Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κοστολόγηση κατασκευής ή ανακαίνισης, www.costonline.gr


tval

Recommended Posts

Πόσο θα κοστίσει;

 

Υπολογίστε εύκολα και με απλά βήματα

το κόστος της κατασκευής σας

ή της ανακαίνισής σας.

 

Το costonline.gr είναι ένας υπολογιστής κόστους κατασκευής, για μηχανικούς αλλά και ιδιώτες. Προσφέρει στον χρήστη τη δυνατότητα κοστολόγησης μιας κατασκευής ή μιας ανακαίνισης, on line, αξιόπιστα και σε ελάχιστο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προς το παρόν ναι, είμαστε σε συζητήσεις για την υπόλοιπη Ελλάδα!

 

Σε περίπτωση που θέλετε κάποια διευκρίνηση μπορείτε να απευθυνθείτε και στα mails που βρίσκονται στο site

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους τους νομούς στους οποίους αναφέρεται το costonline.gr έχει γίνει ενδελεχής έρευνα. Οι τιμές οι οποίες προκύπτουν ως αποτέλεσμα, είμαστε σίγουροι ότι, αντικατοπτρίζουν μια πολύ καλή προσέγγιση του κόστους που θα βρείτε στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους τους νομούς στους οποίους αναφέρεται το costonline.gr έχει γίνει ενδελεχής έρευνα.

Σε τι?

Σε υλικά, σε εργατικά και στα δύο? Σε τι?

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια δοκιμη με ανακαινιση που κανω τωρα και μου εβγαλε νουμερο 20% κατω απο τα δικα μου.

 

μηπως πρεπει να μπορουμε να επιλεξουμε ποιοτητα πχ πλακιδιων που υπαρχει τεραστιο ευρος τιμων?

 

παρα πολυ εξυπνο το να βγαινει αυτοματα η συγγραφη υποχρεωσεων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα μιά δοκιμή με μικρή πολυκατοικία , τυποποιημένη και η τιμή είναι πολύ κάτω , μιά και μου έβγαλε κόστος ανά τμ με αναλογία κοινοχρήστων 550 € /τμ . Νούμερο που αφορούσε το 2000 ίσως .

 

Είναι πολύ γενική και δεν νομίζω ότι προσφέρει κάτι .

 

Υπάρχει και άλλο σαιτ εταιρείας που δίνει τις τιμές γιά να κάνεις μόνο σου τον προυπολογισμό .

 

Πιστεύω ότι σε μονοκατοικία η απόκλιση θα είναι τεράστια και θα μπερδευτούν οι ιδιώτες /

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια δοκιμη με ανακαινιση που κανω τωρα και μου εβγαλε νουμερο 20% [...] βγαινει αυτοματα η συγγραφη υποχρεωσεων.

 

Στη συγγραφή υποχρεώσεων, σε λίγες ήμερες, θα εμφανίζονται και οι τιμές των υλικών που χρησιμοποιηθήκαν όπως επίσης και τα καταστήματα των προμηθευτών μας. Σε περίπτωση που το κόστος που βγάζετε είναι ακριβότερο από το κόστος που σας δίνει το costonline.gr, οι απαντήσεις είναι δυο:

- Είτε έχετε ακριβότερα κόστη από την ENTRAKAT.

- Είτε χρησιμοποιείτε ακριβότερα υλικά στην δική σας συγγραφή υποχρεώσεων.

 

Σημειώνουμε ότι όταν κάνετε login ως μηχανικός έχετε τα πραγματικά κόστη (χωρίς κανένα κέρδος). Μήπως η τιμή που έχετε εσείς είναι κατά 20% ακριβότερη επειδή συγκρίνατε το αποτέλεσμα με την τελική προσφορά σας;

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Εγώ έκανα μιά δοκιμή με μικρή πολυκατοικία , [...] απόκλιση θα είναι τεράστια και θα μπερδευτούν οι ιδιώτες /

 

Το costonline.gr αναφέρετε σε κατασκευές μονοκατοικιών και ανακαινίσεις μονοκατοικιών και διαμερισμάτων. Για αυτό και ζηταεί τετραγωνικά κατοικίας και όχι οικοδομής. Στις μονοκατοικίες όπως και στις ανακαινίσεις το κόστος προσεγγίζεται με εξαιρετική ακρίβεια. Έχουν γίνει δοκιμές πάνω σε όλες τις κατασκευές της ENTRAKAT την τελευταία 5ετια.

 

Έχει γίνει τεράστιος κόπος και για παράδειγμα, κυβίζουμε την φτυαριά της άμμου μέσα στην μπετονιέρα, ώστε αλλάζοντας την τιμή του κυβικού της άμμου να αλλάζει ταυτόχρονα το κόστος της τοιχοποιίας και των εσωτερικών επιχρισμάτων. Να είστε σίγουρος ότι αν το χρησιμοποιήσετε σωστά θα γίνει ένα εξαιρετικό εργαλείο στα χεριά σας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.