Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διορθωτική Π.Ε. - περίπτωση ιδιοκτήτη με πολλές ιδιοκτησίες


Recommended Posts

Υ.Γ. Δεν θα πρέπει να υπάρχουν κάπου στο αρχείο του Δήμου όλα αυτά που ψάχνω;Δηλ. αναλυτικά το πως προέκυψαν όλα αυτά;

 

Σου είπα, ψάξε να βρεις ένα χρήσιμο pdf του ΤΕΙ Σερρών σχετικά με τις πράξεις εφαρμογής.Υπάρχει στα downloads κ επεξηγεί αναλυτικά τι σημαίνει κάθε νούμερο στον Πινακα της Πράξης.

Link to comment
Share on other sites

το έχω το αρχείο.θα το ξαναδώ μπάς και βγεί άκρη αλλά το βλέπω δύσκολο.

το πρόβλημα μου δεν είναι τι πράξεις κάνει σε κάθε στήλη αλλά πως προέκυψαν αυτές οι διαφορές με τις αρχ. ιδιοκτησίες.

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε giorgosv

όλα τα στοιχεία διαγράμματα και πίνακες είναι υποχρεωτικό να παραδίδονται απο τον μελετητή σε έντυπη και ψηφιακή μορφή

πρόσεχε να έχεις στα χέρια σου τους οριστικούς πίνακες και διαγράμματα και όχι κάτι που τυχόν κυκλοφορεί απο συνάδελφο σε συνάδελφο

τέλος δες τι έχει μεταγραφεί στο υποθηκοφυλάκειο

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες εμβαδομετρήσεις στο ψηφιακό αρχείο της πράξης παρατήρησα ότι ο αρχικός ιδιοκτητης μάλλον είχε πουλήσει άλλες 2 καθαρές ιδιοκτησίες οι οποίες υπάρχουν στους πίνακες ως ανεξάρτητες.

Κάπου όμως χάνω κάποια τμ. πιθανόν κάποια προσκύρωση.είμαι κοντά όμως στο να το λύσω..

ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Πούλησε δύο ιδιοκτησίες τις οποίες έκοψε από αυτήν τον 2 στρ? Αυτό που έμεινε πλησιάζει το αρχικό εμβαδόν του πίνακα?

Link to comment
Share on other sites

ναι, και μόλις βρήκα και αυτά που έλειπαν.

έδωσε και 1.43 τμ στην γειτονική ιδιοκτησία απο τη στήλη 28.

οπότε αυτό είναι ένα καλό βήμα,κατάλαβα πως βγαίνουν τα νούμερα.

Έχω σχεδόν καταλήξει και στη μορφή του πίνακα,το μονο που μένει να δω τι ακριβώς θα δείξω στο τοπογραφικό,ποιά κομμάτια δηλαδή.

Ολα αυτά βέβαια σε θεωρητικό επίπεδο γιατί όταν καταθέσω τον φάκελο στην πολεοδομία ποίος ξέρει τι με περιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!

Επιμένω να μην αντιλαμβάνομαι τον λόγο για τον οποίο χρειάζεται τοπογραφικό αλλα οκ, οτι σου πουν.

Πάντως, θα είχε ενδιαφέρον να δει κάποιος συνάδελφος τον πίνακα και να υπολογίσει τις εισφορές, εμένα δεν μου φαίνονται σωστές.

Καλη συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.