Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εκμάθηση ArchiCad & Instant


vasiliskap

Recommended Posts

Γεια σας συνάδελφοι!

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο κέντρο εκμάθησης για τα παραπάνω προγράμματα. Αν γνωρίζετε και καποιον που να τα διδάσκει υπό μορφή ιδιαίτερου είναι προτιμότερο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Παρακαλώ αναγράψτε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας!

ilias

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Σε όποιο φροντιστήριο και να πας, μόνο μόνος σου θα το μάθεις...

 

Στο λέω από προσωπική πείρα... Έλιωσα 2 χρονια μόνος μου στο ArchiCAD μαζί με τα Manuals και είμαι υπερευχαρισιτημένος με το επίπεδο στο οποίο έφτασα...

Link to comment
Share on other sites

Το instant είναι λίγο περίεργο.

Με την αγορά σου κάνουν κάποιες ώρες σεμινάριο και επίσης σου δίνουν ένα CD που περιέχει 1~2 λυμένα παραδείγματα σε μοφή pdf (ίσως να τα έχει και στο site).

Εαν τα λύσεις βήμα βήμα μόνος στο PC σου, θα έχεις τις βάσεις για τον σχεδιασμό των δικών σου κατασκευών.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειμαι εναντιον τον φροντιστηριων...και ειδικα αν δεν ξερεις ποιο λογισμικο θα χρησιμοποιησεις..

 

Στα στατικα δε, θα σε βοηθησει πολυ περισσοτερο να ξεφυλλισεις τους κανονισμους παρα να μαθεις ενα προγραμμα..

 

Τα λογισμικα δεν κανουν τιποτα αλλο, παρα να εφαρμοζουν στατικη, δυναμικη, μπετο, χαλυβα κτλ...

 

Τωρα αν σου λεει το ινσταντ πχ, απελευθερωσε τις χ,ψ στροφες και εσυ ρωτας τι ειναι οι στροφες.....κανενα φροντιστηριο δεν θα στο μαθει (γενικο το παραδειγμα, μην παρεξηγηθω)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.