Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ισχύς Νόμου περί κατάργησης ελαχίστων αμοιβών - Ν. 3919 (ΦΕΚ 32Α'/2-3-11)


Recommended Posts

Καλησπερα!

 

Ρωτησα στη πολεοδομια της Πατρας και μου ειπαν οτι δεχονται κανονικα αιτησεις για Οικ. Αδειες με το παλιο συστημα.

 

Κατα τα αλλα, δε ξερουν τιποτα. Το μονο οτι περιμενουν "οδηγιες" (ΠΔ? Εγκυκλιο? Δε ξερω ακριβως τι.....) για το τι μελλει γεννεσθαι. Προς το παρον παντως παμε με τα γνωστα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η Πολεοδομία της Σάμου βάση μια εγκυκλίου; ενημέρωσης; δεν ξέρω τι, δεν εκδίδει οικοδομικές άδειες έως ότου αποσαφηνιστεί (ΦΕΚ) το θέμα των αμοιβών.

Αντιμετωπίζετε και εσείς στις περιοχές σας το ίδιο θέμα; ή είναι απλά τερτίπι της εκάστοτε Πολεοδομίας;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ οτι καλά κάνει ... αλλά αυτό έπρεπε να ήταν πανελλαδικό και όχι κατά τόπους ... γι' αυτό ρωτάω διότι βλέπω οτι συνάδελφοι εδώ από διάφορα μέρη συνεχίζουν κανονικά τις εκδόσεις οικ. αδειών και αναρωτιέμαι ...

για παράδειγμα, η Πολεοδομία Σερρών έχει απλώς παγώσει τις άδειες 5 ημερών

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να απαντήσω στην ερώτησή σου, αλλά έχω πολύ πολύ καιρό να επισκεφθώ πολεοδομία :(

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω να επισκεφτώ πολεοδομία από πριν την ισχύ του νέου συστήματος.

 

Ακόμα και αν δέχεται μια υπηρεσία φακέλους με το παλιό σύστημα αμοιβών, αυτό δεν είναι εγγύηση ότι το κράτος δεν θα ζητήσει για αυτές τις άδειες τις εισφορές και τις κρατήσεις που θα οριστούν με το Π.Δ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.