Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναζήτηση εργασίας νέου μηχανικού


makis86

Recommended Posts

Ούτε το Greek Idol να ήταν!

 

 

κορυφαίο

 

 

εγω εχω μια αποψη γενικοτερη

 

η δουλεια που θα κανεις θα πρεπει να γινεται με σκοπο να απευθυνεται σε ολο τον κοσμο απο ιαπωνια μεχρι αγγλια

 

στους μηχανικους αυτο μεταφραζεται

 

κανετε την διπλωματικη σας επαγγελμα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα και απο εμενα.σε 2 μηνες παιρνω το πτυχιο μου απο την πολυτεχνικη της πατρας.μπορει να με καθοδηγησει κανεις με σκοπο αναζητηση εργασιας?πως να ξεκινησω,αναρωτιεμαι εδω και καιρο.με ενδιαφερει πολυ να δουλεψω.με τι θα προτεινατε να ασχοληθω?(εχω σαε τομεα και συνδιασμο με πρασινη ενεργεια και ελεγχο στη διπλωματικη μου)

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Γιωτα λυπαμαι που θα σε απογοητευσω, αλλα αν δεν εχεις καπου καποιον γνωστο να σε βοηθησει να ξεκινησεις ή δεν εχεις καποια προυπηρεσια, ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι εχω καποιες γνωριμιες αλλα δε θελω να στηριχτω μονο εκει καθως δεν εχω εμπειρια επαγγελματικη και τα πραγματα ειναι δυσκολα.τελειωνοντας τι να κανω?να στελνω οπου να ναι βιογραφικα?να βγαλω καρτες να μοιραζω και οπου κατσει???πως ξεκιναει καποιος σε μια τετοια εποχη και με ενα τετοιο επαγγελμα?

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

H δική μου άποψη είναι ότι αν δεν θες να φύγεις έξω,να στέλνεις βιογραφικά παντού, σε ότι βρίσκεις στο ιντερνετ, ενώ παράλληλα ρωτάς όποιον ξέρεις και δεν ξέρεις αν γνωρίζει για καμια θέση εργασίας και να σε έχουν υπόψιν τους. Έχω φίλους που βρήκανε σε εταιρείες στην Αθήνα σε καλές εταιρείες (τηλεπικοινωνιών κυρίως) χωρίς μέσο, αλλά με πολλή υπομονή. Από ότι είδα είσαι της ενέργειας, ίσως δεν σε ενδιαφέρει τόσο, απλά να ξέρεις ότι ίσως εκεί βρεις κάτι-με πολύ κόπο βέβαια.

Αν θέλεις μπορείς να ανοίξεις και γραφείο, με τη βοήθεια της επιδότησης του ΟΑΕΔ, αλλά χωρίς γνωριμιες θα έλεγα οτι δεν αξίζει (εγω έχω ανοίξει αλλα βοηθιέμαι από την αδερφή μου). Δεν χτυπανε και πολλοί την πόρτα νέου μηχανικού είναι η αλήθεια...

Πάντως δεν έχεις να χάσεις κάτι με την προσπάθεια...

Αυτά και καλή επιτυχία όταν αρχίσεις το ψάξιμο! :smile:

Link to comment
Share on other sites

αφού σε ενδιαφέρει η ενέργεια

στη θέση σου όσο θα έψαχνα δουλειά

 

θα ξεκινούσα να διαβάζω τον ΚΕΝΑΚ και θα μάθαινα κάποιο πρόγραμμα σχετικό με μελέτες ενεργειακής απόδωσης

τέλος υπάρχουν και πολύ καλά προγράμματα για σοβαρές ενεργειακές μελέτες

Link to comment
Share on other sites

@Myri

 

Αν και λίγι άσχετο.......ποιο θεωρείς καλύτερο πρόγραμμα για Ενεργειακές Μελέτες και Επιθεωρήσεις γιατί ψάχνομαι να αγοράσω αυτήν την περίοδο....

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς δεν είμαι ειδική

και είμαστε σε άσχετο θέμα, ρίξε μια ματιά στα αντίστοιχα θέματα

και το ξανασυζητάμε στην σωστή ενότα

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις ημέρες έχουν πολύ πλάκα οι αγγελίες για δουλειά:

 

"ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ έμπειρος σε πολεοδομικά ζητήματα ζητείται για να παραστεί σε αυτοψία προγραμματισμένη από την πολεοδομία Αθηνών και να συντάξει σχέδιο, αμοιβή 100 ευρώ"

 

Έλα και συ να συντάξεις μια αυτοψία χωρίς να ξέρεις τι είχε γίνει, μπορείς...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.