Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πνευματική ιδιοκτησία μελέτης.


vasilis

Recommended Posts

Για να βοηθήσω όσο μπορώ.

Η δική μου τακτική θα ήταν εξώδικο και μύνηση.

Το ότι οι μελέτες και η εργασία προχωρά σε βάθος και όγκο είναι απόδειξη από μόνο του ότι υπάρχει προφορική συμφωνία. Δεν είναι δυνατόν να έχει παραχθεί τόση δουλειά με άλλη βάση.

Πρέπει να δεις τι θα απαντήσει στο εξώδικό σου και μετά πάνω του.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως κάνοντας αναφορά στο ΤΕΕ κάποια λύση θα βρεθεί δεδομένου πως την αποτύπωση, τη λύση και τους φωτορεαλισμούς στο οικόπεδο κάποιου δεν γίνονται για πλάκα αλλά μετά από ανάθεση

Επίσης αν υπάρχουν φαξ ή mail αποτελούν αποδεικτικά

τέλος νομίζω πως το ΤΕΕ παρέχει αυτήν την υπηρεσία δωρεάν και δεν χρειάζεται να πληρώσουμε δικηγόρο

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ολοι μας το εχουμε παθει αυτο.Ελπιζω να μην του εχεις δωσει σχεδια στα χερια.Κατα την γνωμη μου το μονο που μπορεις να κανεις ειναι (αν βεβαια δεν σχεδια στα χερια του ) ειναι οταν ξαναερθει να του πεις δεν στα δινω γιατι θελω τοσα.Αλλιως μπορεις μονο να ελπιζεις να σου ξαναρθει παρομια δουλεια κ να την ξεθαψεις απο το αρχειο σου.Οσο για προκαταβολες που ειπαν αλλοι δεν νομιζω οτι μπορεις ευκολα να το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.