντι σε τεε-τσμεδε και ας ορθωσουμε αναστημα. Θες διαγραφεσαι, θες μενεις μελος. Θες γυριζεις, θες αλλαζεις αντικειμενο μονιμα. 

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

ckiriako

Πριν δημοσιεύσω την πληροφορία σκέφτηκα αρκετά. Στη χώρα που ζούμε (όπως έχει αποδειχθεί πολλές φορές) η ερμηνεία βασει της λογικής, του τι μπορείς να κάνεις μάλλον δεν είναι ισχυρό επιχείρημα, αλλά εφόσον έχεις δει έγγραφα τότε πράγματι είναι λάθος μου και ζητώ συγνώμη για την λανθασμένη πληροφόρηση. Σίγουρα δεν ήταν εσκεμμένο εκ μέρους μου.

Link to comment
Share on other sites

με  ένα  νομο  ένα  αρθρο  θα  διαγραφουν οι  ληξιπρόθεσμες  ασφαλιστικες  εισφορες  και  θα  ακυρωθουν  οι 

αυξησεις  .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μια τελείως διαφορετική πρόταση για το συνταξιοδοτικό

 

Το συνταξιοδοτικό στην οικονομία των αναγκών: καθολική κρατική σύνταξη και 30ωρο

Link to comment
Share on other sites

με  ένα  νομο  ένα  αρθρο  θα  διαγραφουν οι  ληξιπρόθεσμες  ασφαλιστικες  εισφορες  και  θα  ακυρωθουν  οι 

αυξησεις  .

 

Κι εσύ ετοιμάζεσαι να κατέβεις υποψήφιος στις επόμενες εκλογές;

 

 

@zio7, επειδή είναι λίγο μεγάλο, μπορείς να κάνεις μια περίληψη για το τι προτείνει;

 

Άκυρο, βρήκα και μια συνέντευξή του, που τα λέει πιο περιληπτικά.

 

https://enthemata.wordpress.com/2015/11/01/staboulis/

Edited by ted78
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.