Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τιμή πώλησης ΚWh στην ΔΕΗ και ρυθμός αύξησης


Carcharoth

Recommended Posts

Μώλις έλαβα λογαριασμό ΔΕΗ για οικιακό 10KW με ημερομηνία έκδοσης 02/02/2011 και περίοδο κατανάλωσης 25/10/2010 εώς 01/02/2011 και μου λογαριάζει την απόδοση με 0,55 για όλη την περίοδο. Σημειωτέον ότι αυτή είναι η δεύτερη τετραμηνία που μου έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολύ θετικό αυτό που αναφερθηκε για την αναπροσαρμογη, έτσι πρεπει να λειτουργει και έτσι ας ελπισουμε οτι θα συνεχισει να λειτουργει το συστημα.

petsis μήπως η αύξηση θα σου έρθει αφου κλεισεις χρόνο;υπόθεση κάνω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μου διαφεύγει κάτι, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ερωτήσεις του στυλ ''ποιος μου εγγυάται αν αλλάξει η ΔΕΗ την τιμή kWh που μου πουλάει από 0.12 που είναι σήμερα. Και αν θα αξίζει η επένδυση μου σε φωτοβολταικό'' και άλλα τετοια.... Κάτι τέτοιο ρε παιδία είναι ΑΣΧΕΤΟ με την επένδυση σας. Το οτι έρχονται σε κοινό λογαριασμό με συμψήφισμό, για να μην έχουμε δυο διαφορετικούς λογαριασμούς, δεν σημαίνει οτι μιλάμε για το ίδιο πράγμα, ασχέτως αν και τα δύο είναι ηλεκτρικό ρεύμα.Οι απολαβές από το ηλεκτρικό ρεύμα που πουλάτε στην ΔΕΗ δεν έχει καμία σχέση με τα έξοδα σας στο τι καταναλώνετε. Ειναι μια καθαρή ποσότητα άσχετη με τις καταναλώσεις σας. Αν είναι ετσι, ας αναφέρουμε και αν ακριβαίνει το νερό και το πετρέλαιο, τότε απειλείται η επένδυσή μας στα φωτοβολταικά. Εννοια έχει η τιμή της kWh, για το αν αξίζει κάποια στιγμή να προχωρήσετε σε αυτόνομο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Μώλις έλαβα λογαριασμό ΔΕΗ για οικιακό 10KW με ημερομηνία έκδοσης 02/02/2011 και περίοδο κατανάλωσης 25/10/2010 εώς 01/02/2011 και μου λογαριάζει την απόδοση με 0,55 για όλη την περίοδο. Σημειωτέον ότι αυτή είναι η δεύτερη τετραμηνία που μου έρχεται.

 

μια ερωτηση σχετικα με τον λογαριασμο της δεη σου: το ποσο που σου συμψηφιζει περιλαμβανει και δημοτικα τελη ,ερτ κλπ?

δηλαδη πχ ειχες να λαμβανεις απο την δεη 200ευρω και το ρευμα σου ηταν 50 και 50 ηταν για τριτους οποτε σου κατεβαλε 100ευρω?

 

και κατι ακομα, μιας και η περιοδος ηταν μεσα στον χειμωνα πως τα πηγε η αποδοση των φ/β σου? ηταν ικανοποιητικη?

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση σχετικα με τον λογαριασμο της δεη σου: το ποσο που σου συμψηφιζει περιλαμβανει και δημοτικα τελη ,ερτ κλπ?

δηλαδη πχ ειχες να λαμβανεις απο την δεη 200ευρω και το ρευμα σου ηταν 50 και 50 ηταν για τριτους οποτε σου κατεβαλε 100ευρω?

 

και κατι ακομα, μιας και η περιοδος ηταν μεσα στον χειμωνα πως τα πηγε η αποδοση των φ/β σου? ηταν ικανοποιητικη?

 

Τις αποδόσεις τις έχω περασμένες σε άλλο θέμα μπορείς να τις τσεκάρεις. Όσο για τον λογαριασμό, επειδή πολύ αναρωτιούνται επισυνάπτω τις 2 σελίδες του με σκοπό να βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

@petsis: καλό θα είναι να σβήσεις με κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας τα προσωπικά σου στοιχεία (ονοματεπώνυμο, διεύθυνση κλπ).

Link to comment
Share on other sites

@petsis: καλό θα είναι να σβήσεις με κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας τα προσωπικά σου στοιχεία (ονοματεπώνυμο, διεύθυνση κλπ).

 

Τώρα με προβλημάτισες... θα τα διαγράψω γιατί δεν θα τα καταφέρω να τα σβήσω.Τhank's

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.