Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κόστη-Αμοιβές Ιδιωτικό Συμφωνητικό για οικοδομικές εργασίες


kleidaras

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο υπόδειγμα ή τυποποιημένο συμφωνητικό για να κάνω με τον εργολάβο που θα αναλάβει τα τούβλα και τους σοβάδες?

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στους τίτλους των θεμάτων, όσο και στο κείμενο των δημοσιεύσεων. Χρησιμοποιείστε σας παρακαλώ την εντολή "Edit" και διορθώστε. Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, terry

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό το έχει συνήθως ο μηχανικός ή ο εργολάβος που θα κάνει την επίβλεψη και η αξιοπιστία του (που παρέχεται) κυμαίνεται ανάλογα της όρεξης, της εμπειρίας, των δυνατοτήτων.

Link to comment
Share on other sites

http://www.michanikos.gr/downloads.php?do=file&id=67

 

Και άλλα αρκετά εκεί. Χρησιμοποίησε στην αναζήτηση στα downloads το "συμφωνητικό".

 

Το/τα προσαρμόζεις, (ρωτάς και κανέναν πιο έμπειρο) και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

kleidaras

θα ήθελα να σε ρωτήσω αν υπάρχει σε κάποιο site οδηγός ανοίγματος κλειδαριών. Είμαι πολύ αφηρημένος και δεν μπορώ κάθε φορά να καλώ τον τεχνίτη, παρόλο που μου κάνει ειδική τιμή λόγω συχνών κλήσεων. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους... εκτός τον JTB φυσικά!

:( :confused:

Δεν έκανα κάποιο σχόλιο εις βάρος σου... Απλώς τώρα τελευταία όλο και περισσότερο διαπιστώνω (και πολλοί άλλοι συνάδελφοι) ότι στο φόρουμ μας η γνώση και η καθοδήγηση διακινείται τζάμπα ενώ σε πολλούς άλλους κλάδους υπάρχει μια στάνταρ απάντηση, συμβουλέψου ένα λογιστή, συμβουλέψου ένα δικηγόρο κλπ... Ετσι κι εδώ, μπορούσαν να σου πούν να επισκεφτείς μηχανικό που μπορεί να σε καθοδηγήσει... Ο δικηγόρος σε αντίστοιχη περίπτωση θα σε χρέωνε 60 ευρώ επίσκεψη μόνο που πέρασες το κατώφλι του... αν πήγαινες σε μηχανικό, θα βαρυγκομούσες ακόμη και αν σε χρέωνε τα μισά...

Είναι η νοοτροπία την οποία θα την είχα κι εγώ αν δεν ήμουν μηχανικός...

Απλώς τώρα που βλέπω τη κατάσταση, με ενοχλεί...

Εσένα δεν σου φαίνεται περίεργο το γεγονός ότι έχεις πρόσβαση σε τόσους τομείς στο φόρουμ αυτό που είναι για επαγγελματίες; Εμένα πάντως θα με ξένιζε...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Αν και λίγο αργά, θα ήθελα να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου τον JTB!!!

 

Για να μήν σου πώ JTB πόσο θα το χρέωνε ο δικηγόρος αν το βάφτιζε

 

Σύμβαση Έργου

(Οικοδομικών Εργασιών Σοβάδων)

 

και το έδινε μετά από καμιά εβδομάδα στον πελάτη του!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.