Μετάβαση στο περιεχόμενο

130 Έλληνες Μηχανικοί εγκλωβισμένοι σε εργοτάξια στη Λιβύη.


hmmypm

Recommended Posts

Δεν θεωρώ ότι η αξία του χρήματος είναι υπεράνω της ανθρώπινης υγείας .

Διότι και με 10 χιλιάρικα ακόμα και να παίρνεις αν σε πάρει καμία αδέσποτη σφαίρα τότε χάθηκες .

 

Είπα ξεκάθαρα: "εγώ πάω". Αυτή είναι η δική μου τιμή, ρισκάρω το κεφάλι μου με δική μου ευθύνη για τόσα, πως το λένε...

Εσείς μακάρι να πάτε και με περισσότερα! Αλλά δεν το βλέπω! Αντιθέτως για "3,60" πάτε ορισμένοι...

Και εν πάσει περιπτώσει, υποδείξεις και σχόλια από κάποιον που υποστηρίζει ότι οι "συμπιεσμένες" αμοιβές κοντά στα όρια ...της Βουλγαρίας είναι αποδεκτή τακτική, είναι τουλάχιστον αστείο να γίνονται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δες τε τι γίνεται πχ με τους ΗΜ/ΥΠ τώρα. Διάβασα ότι πάνε συνάδελφοι από τις 3πμ τα ξημερώματα για να πιάσουν σειρά στις πολεοδομίες.

Αυτό δεν λέγεται εξάσκηση επαγγέλματος, αυτό είναι εξάσκηση φενταγίν.

 

αργα πανε....αγια παρασκευη αν δεν πας απο 10 το βραδυ προκοπη δεν βλεπεις...

 

 

να γυρισουν οι συναδελφοι με το καλο.....και μην ξεχναμε τους πολλους συναδελφους στο καταρ....εκει ευελπιστω ναμην εχουμε τετοια γιατι αποσο μουχε πει γνωστος εκει ειναι καμια 500 δικοι μας....τους μαζεψανε για το μουντιαλ

Link to comment
Share on other sites

αντε να γυρίσουν οι συνάδελφοι με το καλό, σόι και αβλαβείς ,και απο κεί ,και απ τις πολεοδομίες!!!!:lol:

γιατι δεν μπορεί να είναι κι πολύ χειρότερα.ξενιτεμός είναι και στην μία και στην άλλη περίπτωση και στις δυο δεν είσαι σίγουρος αν θα γυρίσεις πίσω...:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Και εν πάσει περιπτώσει, υποδείξεις και σχόλια από κάποιον που υποστηρίζει ότι οι "συμπιεσμένες" αμοιβές κοντά στα όρια ...της Βουλγαρίας είναι αποδεκτή τακτική, είναι τουλάχιστον αστείο να γίνονται.

 

Κανένας δεν έκανε τέτοια πρόταση και σε αυτό που αναφέρεσαι ήταν δίδαγμα το οποίο προφανώς και δεν είχες καταλάβει τότε και που επιπλέον δεν έχει σχέση και δεν αφορά αυτήν την ενότητα .

Link to comment
Share on other sites

Ας γυρίσουν τα παιδιά με το καλό και καλά και τα περί 10000Ε μηνιαίος μάλλον πρίν 20 χρόνια. Τώρα ακόμα και με 25 χρόνια εμπειρίας τέτοια χρήματα πολύ δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για τους ανθρώπους οι οποίοι πρέπει να περνάνε πιο δύσκολα από ότι μπορούμε να φανταστούμε.

 

Υ.Γ.Ρε παιδιά καταλαβαίνω ότι είναι απλά ένα φόρουμ και γω για ξ(*&(*μα μπαίνω αλλά όχι τόση μπούρδα και ανακρίβεια σχετικά με την αραπιά, εδω είμαι και χίλια στραβά μπορώ να γράψω, αλλά όχι αυτά που αναφέρετε καποιοι...

Link to comment
Share on other sites

Άντε σήμερα γυρνάει ο κολλητός μου απο Αρχιρόδον μέσα απο Τρίπολη. Αποκλείεται να ξαναφύγει πάντως για κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να γυρισουν οι μπαρουτοκαπνισμενοι μηχανικοι

και πανω απ`ολα υγιεις.

 

Επισης περι της συζητησης αμοιβων φανταζομαι εξαρταται απο την

χωρα πχ αλλα λεφτα στην Συρια αλλα στο Κουβειτ αλλα στην Σ.Αραβια.

Η "Αραπια" δεν ειναι ενιαια υπαρχουν τρομερες διαφορες μεταξυ

των οικονομιων και των εργων που γινονται.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να προσθέσω στο συγκεκριμένο θέμα την κίνηση κατασκευαστικών εταιριών,

να δώσουν σε εργαζόμενους να υπογράψουν χαρτί με το οποίο παραιτούνται από δικαίωμα

αποζημίωσης.

Από συγγενικό άτομο είμαι σε θεση να το γνωρίζω και έχω εξαγριωθεί!

Έχω δουλέψει σε μεγάλες κατασκευαστικές αλλά ποτέ δεν περίμενα σε συνθήκες ζωής ή θανάτου να δείξουν τέτοια απανθρωπιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.