Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για το θεμα των αναθεωρησεων σε ερωτηση μου σε υπαλληλο (στην Παλληνη) μου ειπε να βαλω μονο την αρχικη αδεια..

 

Στην Παλλήνη μου είπαν και εμένα πρώτη φορά να αναγράψω τους αριθμούς όλων των αναθεωρήσεων. Επίσης μου ζήτησαν στις υπεύθυνες δηλώσεις έξτρα δήλωση ότι "τα προσκομιζόμενα έγγραφα είναι αντίγραφα των εγκεκριμένων και περιλαμβάνουν όλες τις τυχόν αναθεωρήσεις και τροποποιήσεις". Λογικό το βρήκα και έκτοτε αυτήν την πρακτική ακολουθώ πάντα. Δεν είναι κόπος στην τελική...

Link to comment
Share on other sites

@Highlander & Thanar

Επειδή μου έτυχε παρόμοια περίπτωση με ξένο ιδιοκτήτη και πληρεξούσιο στην Ελλάδα σας λέω τι έβαλα στο φάκελο και το δέχτηκαν κανονικά.

Αίτηση στο όνομα του ιδιοκτήτη, υπογεγραμμένη από τον πληρεξούσιο εδώ και παράβολο βέβαια στον ιδιοκτήτη του κτιρίου.

Στις Υ.Δ. στοιχεία πληρεξούσιου όπως το ανέφερε και η Myri με αριθμό πληρεξουσίου κλπ.

Εξουσιοδότηση πληρεξούσιου προς εσένα και

Αντίγραφο του πληρεξούσιου εγγράφου.

Αυτά.....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να μάθω σε ποιανού το όνομα κόβεται το παράβολο στην εφορία όταν ο ιδιοκτήτης του ακινήτου είναι εταιρεία;

Στο όνομα της εταιρείας ή στο όνομα του νόμιμου εκπροσώπου ο οποίος υπογράφει και όλα τα έντυπα;

Link to comment
Share on other sites

σοφιτα

 

σε περιπτωση σοφίτας: αν έχει υπερβει το υψος για 30εκ, τι προτείνετε? να κάνουμε την τακτοποίηση? ή να περιμένουμε νέα εγκύκλιο? επίσης, χρειάζεται στην κάτοψη να σχεδιαστούν οι εσωτερικοί χώροι της σοφίτας ή αρκεί το περίγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

κανε το αφοβα....

 

30 εκατοστα διαφορα....καλα αν μαθουν ποτε απο που μετρανε θα σου βρουν και τα 30 εκατοστα σου

 

συγγενης και τελευταια στιγμη ε....γμτ αυτα μας φαγανε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.