Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαιώσεις ΤΕΕ, ΤΣΜΕΔΕ για την έκδοση άδειας


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 28
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις ...για την εκδοση αδειας αν χρειαζεται πρωτοτυπη ενημεροτητα ή και μια απλη φωτοτυπια ειναι αρκετη?

 

─────────────────────────────────────────────────────

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας, μέσω της επεξεργασίας προσωπικών στοιχείων (πίνακας ελέγχου).

Προσθέστε τόνους, χρησιμοποιώντας το edit.

Chilon

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

δεν ειναι και το πιο καταλληλο τοπικ, αλλα για να μην ανηγω καινουργιο...ας ρωτησω εδω περα...

 

ειμαι νεος μηχανικος και π.χ. σε 1 μηνα θα μου ερθει η βεβαιωση απο το τεε και θα μπορω να κανω εναρξη επιτηδευματος μηχανικου στην εφορια.

 

χρειαζομαι ασφαληστικη ενημερωτητα γι αυτο, την οποια την παιρνω απο το τσμεδε

 

για να την παρω πρεπει να πληρωσω πρωτα τις ασφαλιστικες εισφορες εξαμήνου???

 

και αν ναι, φανταζομαι του διαστηματος του εξαμηνου που θα ειμαι ασφαλισμενος?? π.χ. απο 1 απριλιου, αναλογικα οσο βγαινει.. πχ 250 ευρω...

 

ή μου την δινουν ετσι στην αρχη!!??!?! ανευ πληρωμης!?!

 

υ.γ. μιλαω για τσμεδε θεσσαλονικης...δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο...ελλαδα εισαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή αρχή! Από ότι θυμάμαι εγώ πρώτα πλήρωσα για τον καιρό που ήμουν ασφαλισμένη και μετά πήρα ασφ. ενημερότητα. Και νομίζω πως βγαίνει όντως αναλογικά η πληρωμή. Ελπίζω να μην κάνω λάθος. Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και γω αν θυμαμαι καλα, οπως τα λεει η IOANNA τα εκανα.

Γραφτηκα ΤΣΜΕΔΕ, πληρωσα το ποσο που αναλογουσε στο διαστημα μεχρι να ληξει το 6μηνο που γραφτηκα και μετα μου εδωσαν βεβαιωση. Με τη βεβαιωση αυτη πηγα Εφορια και εκανα εναρξη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.