Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιά σχολή; ΣΜΑ ή Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών μηχανικών;


Dimitris_1993

Recommended Posts

Εγώ βρίσκω πολύ σωστό αυτό που έκανε ο mead92... Είδε ότι δε μπορούσε την στρατιωτική εκπαίδευση και ζωή και τα παράτησε... Το παν στην ζωή δεν είναι να είσαι εξασφαλισμένος δια βίου με στανταρ μισθό... Πρέπει αυτό να συνδυάζεται με το να κάνεις κάτι που το θες και το γουστάρεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ βρίσκω πολύ σωστό αυτό που έκανε ο mead92... Είδε ότι δε μπορούσε την στρατιωτική εκπαίδευση και ζωή και τα παράτησε... Το παν στην ζωή δεν είναι να είσαι εξασφαλισμένος δια βίου με στανταρ μισθό... Πρέπει αυτό να συνδυάζεται με το να κάνεις κάτι που το θες και το γουστάρεις...

 

θα συμφωνήσω! Πολύ ωραίο!

Link to comment
Share on other sites

Το παν στην ζωή δεν είναι να είσαι εξασφαλισμένος δια βίου με στανταρ μισθό... Πρέπει αυτό να συνδυάζεται με το να κάνεις κάτι που το θες και το γουστάρεις...

 

Άψογη!!!

 

Όπως οι ανάγκες κινούν τον βιολογικό μας κόσμο έτσι και το ενδιαφέρον (τα ενδιαφέροντα μας) κινεί (κινούν) τον ψυχικό μας κόσμο. (Claparade)

Link to comment
Share on other sites

Όπως οι ανάγκες κινούν τον βιολογικό μας κόσμο έτσι και το ενδιαφέρον (τα ενδιαφέροντα μας) κινεί (κινούν) τον ψυχικό μας κόσμο. (Claparade)

 

Τι είπες πάλι... Έγραψες...

 

Βέβαια εγώ δε αμφιβάλλω ότι αν μείνω μέχρι τον Δεκέμβριο του 11 άνεργη, θα γίνω σερβιτόρα (που δεν είμαι και καλή, 2 μήνες στα φοιτητικά μου χρόνια έκανα, χάλια ήμουν...)

αλλα τι να κάνουμε, να γίνω κλέφτρα?

Link to comment
Share on other sites

Τι είπες πάλι... Έγραψες...

 

Βέβαια εγώ δε αμφιβάλλω ότι αν μείνω μέχρι τον Δεκέμβριο του 11 άνεργη, θα γίνω σερβιτόρα (που δεν είμαι και καλή, 2 μήνες στα φοιτητικά μου χρόνια έκανα, χάλια ήμουν...)

αλλα τι να κάνουμε, να γίνω κλέφτρα?

χαχα!

Και εγώ σκέφτομαι έτσι! Τι να κάνω; να γίνω σερβιτόρος;

 

Μόνο αγαπητή συνάδελφε, αν γίνουμε τελικά σερβιτόροι, να θυμηθούμε

να αλλάξουμε και την ειδικότητα εδώ στο φορουμ σε 'σερβιτόρος μηχανικός'!!!

 

Engineer_thess αυτό που έγραψες είναι πραγματικά σοφό! Θα το σημειώσω! Ευχαριστούμε!

 

@spgirl: ψυχολόγος; σου αρέσει και σένα; δε γινόμαστε καλύτερα ψυχολόγοι από σερβιτόροι; τι λες; !!!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αγαπητή συνάδελφε, αν γίνουμε τελικά σερβιτόροι, να θυμηθούμε

 

@spgirl: ψυχολόγος; σου αρέσει και σένα; δε γινόμαστε καλύτερα ψυχολόγοι από σερβιτόροι; τι λες; !!!

 

Ψυχολόγος με είπε ένας συνάδελφος, είναι μια ειδικότητα που ξαναλέω ότι απέκτησα με δόξα και τιμή...

Όπως είδες, στην ειδικοτητά μου δηλώνω πολλά επαγγέλματα... Μάλλον θα ασχοληθώ με την αστρολογία... Αφού σαν μηχανικός δε θα δω προκοπή, καλύτερα να λέω τους χάρτες... Αλλά στις προβλέψεις μου θα είμαι επιπέδου... Θα είμαι η πρώτη μηχανικός-αστρολόγος-μελλοντολόγος (αλλά πάντα ''κομπλεξικιά'' με τους ΜΠΔ, χιχιχιχιχιχιχι)

Link to comment
Share on other sites

Ψυχολόγος με είπε ένας συνάδελφος, είναι μια ειδικότητα που ξαναλέω ότι απέκτησα με δόξα και τιμή...

Όπως είδες, στην ειδικοτητά μου δηλώνω πολλά επαγγέλματα... Μάλλον θα ασχοληθώ με την αστρολογία... Αφού σαν μηχανικός δε θα δω προκοπή, καλύτερα να λέω τους χάρτες... Αλλά στις προβλέψεις μου θα είμαι επιπέδου... Θα είμαι η πρώτη μηχανικός-αστρολόγος-μελλοντολόγος (αλλά πάντα ''κομπλεξικιά'' με τους ΜΠΔ, χιχιχιχιχιχιχι)

χαχαχα!!!

Μάθε τέχνη κι ας τηνε....

Link to comment
Share on other sites

Engineer_thess αυτό που έγραψες είναι πραγματικά σοφό! Θα το σημειώσω! Ευχαριστούμε!

 

Είναι από αυτά που μου έμειναν όταν κάναμε ψυχολογία στη σχολή (σχολή εκπαιδευτικών ΑΣΕΤΕΜ/ΣΕΛΕΤΕ)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι έτοιμος να βάλεις όλα τα πολιτικά δικαιώματά σου σε ένα κουτάκι και να τα παραδώσεις στο φύλακα της πύλης;

 

Ναι, η ΣΜΑ έχει αμεση αποκατάσταση, αλλά οι απόφοιτοί της ΔΕΝ είναι μηχανικοί. Οταν βγεις στη σύνταξη, τι δουλειά θα μπορείς να κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι έτοιμος να βάλεις όλα τα πολιτικά δικαιώματά σου σε ένα κουτάκι και να τα παραδώσεις ....;

 

To ίδιο κάνουν και αυτοί που τρέχουν στις φοιτητικές παρατάξεις καθώς και αργότερα που τρέχουν από πολιτικό γραφείο σε πολιτικό γραφείο για να πάρουν καμιά σύμβαση.

 

Κύριε Κάπο , εσείς μη τους θεωρείτε μηχανικούς.

Ξεχνάτε ότι μία από τις παλιότερες σχολές μηχανικών είναι του Ουέστ Πόιντ.

Στη ΣΜΑ περνούσε η αφρόκρεμα της 1ης δέσμης , όταν είχα δώσει εγώ , με βάσεις Ιατρικής.............λες να δυσκολευτούν να πάρουν κάποιο δεύτερο πτυχίο;

 

@karavlaxos , Έχεις δίκιο το πιθανότερο είναι να μετανιώσει αλλά εξαρτάται ...

 

@mead92 Aφιερωμένο

και επειδή θα είσαι φορτωμένος από τα ''θαλασσινά'' , άκου και τo και από τον Sid.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.