Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κόστος εγκαταστασης Φ/Β


kostantinosvita

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.Εχω μία απορία οσον αφορα την εγκατασταση ενος Φ/Β .Π.χ : ενα Φ/Β ~ 10 KW πόσο χρεώνετε η εγκατάσταση του μόνο η εργασία χωρίς κόστος υλικών ανά kw στησιμο πανελς και ηλεκτρολογικα σε κεραμοσκεπη ή ταρατσα ?

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ψυκτικός λοιπόν να σου κάνω μια ερώτηση πριν απαντήσω.....

 

Πόσο πάει ο κλιματισμός χωρίς υλικά, μόνο εργασία σε ένα 6όροφο κτίριο;

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπερα. Ευχαριστω καταρχην για την αμεση ανταποκριση που δειξατε.Οσον αφορα την πρωτη απαντηση οπου ειναι με την μορφη ερωτησης απο pv-1 solar να απαντησω και εγω οτι εξαρταται απο την πολυπλοκοτητα του συστηματος το κοστος της εργασιας οποτε παιρνω μια εμμεση απαντηση.Για την δευτερη απαντηση απο deathlok να πω οτι οντως χρειαζεται πολλα κιλά....Και τελος στην τελευτεα απαντηση και παλι με μορφη ερωτησης να σας πω αφου ενδιαφερεσται Kusta80 οτι ειμαι απο Κρητη και οχι Κορυτσα και δουλευοντας απο το 93 μεχρι σημερα στον κλιματισμο και στα ηλιακα κεντρικα και μη συστηματα απεκτησα αρκετες γνωσεις στην πραξη οπου συνχρονως τελειωσα τα ΤΕΕ στον Πειραια βγαζοντας αδεια ασκησεως επαγγελματος.Και παλι ευχαριστω για το ενδιαφερων!

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες άρα ότι δεν έχω διάθεση εμπάθειας ή ειρωνίας, άρα διευκρίνησε σε παρακαλώ αν πρόκειται για κεραμοσκεπή ή ταράτσα, αν θέλει γερανό, τι κεραμίδι είναι αν είναι επικλινής στέγη, τί ποιότητα θες από 1 ως 10 κλπ κλπ. Μετά από αυτά εκτίμηση κόστους ±2000Ε είναι εφικτή χωρίς αυτοψία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και παλι για την σοβαρη αντιμετωπιση σας στην ερωτηση μου η οποια απαντηση που μου δινεται με καλυπτει δινοντας μου ενα μεσο ορο.

Link to comment
Share on other sites

Να και κάποιος που τον πειράζουν (δικαιολογημένα) και το αντιμετωπίζει όπως πρέπει.

 

Για να καταλαβαινόμαστε φίλε μου, θέλεις να μάθεις τη τιμή στη πιάτσα που πέρνει ο εγκαταστάτης ΦΒ ή ως εταιρεία που εγκαθιστά τα ΦΒ πόσο υπολογίζει το εργατικό κόστος;

Link to comment
Share on other sites

Να και κάποιος που τον πειράζουν (δικαιολογημένα) και το αντιμετωπίζει όπως πρέπει.

 

Για να καταλαβαινόμαστε φίλε μου, θέλεις να μάθεις τη τιμή στη πιάτσα που πέρνει ο εγκαταστάτης ΦΒ ή ως εταιρεία που εγκαθιστά τα ΦΒ πόσο υπολογίζει το εργατικό κόστος;

 

Ακριβώς όπως σωστά τό είπατε stayros καί όπως προανέφερα πήρα μία απάντηση στό περίπου.Αν μπορείτε νά μού δώσετε καί τήν δική σας τότε καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.