Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενανθράκωση με διάβρωση


 

Recommended Posts

Δεν πρέπει να είναι συνδετήρας...από την δεύτερη photo φαίνεται να είναι το σίδερο που πιάνει την πεταλούδα για να πιάσει το καλούπι του ξυλοτύπου για το στοιχείο (για την δεύτερη photo και αυτό επειδή είναι στην μέση. Οι συνδετήρες αν είναι ανοιχτοί είναι στην άκρη, εκεί γίνεται η μάτιση).

Για την πρώτη δεν μπορώ να καταλάβω πολλά πράματα...είναι πολύ κοντά.

 

Δεν ειναι ο σφιγκτήρας του καλουπιού. Α) Μπαίνουν αναμεσα στα δοκάρια και β) εχω φωτο που φαίνεται καθαρά. Το κακό είναι οτι φαίνετε το σχολείο και θα με τρέχουν. Βάζω επίσης και φωτό ακριβός την επομένη απο το ταχύ οπτικό ελεγχο σε κρατικό εργοστασιο. Ο Μηχανικός δεν το είδε.!!!!!!

post-25492-13188723482_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν η τελευταία εικόνα είναι από σχολείο το οποίο λειτουργεί και δεν έχει γίνει επέμβαση, πάνε τα ονόματα των υπευθύνων τώρα αμέσως στον εισαγγελέα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι

 

μερικές φορές επειδή τα βλεπω καθε μερα παθαίνω ανοσία. Σημερα απλα το έχω παρει και βάζω φωτό. Συγχωρέστε με. Φωτό απο σχολείο. Διεφυγε απο τον ΟΣΚ. Δεν ειδαν ρυγματωση αρα ΟΚ. Πηγαμε μετρήσαμε, αποκαλυψαμε και ....

post-25492-131887234836_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ή οι μελετητές υπεροπλίζουν ή το φιλότιμο του μπετού τείνει στο άπειρο. Μπορεί βέβαια να στέκουν τα στοιχεία όρθια από συνήθειο...

Link to comment
Share on other sites

Αν η τελευταία εικόνα είναι από σχολείο το οποίο λειτουργεί και δεν έχει γίνει επέμβαση, πάνε τα ονόματα των υπευθύνων τώρα αμέσως στον εισαγγελέα.

 

Αγαπητε

 

ο εισαγγελέας και η ΡΙΚΟΜΕΧ σου λενε τίποτα? Ποιος ειναι ο υπευθυνος στα σχολεία? Ο Δήμος, η νομαρχία, ο ΟΣΚ. Εαν ειδες τον Μακη (Ζουγκλα) χθες θα άκουσες οτι ο Νομαρχης Σγούρος επιθεωρησε τα σχολεια και βγήκε ο ΟΣΚ και ειπε οτι ηταν παρανομη ενεργεια.

 

Αυτό που ξέρω ειναι οτι. Ο ιδιώτης θα με φωνάξει για επιθεώρηση και θα κάνει την επισκεύη. Το δημόσιο δεν το κάνει. Εαν το κάνει θελουμε 15-20 δισ για επισκευές. Θα μου πεις τι μετραει πιο πολύ. Τα παιδία μας ή το ΑΕΠ. Σε αυτη την χώρα δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα η συζητηση εχει πολυ μεγαλο ενδιαφερον...Θα προτιμουσα να μην το γυρισουμε στο πολιτικο, ευθυνες, αρμοδιοι κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Ή οι μελετητές υπεροπλίζουν ή το φιλότιμο του μπετού τείνει στο άπειρο. Μπορεί βέβαια να στέκουν τα στοιχεία όρθια από συνήθειο...

 

Αγαπητε

 

πιστεύω οτι ο Θεός κραταέι πολλά κτίρια στη Ελλάδα. Εαν γίνει ενα 7-7.5 θα θρηνύσουμε πανω απο 400,000 νεκρούς στην Αθηνα. Υπαρχει μελέτη στον Ξενοκρατη που υπολογίζει οτι τουλαχιστον 250,000 θα πεθάνουν επειδή τα νοσοκομεία θα καταρεύσουν. Να δώσω ονόματα, ΛΑΙΚΟ, ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ, ΠΑΙΔΩΝ, ΣΩΤΗΡΙΑ, ΙΚΑ, ΝΙΜΙΤΣ, κλπ.

 

Πρόσεχε. Ημαστε η τριτη πιο επικίνδυνη χώρα στον κόσμο για πάνω απο 6.

 

Κάνε εναν απλο υπολογισμο. Ρυθμός διάβρωσης 100 μικρα το έτος. Πότε πέφτει μια τετραγωνική 35χ35 4Φ12/20 με Stahl I?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εναν απλο υπολογισμο. Ρυθμός διάβρωσης 100 μικρα το έτος. Πότε πέφτει μια τετραγωνική 35χ35 4Φ12/20 με Stahl I?

 

Δεν ειναι απλή αυτή η απάντηση...Εξαρτάται από ΠΑΡΑ πολλους παραγοντες , που ολοι αυτοι οι παραγοντες επηρρεαζουν διαφορετικα το καθε κτισμα...

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω. Αυτό που δεν ξέρω είναι εαν πριν 50 χρόνια το ξέρανε όταν βάζανε σωλήνες στα υποστυλώματα. Σκέψου πότε μπήκε πιστοποιητικό ποιότητας υλικών στην Ελλάδα. Οταν βλεπω αντοχή 2.5, διάμετρο 4 χιλιοστά, τι πρέπει να υπολογίσω για ζωή?

 

Το κακό είναι οτι νοιάζονται μονο ιδιώτες με κάποια λεφτά. Οι περισσοτερες δουλειές μου είναι σε καλές περιοχές. Το κακό είναι οτι οι λιγότερο καλές εχουν το πρόβλημα.

 

ΑΣΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται έτσι απλά, αλλά μόνο και μόνο που έχεις STI (δηλαδή λείο χάλυβα) καταλαβαίνει τι θα γίνει...(δηλαδή τι λείο χάλυβα...λείους συνδετήρες, συνδετήρες ανά 50, ανοιχτοί εννοείται και πόσα άλλα...)αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι υπάρχει πρόβλημα στα παλιά κτίρια...και πρέπει να παρθούν αποφάσεις γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.