Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παραλαβή εκκαθαριστικού 2010


Recommended Posts

Δεν έχω λάβει ακόμα το εκκαθαριστικό μου αν και στην ανάλογη σελίδα ενημέρωσης του Υπουργείου Οικονομικών αναγράφει ότι εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής 10/5/2010. Η δήλωση έχει υποβληθεί ηλεκτρονικά και για τελευταία φορά είναι πιστωτική...Μέχρι πέρσι δεν υπήρχε μεγάλη απόκλιση από τις ημερομηνίες. Φέτος, έχει συμβεί και σε άλλους συναδέλφους...;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

οταν ειναι να παρεις παντα αργει....

 

εγω εκανα οταν ανοιξε το συστημα πολυ πριν απο τις προθεσμιες....

 

κατα τον αυγουστο περιμενω το εκκαθαριστικο..

 

εφοριακος μουπε οτι τις κρατανε για να δειχνουνε τα νουμερα σωστα.....μην αρχισουνε να μας γυριζουνε πισω τα ατοκα δανεια που τους εχουμε δωσει με τις παρακρατησεις μας νωρις και φανει οτι δεν τα παμε καλα με το συμφωνο σταθεροτητας....

Link to comment
Share on other sites

Φετος εκανα register στο Μ-taxis,εστειλα sms στο 19456 με το αφμ μου και μου ηρθε sms χτες οτι η εκκαθαριση εγινε, πιστωτικος. :P Ημερομηνία παραλαβης 31/05/2010 λεει στο taxisnet. Ιδομεν.

Η υποβολη ειχε γινει μαζι με την περιοδικη του 1ου τριμηνου,

Link to comment
Share on other sites

Υπέβαλλα ηλεκτρονικά Ε1 και Ε3 στις 15/4/2010. Η εκκαθάριση έχει γίνει και μπορώ να εκτυπώσω το εκκαθαριστικό μέσω taxisnet. Η σελίδα ενημέρωσης του taxisnet μου αναφέρει ημερομηνία παραλαβής 10/5/2010. Αλλά ακόμα τίποτα. Περιμένω το έντυπο εκκαθαριστικό για να πάω στην ΔΟΥ και να υποβάλλω τα έγγραφα για την επιστροφή φόρου.

 

Τέλος πάντων...θα περιμένω λίγο ακόμα..

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ υπέβαλα (ηλεκτρονικά) την 11/04/2010, παρέλαβα ταχυδρομικά το εκκαθαριστικό την 04/05/2010 και η επιστροφή πιστώθηκε στην τράπεζα ακριβώς την 11/05/2010 όπως έλεγε το εκκαθαριστικό.

Αυτό συμβαίνει όλα τα τελευταία χρόνια, από τότε που υποβάλλω ηλεκτρονικά τα πάντα, είτε είμαι πιστωτικός είτε χρεωστικός.

Link to comment
Share on other sites

πηρες επιστροφη?

 

εμενα παντα αργει.....

 

αλλα και απο αλλους πουχω ρωτησει κανεις τιποτα δεν τουρθε....

 

 

ασε που ακουγεται οτι θα τα παρουμε καποια σε μετρητα και καποια σε ομολογα....

 

 

θα συνεχιστει το ατοκο δανειο μας επαοριστον !!!

 

 

εντιτ ....μουρθε το εκκαθαριστικο....αυριο παω με τα δικαιολογητικα να δω αν μου πιστωσουνε το υπολοιπο !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.