Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελληνικά Πετρέλαια ΕΛΠΕ


sakatis

Recommended Posts

4 hours ago, Mixkos said:

Έχουμε καμία ενημέρωση για τα αποτελέσματα ρε παιδιά?

 

On 10/31/2022 at 1:27 PM, Dantε said:

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Violet90 said:

Πιστεύετε ότι θα βγουν τόσο γρήγορα τα αποτελέσματα; Δε νομίζω...

Συνήθως βγαίνουν μετά από πάνω από ένα μήνα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από ότι διαβάζω έχουμε μάθει μόνο για τους μηχανικούς τι είδους θέματα βάζουν. Για τους μηχανικούς από ΤΕΙ ξέρει κάποιος να μας πει το είδος των ερωτήσεων, όσο ξερώ ανάλογα το εκπαιδευτικό υπόβαθρο αλλάζει και η δυσκολία του τεστ.

Επίσης γνωρίζει κανείς να μας πει πως βαθμολογείται το τεστ? και τι γίνεται με συντελεστές?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, RUB said:

Καλησπέρα, από ότι διαβάζω έχουμε μάθει μόνο για τους μηχανικούς τι είδους θέματα βάζουν. Για τους μηχανικούς από ΤΕΙ ξέρει κάποιος να μας πει το είδος των ερωτήσεων, όσο ξερώ ανάλογα το εκπαιδευτικό υπόβαθρο αλλάζει και η δυσκολία του τεστ.

Επίσης γνωρίζει κανείς να μας πει πως βαθμολογείται το τεστ? και τι γίνεται με συντελεστές?

Καλησπέρα,εγώ είμαι χημικός μηχανικός κ έδωσα σήμερα.η μορφή τω τεστ είναι ίδια για όλους.δεν έχει συντελεστές.είναι τρία τεστάκια,ένα γλωσσικό -κατανόησης, όπου απαντάς βάσει κειμένου σωστό,λάθος ή δεν δεν μπορώ να απαντήσω, αριθμητικό με πίνακες κ διαγράμματα κ αγγλικά. Αλλάζει η δυσκολία και χρόνος που δίνουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, anastasian said:

Καλησπέρα,εγώ είμαι χημικός μηχανικός κ έδωσα σήμερα.η μορφή τω τεστ είναι ίδια για όλους.δεν έχει συντελεστές.είναι τρία τεστάκια,ένα γλωσσικό -κατανόησης, όπου απαντάς βάσει κειμένου σωστό,λάθος ή δεν δεν μπορώ να απαντήσω, αριθμητικό με πίνακες κ διαγράμματα κ αγγλικά. Αλλάζει η δυσκολία και χρόνος που δίνουν.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, πως τα πήγες σήμερα?

Αν μου επιτρέπεις όμως ξέρω ότι πέρυσι στους χειριστές που ήταν επίπεδο λυκείου, είχε αλλού είδους ερωτήσεις, πολλαπλής αλλά δεν είχε γλωσσικά κείμενα ούτε διαγράμματα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, RUB said:

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, πως τα πήγες σήμερα?

Αν μου επιτρέπεις όμως ξέρω ότι πέρυσι στους χειριστές που ήταν επίπεδο λυκείου, είχε αλλού είδους ερωτήσεις, πολλαπλής αλλά δεν είχε γλωσσικά κείμενα ούτε διαγράμματα κλπ.

Ήταν αρκετά δύσκολα.δεν ξέρω θα φανεί.στους δε ήταν 30 λεπτά σύνολο από όσο ξέρω.2 κείμενα αγγλικών και διάφορες ερωτήσεις μαθηματικά κ φυσικής.αρκετά εύκολα από ότι ξέρω.εσείς πιστεύω να είστε πιο κοντά στα δικά μας.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, RUB said:

Καλησπέρα, από ότι διαβάζω έχουμε μάθει μόνο για τους μηχανικούς τι είδους θέματα βάζουν. Για τους μηχανικούς από ΤΕΙ ξέρει κάποιος να μας πει το είδος των ερωτήσεων, όσο ξερώ ανάλογα το εκπαιδευτικό υπόβαθρο αλλάζει και η δυσκολία του τεστ.

Επίσης γνωρίζει κανείς να μας πει πως βαθμολογείται το τεστ? και τι γίνεται με συντελεστές?

Είχα ακούσει ότι βάζουν πιο πολύ ερωτήσεις με σχήματα σαν iq test, ακολουθίες, ερωτήσεις απλές με γρανάζια. Τα αγγλικά επίσης ισχύουν και για αυτές τις ειδικότητες... Αλλά αυτά για χειριστές κ δοκιμάσετε χημείου που δεν ήταν απαραίτητο το πτυχίο. Σε εσάς θα είναι ή σαν τα δικά μας ή ένας συνδυασμός. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2022 at 7:06 ΜΜ, Violet90 said:

Γενικά ο χρόνος είναι ο μόνος εχθρός. Στο πρώτο κομμάτι δεν ξέρει κανείς πως τα έχει πάει νομίζω... Στο αριθμητικο δε φτάνει με τίποτα ο χρόνος. Συμβουλή μου, αν κολλήσεις σε μια ερώτηση, παράτησε την κ πήγαινε στην επόμενη.. τα αγγλικά είναι οκ αλλά πολύ λίγος χρόνος  Ίσως στο δεύτερο κείμενο να θέλει μια πολύ γρήγορη ανάγνωση. 

Πάντως εμένα μου φάνηκαν απίστευτα δύσκολα.τραγικά τα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, anastasian said:

Πάντως εμένα μου φάνηκαν απίστευτα δύσκολα.τραγικά τα θέματα.

Μην πτοείσαι, πότε δεν ξέρεις,  άλλωστε παίζει ρόλο και πως τα πήγαν οι άλλοι οπότε κανείς δεν μπορεί να ξέρει...ο χρόνος σου έφτασε?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.