Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ημιυπαίθριοι και ημερομηνία ηλεκτροδότησης


chris.k

Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα.

 

Ετοίμασα το φάκελο για την τακτοποίηση των ημιυπαίθριων μιας κατοικίας με οικοδομική άδεια του 2007 και παροχή κανονικού ρεύματος 5-2-2010. Σε μια πολεοδομία στην Πελοπόννησο η υπεύθυνη δεν τον δέχτηκε με πρόφαση ότι το σπίτι πήρε ρεύμα το '10. Ό νόμος δεν αναφέρει τίποτα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να γίνει; Στην Αθήνα οι πολεοδομίες που ρώτησα μου είπαν ότι εφόσον πήρε ρεύμα πριν τις 28-4-2010 που ψηφίστηκε ο νόμος δικαιούται να μπει στην τακτοποίηση. Πέρνουν αντίστοιχους φακέλους. Ξέρετε αν υπάρχει καμμία εγκύκλιος που μπορώ να τους προσκομίσω;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνία 28/4/2010 ορθώς ισχύει κατά τη γνώμη μου. Είναι προφανές ότι εκεί μπαίνει τελεία τυπικά τουλάχιστον, στις παρανομίες. Το πρόβλημα του φίλου μας είναι ότι αρνούνται από όσο κατάλαβα να δεχτούν αίτηση με ρευματοδότηση αρκετά πριν (2/2010). Έκλεισε τους Η/Χ ας πούμε το Μάρτη αφού πήρε ρεύμα! Δεν είχε ψηφιστεί ο νόμος 3843 τότε και ο προηγούμενος νόμος Σουφλιά ήταν σε αναστολή. Που είναι το θέμα; Δε θα έπρεπε να του αρνούνται!

Link to comment
Share on other sites

μα ο νόμος τακτοποιεί ακόμα κι αν δεν έχουν ηλεκτροδοτηθεί ακόμα και σήμερα εφόσον τηρούνται οι προυποθέσεις και πάρει ρεύμα το 2011

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Σιγουρεύτηκα ότι δεν έχει νόημα αυτό που λέει. Πήρα και στο υπεκα και μου είπαν το ίδιο. Μέχρι και να την καταγγείλω μπορώ. Αθάνατο ελληνικό δημόσιο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.