Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σφραγίδα και Μaster


georkats

Recommended Posts

Μια ερώτηση σχετικά με την σφαγίδα. Επιτρέπεται να βάζουμε μετά την ειδικότητα στην σφραγίδα το Μaster μας; H χρειάζεται να βγάλουμε εξτρα σφραγίδα;

 

πχ. Διπλ.Πολιτικός Μηχανικός ΑΠΘ ΜSc.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αμαν πια με αυτή τη καραμέλα...σημασία έχει τι ξέρεις...δεν είμαστε Αμερική...δυστυχώς τα επαγγελματικά δικαιώματα έχουνε μεγάλη σημασία εδώ...μια ερώτηση έκανε ο άνθρωπος και βρήκαμε όλοι αφορμή.

 

Εύχομαι καλά χριστούγεννα σε όλους τους συναδέλφους.

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς και μπορείς. Πάντως για τη σφραγίδα σου θα πρέπει να ακολουθήσεις κάποιες προδιαγραφές. Τσέκαρε παρόμοια θέματα στο φόρουμ.

 

..."Υπάρχουν συγκεκριμένες προδιαγραφές

για το μέγεθος (3cmx8cm) καθώς και τα στοιχεία που πρέπει να αναγράφονται που

είναι:

1. Η επωνυμία

2. Η ειδικότητα

3. Το ίδρυμα αποφοίτησης

4. Ο αριθμός μητρώου εγγραφής στο Τ.Ε.Ε.

5. Η διεύθυνση άσκησης του επαγγέλματος και το τηλέφωνο του

μηχανικού

6. Το Α.Φ.Μ. και η Δ.Ο.Υ στην οποία θα ανήκει ο μηχανικός

7. ** Ο αριθμός μητρώου εγγραφής στο τοπικό πολεοδομικό

γραφείο

Είναι σημαντικό πριν την έκδοση της σφραγίδας να γίνει έρευνα για το τοπικό

γραφείο ΔΟΥ στο οποίο ανήκει ο χώρος ο οποίος θα δηλωθεί ως έδρα, έτσι ώστε τα

στοιχεία που θα αναγράφονται στη σφραγίδα να είναι ορθά"...

Link to comment
Share on other sites

τα εχουμε πει αναλυτικα στο αλλο θεμα για τις σφραγιδες μας. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να γραφεται τα φορολογικα σας στοιχεια πανω στη σφραγιδα που χρησιμοποιειτε για επαγγελματικους λογους, πχ σχεδια πολεοδομιας, τεχνικες εκθεσεις κλπ.

 

απεναντιας, προφανως και γραψε πανω το μεταπτυχιακο σου. καλο κανει, κακο δεν κανει. τα "σημασια εχει τι ξερεις" ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε, σημασια εχει να ξερουν και οι αλλοι τι ξερεις, γιατι εγω προσωπικα δεν δουλευω απο χομπι και τρωω τα ετοιμα, δουλευω για να ζησω εγω και 3-4 αλλοι. αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτείνω να βάλουμε όλοι στις σφραγίδες μας όσα Master, FCE (Lower), ECDL έχουμε και να τις βάλουμε κάτω να δούμε ποιος είναι ο καλύτερος μηχανικός από όλους μας...Χαχαχαχα

 

Υ.Γ. Αυτό είναι ένα ειρωνικό σχόλιο για όσους φοβούνται τον ανταγωνισμό...Εγώ το Μάρτιο που τελειώνω το Μαster μου, θα κάνω νέα σφραγίδα για επαγγελματικούς λόγους, αλλά ως εκεί... Από κει και πέρα, να είμαστε και λίγο λογικοί...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι νόμιμο , αλλά προσωπικά σε συμβουλεύω να το βάλεις.

Αν όχι στην σφραγίδα σου , τουλάχιστον στην ταμπέλα σου.

Στο λέω αυτό γιατί βλέπω ότι έχεις τελειώσει ΤΕΙ.

Εντελώς καλοπροαίρετα , ένα master και μάλιστα από Ελληνικό Πολυτεχνείο θα υψώσει το πρεστίζ σου.

Επί της ουσίας , μετράνε οι πραγματικές γνώσεις όπως σωστά ανέφεραν οι συνάδελφοι.

Αλλά αυτές δεν μπορεί να τις γνωρίσει κάποιος πελάτης που έρχεται για πρώτη φορά στο γραφείο.

Εν κατακλείδει για εντύπωση και επικοινωνιακούς λόγους θα σε συμβούλευα να το βάλεις και να το κορνιζάρεις στο γραφείο σου.

Επιβραβεύω και συμφωνώ με όλους όσους θέλουν και μπορούν να συνεχίσουν τις σπουδές.

Από την άλλη ένα μεταπτυχιακό δεν δίνει επαγγελματικά δικαιώματα.

Link to comment
Share on other sites

ένα master και μάλιστα από Ελληνικό Πολυτεχνείο θα υψώσει το πρεστίζ σου.

 

Αυτό είναι υπό συζήτηση...και εννοώ το master από το ελληνικό πολυτεχνείο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.