Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή άδειας κατεδάφισης


Recommended Posts

Καλημέρα και απο μένα!!

Ειμαι καινούρια,ολοκαίνουρια σε αυτον τον χώρο και θα επιθυμούσα όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω απο μένα(δηλαδή ο καθείς),να με ενημερωσει περίπου για μια τάξη μεγεθους σε άδεια κατεδάφισης ενός "χαλάσματος"?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

ταξη μεγέθους σε τι?

σε αμοιβή μάλλον στην ελάχιστη....σε χρόνο διεκπεραίωσης, εξαρτάται απο το φόρτο στις πολεοδομίες......στον όγκο μελετών που θα υπαοβάλλεις, δες κάποιο απο τα link μέσω αναζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε. Αυτό που εσύ λες χάλασμα μπορεί να έχει ή να είχε κάποια αρχιτεκτονική αξία. Όλες οι κατεδαφίσεις περνάνε από ΕΠΑΕ. Αυτή θα κρίνει. Πριν φτάσεις λοιπόν στην ΕΠΑΕ, να σιγουρευτείς ότι δεν πρόκειται για διατηρητέο ή κάτι άλλο παρόμοιο.

Κατά τα λοιπά, αμοιβή η ελάχιστη. Νομίζω μόνο επίβλεψη.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστώ για την αμεσότητα της απάντησης.

Σιγουρα δεν ειναι διατηρητεο.

Και σχετικά με την τάξη μεγέθους αναφερομουν στην αμοιβή που θα πρότεινα ενδεικτικά στον ενδιαφερόμενο γιατι μια ματια που εριξα θέλει ενα σωρό πράγματα για την αδεια κατεδάφισης.Αν γνωρίζετε κάτι πιο συγκεκριμένο σε χρηματική αμοιβή θα με βοηθούσε πολύ.Καλό απογευμα και...

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Η αμοιβη ειναι η ελαχιστη 5000*λ και ειναι μονο επιβλεψη.Βεβαια θα κανεις και τοπογραφικο οποτε ειναι συν την αμοιβη του τοπογραφικου.

Τι χρειαζεται:

2. ΚΑΤΕΔΑΦΙΣΗ

2.1. Τοπογραφικό ενδεικτικό της θέσης του κτίσματος.

2.2. Περιγράμματα κατόψεων σε κλίμακα 1:100.

2.3. Σχηματικές τομές.

2.4. Φωτογραφίες όλων των όψεων.

2.5. Περιγραφή του κτιρίου και τον τρόπο αντιστήριξης των ομόρων ιδιοκτησιών όπου χρειάζεται.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

επειδή και εγώ είμαι νέα στο χώρο θα ηθελα λιγη βοηθεια.

 

η αίτηση για την αδεια κατεδαφισης υπάρχει κάπου στο ιντερνετ ή την κάνεις εκεί επιτόπου?

αν την κάνεις εκεί τι στοιχεία χρειάζεται να έχω μαζί μου?

 

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις την αιτηση ,που συνοδευεται απο ενα πληρη φακελλο κατεδαφισης για την πολεοδομια, την κανεις και επι τοπου και ειναι μια απλη αιτηση που αναφερεις τα στοιχεια σου, τι ζητας, τα συννημενα, και σε ποια υπηρεσια απευθυνεσαι.

Αν εννοεις κατι αλλο γραψε περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαι εσυ αυτος που το ονομα του αναφερεται στην αιτηση, πρεπει να σου την υπογραψει και μετα εσυ απλως την καταθετεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.