Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελληνικά Πετρέλαια ΕΛΠΕ


sakatis

Recommended Posts

1 λεπτό πριν, Arg45 said:

Κάποια ενημέρωση υπάρχει ? Τους έχουν καλέσει όλους όσοι είναι να πάνε ?

Τι ειδικότητα έχετε?μάλλον έχουν καλέσει μόνο μηχανολόγους μηχανικούς

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, anastasian said:

Τι ειδικότητα έχετε?μάλλον έχουν καλέσει μόνο μηχανολόγους μηχανικούς

Εγώ χημικός είμαι απλά ρωτάω εδώ γιατί βλέπω ότι υπάρχει ένα ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

32 λεπτά πριν, Arg45 said:

Εγώ χημικός είμαι απλά ρωτάω εδώ γιατί βλέπω ότι υπάρχει ένα ενδιαφέρον.

Καλά κάνετε.να ενημερώνουμε ο ένας τον άλλο!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Στελνουν σήμερα μέιλ εν τω μεταξύ πως στον Ασπροπυργο δεν εχουν χώρο σταθμευσης ουτε μέσα ,ουτε έξω.

Και πως να παμε δηλαδή;τι περιμένουν να κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν, Dantε said:

Στελνουν σήμερα μέιλ εν τω μεταξύ πως στον Ασπροπυργο δεν εχουν χώρο σταθμευσης ουτε μέσα ,ουτε έξω.

Και πως να παμε δηλαδή;τι περιμένουν να κάνουμε;

Για όλες τις ειδικότητες?

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2022 at 11:02 AM, Dantε said:

Σε εμενα στειλαν μειλ τη Παρασκευη για γραπτες εξετασεις 17/10. Ειχα κανει αιτηση στη προκυρηξη του Μαιου.

Αληθεια, για τι μισθο μιλαμε σα μηχανικος;

Βρηκα καμποσες σελιδες παραπισω ενα excel που εχει καποιες κατηγοριες και αναφερθηκε οτι μηχανικος ξεκιναει στη βαθμιδα 8 που ειναι στα 1200Ε καθαρα.Αν ισχυει νομιζω οτι οριακα αξιζει το κοπο και μονο οι 17 μισθοι σωζουν καπως τη κατασταση.

Επειδή είμαι στον κλάδο, επιβεβαιώνω οτι κάπου εκεί είναι πρώτος μισθός διπλ. μηχανικού (άγαμου, χωρίς εμπειρία). Φυσικά στα διυλιστήρια πάντα υπάρχουν οι υπερωρίες και η εργασία του Σαββάτου που αυξάνουν σημαντικά τον μισθό.

Με τα χρόνια ανεβαίνει βέβαια και κατά καιρούς δίνουν στους εργαζόμενους επιπλέον μπόνους.

Επίσης οι παροχές σε είδος πρέπει να ληφθούν υπόψη. Όλα αναφέρονται λεπτομερώς στην συλλογική σύμβαση που μπορείς να βρεις στο internet.

Επιπλέον, η εμπειρία που μπορεί να λάβει ένας μηχανικός σε διυλιστήρια είναι τεράστια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mecheng_ said:

Επειδή είμαι στον κλάδο, επιβεβαιώνω οτι κάπου εκεί είναι πρώτος μισθός διπλ. μηχανικού (άγαμου, χωρίς εμπειρία). Φυσικά στα διυλιστήρια πάντα υπάρχουν οι υπερωρίες και η εργασία του Σαββάτου που αυξάνουν σημαντικά τον μισθό.

Με τα χρόνια ανεβαίνει βέβαια και κατά καιρούς δίνουν στους εργαζόμενους επιπλέον μπόνους.

Επίσης οι παροχές σε είδος πρέπει να ληφθούν υπόψη. Όλα αναφέρονται λεπτομερώς στην συλλογική σύμβαση που μπορείς να βρεις στο internet.

Επιπλέον, η εμπειρία που μπορεί να λάβει ένας μηχανικός σε διυλιστήρια είναι τεράστια.

Δουλευω ομως ηδη σε βιομηχανια αλλου τυπου, οποτε ακουγοντας τοση φασαρια γυρω απο ΕΛΠΕ περιμενα κατι παραπανω. Τωρα αν θα μου αναγνωρισουν την εμπειρια για να δω και την αναλογη αυξηση, μενει να το δω.

Θα ψαξω να βρω τη συλλογικη συμβαση να δω και τις υπολοιπες παροχες καθως δε τις γνωριζω ολες.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο με τα ΕΛΠΕ . Γνωρίζει κανεις τι γίνεται με τις προκηρύξεις της Μοτορ Όιλ ; Τι διαδικασία ακολουθεί η εταιρία και σε ποσο καιρό καλεί κάποιον για συνέντευξη ή για κάποια τεστ ;

Edited by Giannis8281
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.