Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αρτιότητα γηπέδου που αποκτά σήμερα πρόσωπο σε επαρχιακή οδό


Recommended Posts

Ναι, ακριβως, το ιδιο λεμε.

 

Να ''ερχεται'' το συμβολαιο του απο το χρονο των παρεκκλισεων, σε συνδυασμο με το εναπομενων εμβαδον μετα την απαλλοτριωση. Τα ιδια λεμε!

 

(σορρυ για το διπλο ποστ...φταιει το δευτερο ποτηρι βοτκα...αντμιν...help)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 32
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στο πρωτο ερωτημα που αναφερει ο avgoust ισως η λυση είναι να δειξεις τα ορια του Α λιγο πιο πάνω ωστε να μείνει μια λωριδα ασ πουμε 20cm προσωπου, και μετα δεις αν μπορεις να κανεις συννενωση με το Β και να έχεις αρτιοτητα....(υποθεση εργασιας κάνω)

 

μπα οχι και αυτο το σεναριο δεν δινει αρτιοτητα....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η αρτιοτητα μετα την απομειωση λογω απαλλοτριωσης εξεταζεται σε διεθνεις, εθνικους και επαρχιακους.

Δεν προβλεπεται κατι για δημοτικους κ κοινοτικους δρομους εστω και αναγνωρισμενους με ΦΕΚ

Αρα μη αρτιο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα

 

Θέλω να ρωτήσω το εξής : Έχω ένα οικόπεδο περίπου 1300 μέτρα εκτός σχεδίου το οποίο μετά απο απαλλωτρίωση του μπροστινού οικοπέδου αποκτάει πρόσωπο στην επαρχίακή οδό . Επίσης κάθετα φαίνεται κάποιος αγροτικός δρόμος απο την διανομή πάλια να εφάπτεται στα οικόπεδα.

 

Μπορεί να γίνει οικοδομήσιμο κατα παρέκλιση το οικόπεδο ? Κάποια στοιχεία θα σας δώσω άμεσα.

 

Παρατήρηση: Πριν αναρτήσετε οποιοδήποτε μήνυμά σας, χρησιμοποιείστε την "Αναζήτηση" για την ύπαρξη τυχόν όμοιων θεμάτων. Το μήνυμά σας μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, DOOM

Link to comment
Share on other sites

Το αγροτεμάχιο αυτο (1300 μέτρα) όπως διαπίστωσα σήμερα , είναι ένα κομάτι απο κλήρο έκτασης 24 στρεμμάτων . Ο κλήρος αυτός υπάρχει στη διανομή του 60 , αλλά φαίνεται στη αναμόρωση διανομής του 74 η διαίρεση του σε 6 κομμάτια.

Επειδή μόνο αν υφίσταται γήπεδο πριν του 64 σύμφωνα με την παρέκλιση μπορούμε να χτίσουμε , είναι κρίσιμο το θέμα των χρονολογιών.

 

Ο τίτλος κυριότητας που βρήκα στο Γεωργίας λέει οτι σύμφωνα με την διανομή του 1960 μεταβιβάζεται το ολόκληρο κληροτεμάχιο στον Τάδε. Και πιο κάτω οτι ο κλήρος αυτός αποτελείται απο τα παρακάτω 6 τεμάχια.

Τώρα τι γίνεται ? μπορώ να θεωρήσω οτι υπάρχει το δικό μας πρίν το 64 ή επείδη φαίνεται στον χάρτη της διανομής του 74 πιάνει απο εκέι και πέρα ?

 

Λίγο δύσκολο το ερωτημά μου...το ξέρω...αλλά ψάχνω να βρώ μια λύση !

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάγεσαι στη παρέκκλιση.

Πρέπει να είναι αυθύπαρκτο (όχι τμήμα ευρύτερης έκτασης) κατά τη κρίσιμη ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.