Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

πολεοδομία Αθηνών πάλι:

 

Δίνουν τα σχέδια αυθημερόν?

 

Πότε μπορώ να κάνω αίτηση? Σχέδια δίνουν μόνο κάθε Παρασκευή?

 

Η διευθηνση ποιά είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καληπέρα,

θέλω να προχωρήσω στην τακτοποίηση μιας Pilotis που έχει μετατραπεί ενα τμήμα της σε κατάστημα και το υπόλοιπο σε κατοικία. Tο ερώτημα είναι το εξής, θα πρέπει να κάνω δυο φακέλους ή έναν??

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

πολεοδομία Αθηνών πάλι:

όταν λες Αθηνών εννοείς του Δ.Αθηναίων στη Σωκράτους

ή στη Συγγρού;

 

----

στη Συγγρού γενικώς δεν έχω καταλάβει τι γίνεται

την Τετάρτη το Αρχείο ειναι κλειστό

 

οι φακελοι από Ασπρόπυργο κάνουν καμμια εβοδμάδα να ερθουν

----

στη Σωκράτους

λογικά αυθημερών

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

επειδή το ψάχνω και δεν μπορώ να το βρώ (κάπου το είχε πάρει το μάτι μου αλλά σήμερα δεν το βρίσκω) το κομμάτι στα ποστ για τον ΣΔ

 

έχω τακτοποίηση υπόγειου χώρου σε εκτός σχεδίου περιοχή, που δόμηση είχε από 1200 μέχρι 2000 τμ οικοπέδου τα 150τμ (σήμερα μου είπαν ότι έχει αλλάξει σε 100τμ)

 

σαν ΣΔ για να βρώ την έκταση γής που αντιστοιχεί στην συνολική επιφάνεια χρησιμοποιώ τα 150τμ / το εμβαδόν του οικοπέδου ή τα σημερινά τετραγωνικά που χτίζεις=100 / το εμβαδόν οικοπέδου???

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επηδεί μέχρι τώρα έχω κάνει ρύθμιση μόνο για ημιυπαίθριους μου έτυχε η εξής περίπτωση. Άδεια έχει εκδοθεί το 1990 σε χωριό με τίτλο διώροφη οικοδομή. στον όροφο κατοικία και στο ισόγειο αγροτική αποθήκη. Τώρα ο ιδιοκτήτης έχει μετατρέψει την αποθήκη σε κατοικία. στήν αίτηση και στις υ.δ. σαν τι θα το δηλώσω οτι πρόκειται για πρώτη κατοικία, άλλη κατοικία η άλλη χρήση? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η ισογεια αποθηκη εχει μετρησει στη δομηση?Αν ναι, δεν πας με το Ν3843 αλλα μα κανονικη αδεια αλλαγης χρησης.Δες το πριν προχωρησεις πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.