Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ομαδική αγορά λογισμικού ΚΕΝΑΚ


gregmav

Recommended Posts

Eκει ειναι το περιεργο οτι το ειχε εμφανισει κανονικα αυτο που λες...

 

Και δεν ειναι μονο Δχ οπως λες, αλλα αναλογα με την κατευθυνση του ανοιγματος μπορει να ειναι Ν,Β,Δ,Α....

Τεσπα...βγηκαμε οντως εκτος, αν και απ οτι διαβαζω και σε αλλα νηματα υπαρχουν και χειροτερα προγραμματα που δεν εμφανιζουν καν θερμογεφυρες στην κατοψη και καθονται οι συναδελφοι και τις περνανε μετα στο Autocad....αν ειναι δυνατον...

Link to comment
Share on other sites

 

Αμ το αλλο το τραγικο με τα τις σκιασεις προβολων? Αρχικα οριζεις το περιγραμμα του εξωστη, αλλα μετα πρεπει να κοψεις και τον τοιχο στα σημεια επαφης με τον εξωστη για να καταλαβει το προγραμμα ποιο κομματι του τοιχου δεχεται την σκιαση.

 

 

Αυτό δεν πρέπει να το κάνεις ούτως ή αλλώς για να βάλεις διαφορετικές θερμογέφυρες στο κάθε "κομμάτι" του τοίχου?

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΕΝΑΚ-4Μ...ΑΜΜΕΣΑ ΑΠΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΝ ΒΡΕΘΟΥΝ ΑΛΛΟΙ 2 ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΚΠΤΩΣΗ...ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ...ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΕ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν πρέπει να το κάνεις ούτως ή αλλώς για να βάλεις διαφορετικές θερμογέφυρες στο κάθε "κομμάτι" του τοίχου?

 

Σορυ αλλα δεν σε πιανω, τι σχεση εχουν οι εξωστες με τις θερμογεφυρες?

Το οτι ''σπαει'' ο τοιχος γιατι ενα κομματι του σκιαζεται απο το απο πανω μπαλκονι ενω το υπολοιπο οχι, δεν σημαινει οτι εχεις και θερμογεφυρα εκει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις διαφορετικη θερμογέφυρα σε δοκό που ενώνεται με πλάκα χωρίς να βγαίνει πρόβολος (δοκός Γ) και άλλη σε δοκό που ενώνεται με πλάκα και έχει και πρόβολο (δοκός Τ)? Δεν έχω μαζί μου τις ΤΟΤΕΕ να σου πω και συγκεκριμενα γιατι δεν είμαι σίγουρη οτι γίνομαι κατανοητη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπορει καποιος να βοηθησει γιατι δεν μπορω να αποφασισω. Δουλευω το ΤΕΚΤΩΝ αν και δεν παιζει και μεγαλο ρολο θεωρω τελικα στην επιλογη του προγραμματος. Το ερωτημα ειναι αν καποιος εχει δουλεψει και τα 2, της CivilTech και της 4Μ ποιο ειναι πιο ευχρηστο απο αυτα; Καθαρα υποκειμενικη ερωτηση θα μου πειτε αλλα...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ! ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ 4Μ ΚΕΕΝΑΚ, ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΒΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΣΜΕΥΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΙΩΣΗ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ. ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΣΤΑΝΤΑΡ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ!

Link to comment
Share on other sites

Bγήκε για ΚΕΝΑΚ της 3DR με μενου στο autocad, νομίζω αν δουλεύει είναι η καλύτερη λύση.Τα σχεδιαστικά της 4Μ και civil είναι 30 χρόνια πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Bγήκε για ΚΕΝΑΚ της 3DR με μενου στο autocad, νομίζω αν δουλεύει είναι η καλύτερη λύση.Τα σχεδιαστικά της 4Μ και civil είναι 30 χρόνια πίσω.

 

Ρώτησα αν το έχει κάποιος αλλά δεν απάντησε κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.