Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάλειψη πολυτεχνείου, σκέψεις


lostie

Recommended Posts

rootbraker,

το τραγούδι που παρεθεσες, μόνο στο στρατό δεν αναφέρεται...

;)

 

To ξέρω αλλά ταιριάζει γάντι στο θεσμό των μονιμάδων. Δεν συμφωνείς?

 

 

 

Αμα εισαι Σαλαμινα καλα εισαι... Που να εβλεπες και το ΚΕΠΑΛ...

 

 

Εξαρτάται που στη Σαλαμίνα. Τι ειδικότητα είχες? Τ/Δομ να υποθέσω (καλύτερα οικοδόμος παρά σκοπέτο μόνος)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εξαρτάται που στη Σαλαμίνα. Τι ειδικότητα είχες? Τ/Δομ να υποθέσω (καλύτερα οικοδόμος παρά σκοπέτο μόνος)

Ρ/Ε... και εκανα 10 μηνες οπλονομειο ΚΕΠΑΛ.

Η μαυριλα σε λεω!!!

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω φιλαρακια που πηραν ενα πτυχιο και δεν μπορεσαν να κανουν κατι αλλο και πηγαν ΕΠΟΠ. Μεσα σε ενα-δυο χρονια, ανοιξανε το σπιτακι τους, παντρευτηκανε, πανε καθε χρονο τα ταξιδακια τους, εχουν τα off τους και κατι τετοιοι "πεινασμενοι" ΕΠΟΠ, που τους απαξιουμε, θα μας δωσουν "να φαμε" αφου πρωτα θα τους ψαχνουμε με το 3κανο να τους κανουμε πελατες.

 

Αυτοι που λες ειναι ΕΜΘ οχι ΕΠΟΠ και οι ΕΜΘ τελειωσαν. Αμα παει ΕΠΟΠ αν δεν εχει βυσμα θα ειναι καθε 2 χρονια απο στρατοπεδο σε στρατοπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Ρ/Ε... και εκανα 10 μηνες οπλονομειο ΚΕΠΑΛ.

Η μαυριλα σε λεω!!!

 

 

Έλα τώρα οπλονομείο ήσουν! Που να ήσουν Γ/Ε. Εγω ευτυχώς μετά από 3 μήνες Γ/Ε με πήραν στο γραφείο του ΑΠΑΔ για μελέτες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που λες ειναι ΕΜΘ οχι ΕΠΟΠ και οι ΕΜΘ τελειωσαν. Αμα παει ΕΠΟΠ αν δεν εχει βυσμα θα ειναι καθε 2 χρονια απο στρατοπεδο σε στρατοπεδο.

Oχι φιλε, ΕΠΟΠ ειναι...

Και ναι, αναλογα με την επιστασια σου, αλλου τρεχεις απο τοπο σε τοπο, αλλου οχι.

Έλα τώρα οπλονομείο ήσουν! Που να ήσουν Γ/Ε. Εγω ευτυχώς μετά από 3 μήνες Γ/Ε με πήραν στο γραφείο του ΑΠΑΔ για μελέτες.

Για ρωτα κανεναν υπολογο τι γινοτανε στο οπλονομειο ΚΕΠΑΛ το καλοκαιρι του 2004...

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να χει στο στρατο σε πανε οπου θελουν οχι οτι εξω ειναι διαφορετικα απλα εξω εχεις και την επιλογη του ελ.επ. με οτι αυτο συνεπαγεται

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα δεν διαφέρει πολύ και ο μηχανικός κατασκευαστικής εταιρίας (αν υπάρχει ακόμα αυτό το είδος), όπου έργο και παρτίς. Από Κρήτη, Σαλόνικα και μετά Πελλοπόνησο.

Link to comment
Share on other sites

αφου εχεις μονο 4 μαθ. θα σου πω και εγω να το παρεις το χαρτι. αν ησουν στην αρχη το συζηταγαμε. αλλα μακρυα απο ΕΠΟΠ και αλλα τετοια τραγικά.

Link to comment
Share on other sites

Ε φίλε μην κάνεις καμιά κουταμάρα και τα παρατήσεις τώρα. Κι εγώ σε αντίστοιχη αν όχι χειρότερη θέση ήμουνα και μπορώ να καταλάβω τον ψυχισμό σου αυτή τη στιγμή.

Όχι θα τελειώσεις τη σχολή και μετά θα σκεφτείς παρακάτω αν σε συμφέρει να γραφτείς στο ΤΕΕ.

Και όσο για τους μισθοφόρους ΕΠΟΠ,κτλ, αν δεν κάνω λάθος το 2009 που προκυρήχθηκε διαγωνισμός με μόρια , πέραν των αθλημάτων και του βύσματος, πολύ σοβαρό ρόλο έπαιζε και η μόρφωση, σε σημείο να μην επιτυγχάνουν πλέον εύκολα απόφοιτοι λυκείου.

Κουράγιο και όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.