Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόσφατες αεροφωτογραφίες google earth


Recommended Posts

Στην έκδοση του google earth που κυκλοφορεί δωρεάν, η πιο πρόσφατη αεροφωτογράφηση μιας συγκεκριμένης περιοχής που ενδιαφέρομαι είναι το 2007. Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω αν υπάρχει πιο πρόσφατη;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Στο site της κτηματολόγιο Α.Ε. (φωτογραφίες από 2007 έως 2009)

απλά θα πρέπει να πλοηγηθείς με το χέρι γιατί δεν έχει τοπωνύμια.

Link to comment
Share on other sites

Το site της ΚΤΗΜΑΤΟΛΓΙΟ έχει ορθοφωτοχαρτες. Αν ενδιαφερεσαι για αεροφωτογραφίες, που θες να χρησιμοποιησεις για καποια φωτοερμηνεια, πρέπει να ρωτησεις ή στη ΓΥΣ ή σε καποια ιδιωτικη εταιρεια. Η εταιρεια GEOMATICS έχει δικό της αρχειο αεροφωτογραφιών. Παρε ενα τηλεφωνο και ρώτα για την περιοχή την κλίμακα και τη χρονολογία που σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Στο site της κτηματολόγιο Α.Ε. (φωτογραφίες από 2007 έως 2009)

απλά θα πρέπει να πλοηγηθείς με το χέρι γιατί δεν έχει τοπωνύμια.

 

Έχει όμως επιλογή Νομού και ΟΤΑ (με πολλές επιλογές είναι η αλήθεια), οπότε δεν είναι και τόσο δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Απευθύνσου και στον Ο.Κ.Χ.Ε. (Τιμολέοντος Βάσσου, κοντά στην Πλατεία Μαβίλη), έχω την εντύπωση πως μπορείς να βρείς μέχρι και 2008-2009 αν θυμάμαι καλά από την τελευταία φορά που πήγα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη βρει τον ορθοφωτοχάρτη από την ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΑΕ για την περιοχή που με ενδιαφέρει και είναι του 2007. Θα δοκιμάσω και στις ιδιωτικές εταιρείες που μου αναφέρατε.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.