Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δήλωση Μίκη Θεοδωράκη


nomad

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 129
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

... και αν επαληθευτεί (μέχρι στιγμής φήμες) ότι τρέξανε στο ΔΝΤ την ώρα που οι ΡΩΣΟΙ ετοίμαζαν πακέτο 50 ΔΙΣ βοηθείας με

σταθερο επιτοκιο 4% για παντα με μόνο αντάλαγμα να επισκευάσουν κάποια πλοία στην σύρο...

 

Αν δεν είναι φήμες κάποιοι πρέπει να φύγουν νύχτα από τη χώρα ή να καταδικαστούν για τα σκάνδαλα που η διακυβέρνησή τους δημιούργησε. Αλλά όχι από τα Ελληνικά δικαστήρια. Φτάνει πια τα στημένα παιγχνίδια...

 

Για να δω , θα δείξουν τόσο ζήλο οι υπεύθυνοι του Δ.Ν.Τ. και της Ε.Ε. ;

 

Θα ασχοληθεί κανείς τους με τους μισθούς προέδρων , παρέδρων , συμβούλων , παρασυμβούλων σε οργανισμούς ; Θα ασχοληθεί με τις αμοιβές διοικητών κρατικών τραπεζών ; Θα πετσοκόψει προκλητικά προνόμια κάποιων που "γράφουν" εκτός έδρας και χιλιόμετρα ενώ βρίσκονται στο σπίτι τους αραχτοί ;

 

Θα τολμήσει να τα αγγίξει κανείς αυτά ;

 

Ου να χαθούνε κάποια τομάρια που κυβερνούν με σκοπό τον προσωπικό πλουτισμό . Αυτούς θα τους πιάσει η τσιμπίδα του Δ.Ν.Τ. ; Θα τους πεί κανείς για δομημένα ομόλογα ; Για εξοπλιστικά προγράμματα ; Για νοσοκομειακές προμήθειες ; Έχουν τα .... να ξεκινήσουν την εξυγείανση εκεί και να αποδόσουν ευθύνες ;

 

Οι κάθε λογής πρώην θα λογοδοτήσουν για τις δικές τους σπατάλες ;

 

Το πρώτο που τους ένοιαξε να περικόψουν για να δείξουν "τάχα μου" ότι θα ακολουθήσουν σφικτό πρόγραμμα εξυγείανσης είναι η περιοκοπή 13ου και 14ου μισθού ;

Και οι μισθοί και τα επιδόματα βουλευτών και υπουργίσκων θα μπούν στο στόχαστρο ;

 

Α ρε καιάδα , κάποτε είχες τις δόξες σου ...

Link to comment
Share on other sites

οι παληοτερες γενιες στερουνταν βασικα πραγματα για να εχουν καλυτερη μοιρα τα παιδια τους.τα παιδια τους ομως δεν τους εφθασαν αυτα που βρηκαν αλλα δανειστηκαν και απο τα ...παιδια τους.

ΥΓ καθε αποψη ειναι σεβαστη και απαραιτητη κατα την γνωμη μου για να προκυψει κατι θετικο.αυτο που ειναι ξεκαθαρα φασιστικη νοοτροπια ειναι η ειρωνια πανω στις τοποθετησεις των συναδελφων ,γιατι σκοπο εχουν να φιμωσουν τις αντιθετες αποψεις. πχ

η το

εδω εχουμε με μια ειρωνια και οχι ενα επιχειρημα.

οποιος σεβεται τον εαυτο του και τους αλλους λεει απλα τις αποψεις του και ολοι κρινοντε.εξαλου ο διαλογος σκοπο εχει να συνθεσει και οχι να επιβαλει αποψεις.προσωπικη μου αποψη οτι οι συντονιστες σε τετοια φαινομενα θα πρεπει να ειναι πιο αυστηροι.

 

Μάγκα μου καλά τα λες,αλλά βλέπεις το ξυπνητζιλίκι πουλάει πολύ,σε αντίθεση με τα επιχειρήματα.Οταν δεν έχουμε τι να πούμε το γυρίζουμε στο τσάμικο:ο μίκυ,ο Γλέζος,οι κονομημένοι αντιστασιακοί,να πάμε στη μπουζού αρκεί να μην κόψουμε το σεξ και λέμε και καμια 10ρια φορές για το Νταλάρα...

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά τα λες φίλε, αλλά θα αφήσει ο αμερικάνος τον Ρώσο να μπεί μέσα, αν και πραγματικά αμφιβάλλω αν ο Ρώσος ζήτησε για αντάλλαγμα την επισκευή κάποιων πλοίων στην Σύρο. Μήπως ζήτησε όλο το ναυπηγείο της Σύρου?

ακόμα και έτσι μου ακούγεται πολύ καλύτερο.

 

Όσον αφορα τους μισθούς των μεγαλοστελεχών και των βουλευτών δεν πιστεύω ότι θα τους ακουμπήσουν γιατί τότε θα απεργήσουν και τα κεφάλαια θα χάσουν πολλά δισ.... από την απουσία δηλώσεων και πράξεών τους.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκα μου καλά τα λες,αλλά βλέπεις το ξυπνητζιλίκι πουλάει πολύ,σε αντίθεση με τα επιχειρήματα.Οταν δεν έχουμε τι να πούμε το γυρίζουμε στο τσάμικο:ο μίκυ,ο Γλέζος,οι κονομημένοι αντιστασιακοί,να πάμε στη μπουζού αρκεί να μην κόψουμε το σεξ και λέμε και καμια 10ρια φορές για το Νταλάρα...

όντως, αλλά πιο πολύ πουλάνε οι παπαρολογίες

 

αλλά ας περιμένουμε να τοποθετηθεί και ο νταλάρας

 

εναλλακτικά άννα νταλάρα http://www.annadalara.gr/

 

κρίμα, δεν έχει κάποια δήλωση.

 

Μάγκα μου καλά τα λες
γεια σου πάρι μάγκα, με τον ηλεκτρολόγο τοπογράφο και την τοπογραφία στους τοπογράφους

 

εν αναμονή της τοποθέτησης να ενημερώσω τους συνομωσιολόγους ότι :

 

"Το Επίσημο Επίσημο Τμήμα Ελλάδας του Κινήματος Zeitgeist........έχει την ιδιαίτερη χαρά και τιμή να φιλοξενήσει , τον κοινωνικό σχεδιαστή και ιδρυτή του Σχεδίου Αφροδίτη – Venus Project – J.Fresco και τη συνεργάτιδα του R. Meadows, στα πλαίσια της παγκόσμιας περιοδείας των για διάλεξη στην Αθήνα 11 Ιουνίου 2010 και ώρα έναρξης 18:30, στο Ξενοδοχείο Imperial, στην διεύθυνση Πλ. Καραισκάκη με την ευγενική προσφορά της «Προπόνησης Ζωής – Διοργάνωση Σεμιναρίων»

Τα εισιτήρια προπωλούνται στην τιμή 20€.

Ώρα προσέλευσης 18:00.

Ώρα έναρξης 18:30."

 

μην το χάσετε γιατί θα χάσετε

 

http://venusprojectworldtourathens.eventbrite.com/

 

ΠΡΟΣΟΧΗ - amber alert

 

"Το Επίσημο Επίσημο Τμήμα Ελλάδας του Κινήματος Zeitgeist
όχι το Επίσημο σκέτο αλλά το Επίσημο Επίσημο (Επίσημο x 2). Για να μην σας πιάσουν κότσους το λέω.

 

Τα εισιτήρια προπωλούνται στην τιμή 20€.
η απόδειξη περνάει στην εφορία (κίνημα αποδείξεων) ενώ θα δοθούν ΚΑΙ πιστοποιητικά παρακολούθησης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τη σειρά μου θα ενημερώσω όσους μιλάνε για συνομωσιολόγους οτι σε 2 βδομάδες έρχεται ο Ερντογάν στην Αθήνα,ενώ Αιφνιδιαστική άσκηση ταχείας ζεύξης υδάτινου κωλύματος, πιο απλά τη γεφύρωση του ποταμού Έβρου και την περαίωση εντός της ελληνικής επικράτειας τεθωρακισμένων δυνάμεων, έχει ξεκινήσει από σήμερα το πρωί η επίλεκτη 3η τουρκική Τεθωρακισμένη Ταξιαρχία...Χαρές και πανυγήρια για μερικούς που ανυσηχούσανε μήπως τους αναγκάσουνε να απέχουνε από το σεξ...πολύ θα γούσταρα να τους δω να πουλάνε ειρωνία στους Τούρκους (και μάλιστα live) όπως κάνουνε πίσω από την οθόνη του υπολογιστή...Αλλά δεν πειράζει,καλά να μαστε,πάλι τα κορόιδα θα τρέξουνε...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.