Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οικονομική κατάσταση


nomad

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 103
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

tpanag

Και δυστυχώς δεν υπάρχει αυτό το περιθώριο. Εϊμαστε πολλοί. Και οι δουλειές στην Ελλάδα είναι λίγες τελικά
ακριβως γιαυτό οι Δ.Υ. να περιοριστουν στον καθολου ευκαταφρόνητο μισθό τους.και οι συνταξιουχοι...αλλο κιαυτό.

παιρνει ο άλλος το μισθό του,παίρνει την συνταξη του .

ε δεν γίνεται να τα θελουμε ολα.

ΥΓ.η συνημένη φώτο του ΒΑS ,απλά τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Στη πυρά οι μηχανικοί ΔΥ!!

Αυτοί φταίνε για την παγκόσμια οικονομική κρίση :mrgreen:

 

 

...

Γιατί αδειάζουν γρήγορα οι δρόμοι κ' οι πλατέες,

κι όλοι γυρνούν στα σπίτια τους πολύ συλλογισμένοι;

Γιατί ενύχτωσε κ' οι βάρβαροι δεν ήλθαν.

Και μερικοί έφθασαν απ' τα σύνορα,

και είπανε πως βάρβαροι πια δεν υπάρχουν.

Και τώρα τι θα γένουμε χωρίς βαρβάρους.

Οι άνθρωποι αυτοί ήσαν μια κάποια λύσις.

Link to comment
Share on other sites

τα πραγματα είναι πολυ απλα

οταν καποιος παει ΔΥ ,γνωρίζει με τις ορους πάει και δεν πάει με το ζόρι αλλα

κανει τα αδύνατα δυνατα να παει.

οποιου δεν του αρεσει ,ανοιγει την πορτα και φευγει.(εχω ενα φίλο που τιμια και ωραια σηκωθηκε και εφυγε-και μενα καποτε με πηραν σε δημο αλλα δεν πηγα)

τα αλλα ολα ειναι εκ του πονηρού.

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να πεις ότι οι μηχανικοί ΔΥ ευθύνονται για την οικονομική κατάσταση της χώρας;

Γιατί σε 4-5 μηνύματα σου αναφέρεσαι μόνο σ'αυτό, που δε κολλάει με το συγκεκριμένο θέμα της οικονομικής κατάστασης.

 

Επιπλέον επειδή φαίνεται πως γνωρίζεις αρκετά για παρανομίες συναδέλφων ΔΥ μπορείς και πρέπει να πας κατευθείαν στον εισαγγελέα.

Link to comment
Share on other sites

για την οικονομική κατάσταση της Ελλάδας?

οχι οι Δ.Υ. αλλα ενα σωρο παραγοντες,μεταξυ των οποίων

1.τα πολιτικά κόματα (ΟΛΑ)της χώρας και το πολιτικό συστημα της χωρας.

ητοι η ρουσφετοκρατια και η ψηφοθηρία.τι να θυμηθώ?το ότι εβγαιναν στην σύνταξη σε μια 15ετία οι γυναίκες?

2.Η όποια διαφθορά (των όποιων( Δημ Υπαλλήλων ,των Ελευθερων επαγγελματιών))

3.η νοοτροπία του Ελληνα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά με την ιδιότητα του μηχανικού ΔΥ έχω πρόβλημα με τις καταγγελίες σου αυτές, οι οποίες αυθαίρετα περιλαμβάνουν όλους μας τους ΔΥ μηχανικούς, αυτούς δηλαδή που υλοποιούν το όποιο αναπτυξιακό/τεχνικό έργο υποδομών της χώρας.

 

Αν κάποιοι είναι κλέφτες να πάνε φυλακή, δε έχω διάθεση να χρεώνομαι εγώ τη ρετσινιά.

Επιφυλλάσομαι λοιπόν να επικοινωνήσω με την ΕΜΔΥΔΑΣ ή και με την Εισαγγελία και να ενημερώσω για τις καταγγελίες σου ώστε να καθαρίσει ο κλάδος από τους συγκεκριμένους συναδέλφους ΔΥ που δεν τον τιμούν.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε φοβήθηκες και κάνεις edit όλα τα μηνύματα σου;;

 

Επειδή εχω ψυλλιαστεί το χαρακτήρα σου και ήμουν σίγουρος ότι αυτό θα έκανες, φρόντισα κι'εγώ να κρατήσω αντίγραφα των τριών σελίδων.

 

Εσύ λοιπόν θέλεις να μιλάς ατεκμηρίωτα και αυθαίρετα κατηγορώνας συναδέλφους, κολλώντας ταμπέλες και ετικέτες αλλά όταν πρέπει να αποδείξεις και να στηρίξεις αυτό που είπες βλέπω πως σου είναι ευκολότερο να βάζεις την ουρά κάτω απ'τα σκέλια και να κρύβεσαι.

 

Λυπάμαι που πρέπει να σε θεωρώ "συνάδελφο" μου.

Link to comment
Share on other sites

1.νομιζω ημουν σαφης.

δεν κανω δαχωρισμο ΔΥ\Ε.Ε. διοτι τα μαγαζακια (όσοι και αν τα εχουν)τα εχουν μαζί.Δ.Ε+Ε.Ε.

Ο διαχωρισμος ειναι αναμεσα σε διαφθαρμενους πονηρους και απληστους Δ.Υ+Ε.Ε

και σωστους Δ.Υ.+Ε.Ε.

Και δεν τα λεω εγω αλλα παγκοσμια ερευνα

 

Παράθεση:

Δωροδοκία, διαφθορά, φορολογική αδιαφάνεια και έλλειψη εμπιστοσύνης στις Αρχές, προκύπτουν ως βασικά προβλήματα για την Ελλάδα, σύμφωνα με την παγκόσμια έρευνα της PricewaterhouseCoopers (PwC), σε συνεργασία με το INSEAD, για το οικονομικό έγκλημα. Ο στόχος της έρευνας ήταν να προσδιορίσει τις βασικές μορφές και τις μελλοντικές τάσεις του οικονομικού εγκλήματος, καθώς και να αξιολογήσει τη στάση των εταιρειών απέναντί του, στο πλαίσιο της παρούσης οικονομικής κατάστασης.

2.επισης ημουν σαφης σε σχεση οτι δεν εχω την δυναμη να τα βαλω με το συστημα.(αφου εχεις κρατησει τις σημειωσεις θα το βρης και αυτο)

3.φυσικα και εσυ ησουν σαφης -για εισαγγελεις κλπ

4.συζητηση με απειλη εισαγγελεων δεν γινεται.τωρα οσον αφορα τον χαρακτηρα και την συναδελφικοτητα,ο καθενας κρινει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.