Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γνωμοδότηση του Ν.Σ.Κ περί δικαιώματος υπογραφής εξαρτημένων τοπογραφικών διαγρ/των


GRTOPO

Recommended Posts

Spy θα σου προτεινα να ελεγξεις τα βιβλια που διδασκονται στα ΤΕΙ, την υλη και το επιπεδο του προσωπικου για να δεις οτι ειναι τα ιδια με το πολυτεχνειο.

Μαθαμε τοπογραφια απο βιβλια του Βλαχου, οδοποιια απο βιβλια του Κοφιτσα και παει λεγοντας.

 

Λογω των πολλων εργαστηριων δεν μπορεις να υποστηριζεις οτι τα ΤΕΙ αντιμετωπιζουν επιφανειακα καποια μαθηματα.

Edited by koulosb
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

"για να δεις οτι ειναι τα ιδια με το πολυτεχνειο"

 

κόψτε την αυτην την καραμέλα

σαφώς και δεν είναι ίδια

 

είναι ανώτερα από βουλγαρία, ρουμανία κλπ

αλλά ίδια δεν είναι σε καμία περίπτωση

 

έχω γνώση επί του θέματος και δεν ακούω κουβεντα

Edited by chrisven
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις γνώση για όλα τα μαθήματα πως διδάσκονται σε όλα τα πολυτεχνεία και σε όλα τα ΤΕΙ της Ελλάδας; Γιατί εγώ ξέρω 1 τμήμα σίγουρα (μηχανολόγους) που η διδασκαλία στο σύνολο της είναι κατώτερη από ένα ΤΕΙ εκεί κοντά. Καλύτερα να μην γενικεύεις γιατί αυτοακυρώνεσε...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

καλά αφού θες να πιστεύεις ότι το επίπεδο των τει είναι το ίδιο με των πολυτεχνείων

δεν θα σου το χαλάσω εγώ τώρα

 

έχεις στηρίξει όλη την ύπαρξή σου πάνω σε αυτό

μη σου δημιουργήσω και υπαρξιακό πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν γενικεύω, ούτε και αναθεματίζω τίποτα. Δεν έχω κάτι να φοβηθώ ξέρεις ώστε να κρυφτώ πίσω από γελοία στερεότυπα. Στο κάτω κάτω οι συγκρίσεις αυτές είναι αστείες. Το μόνο που μετράει είναι το κάτα πόσον διδάσκεται σωστά η ύλη. Αυτό αποτυπώνεται στις εκθέσεις τις ΑΔΙΠ για τα ΤΕΙ, που ως τώρα είναι από ικανοποιητικές έως εξαιρετικές (τμήμα Ηλεκτρολόγων ΤΕΙ Κρήτης). Βέβαια δεν ταιριάζουν στη κοσμοθεωρεία σου οπότε λογικό είναι να κάνεις σαν να μην υπάρχουν...

Link to comment
Share on other sites

"όχι φίλε μετράει και σε ποιον την διδάσκεις την ύλη"

 

Για αυτό και το 100% των αποφοίτων πολυτεχνείων είναι όλοι ανεξαιρέτως φοβεροί μηχανικοί. Επειδή διδάσκονται μονο διάνοιες εκεί μέσα. Και φυσικά το 100% των απόφοιτων ΤΕΙ είναι όλοι άχρηστοι, αφού μόνο κουμπούρες σπουδάζουν εκεί...

 

Είπαμε με τις γενικεύσεις αυτοακυρώνεσε αλλά εσύ συνεχίζεις...

Link to comment
Share on other sites

@Stayros , υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι μηχανικοί από ΤΕΙ. Υπάρχει και περίπτωση κάποιοι μηχανικοί από ΤΕΙ να είναι και καλύτεροι από ορισμένους των Πολυτεχνείων.

Αλλά όταν μιλάμε γενικά , συνήθως αναφερόμαστε στο μέσο όρο.

Και ο μέσος όρος έχει διαφορά.

Αυτό που θέλει να σου πει ο Crisven είναι πως όταν διδάσκει ένας καθηγητής μία ύλη , αναγκαστικά πολλές φορές

- Η παράδοση

- Η εξεταστέα ύλη

- Οι γραπτές εξετάσεις

προσαρμόζονται στο επίπεδο των διδασκόμενων.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.