Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαδικασία αμοιβών στην έκδοση ΠΕΑ


jmoirots

Recommended Posts

εγω παω να παρω κατι χειροπεδες που βρηκα με τιγρε βελουδο γυρω γυρω

εφοριες - φεμ - τσμεδε - συμφωνητικα τα χω κανει ολα Π

 

ακουσε η μανα μου ειδησεις και με πηρε τηλ οτι κ χωρις εισαγγελεα μπορουν να μπουν σε οσους εχουν

την εδρα στο σπιτι

 

- ΜΑΝΑ: παιδι μου αμα ερθουν τι να κανω?

- ΕΓΩ: Σταφυλι γλυκο κανε να υπαρχει και παρε και καφεδες...

συνομιλια πριν απο λιγο.

 

Κανόνισε να γίνει καμιά στραβή να σε μπουζουριάσουν και να γεμίσει το φόρουμ:

 

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ OTTO_engine...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω τον γραφω στα @@ μου και τον πελατη και τον αλλο...

 

Δε θελω να συνεργαζομαι με φτωχομπινε που θα με φερθει σα να μαι εργατης....

 

Εχω και μια αξιοπρεπεια....

 

Με συγχωρειτε κιολας για τις εκφρασεις...

 

 

 

Ανασύρω κάτι από τα παλιά γιατί με ενόχλησε ιδιαίτερα.

Θα ήθελα να ρωτήσω, ο εργάτης δεν έχει αξιοπρέπεια δηλαδή..;;;

Μόνο ο επιστήμονας;

Δεν θέλω να παρεξηγήσω, ούτε να ερμηνεύσω αυτό που έγραψες, αφορμή είναι για να πω μόνο τα εξής.

Ο κόσμος όντως σκέφτεται κάπως έτσι, βάζει τους γιατρούς ψηλά, τους δικηγόρους λίγο πιο κάτω κλπ

Εγώ πάλι σέβομαι το ίδιο όλους όσους δουλεύουν, όσους εργάζονται εργάτες ή επιστήμονες.

Δεν σέβομαι καθόλου τους κηφήνες, αυτούς ας πούμε που εκμεταλλεύονται τον κόπο και τον μόχθο άλλων και θησαυρίζουν, ο κόσμος πάλι όχι, τους θεωρεί πετυχημένους επιχειρηματίες! Αφού συντρώγουν άλλωστε με τους πολιτικούς που ψηφίζουν θα είναι άξιοι και αξιοσέβαστοι...

 

Τώρα βέβαια που το ξανασκέφτομαι ίσως τους εργαζόμενους στην καθαριότητα των δήμων, τους σκουπιδιάρηδες που λένε, να τους σέβομαι λίγο παραπάνω, γιατί είναι αυτοί που μας ξεβρομίζουν, που βγαίνουν τα χαράματα με παγωνιά να κάνουν την δουλειά τους και να μπορούμε εμείς να ζούμε σε συνθήκες ανθρώπινες.

 

Ας μην το ξεχνάμε, κάθε εργαζόμενος έχει τόση αξιοπρέπεια τόση όση και η σοβαρότητα με την οποία κάνει την δουλειά του όποια κι αν είναι αυτή.

 

Ευχαριστώ και συγνώμη για το off-topic αλλά τέτοιες νοοτροπίες έχουν ριζώσει στην κοινωνία μας και είναι καιρός να τα πούμε...

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σκεφτόμασταν αλλά και να λειτουργούσαμε έτσι όλοι οι εργαζόμενοι, άνεργοι, ημιαπασχολούμενοι και ...."απασχολήσιμοι"* alej. Αλλά κάπου το χάσαμε το τόπι. Πιστεύω πως ενστικτωδώς όλοι γνωρίζουμε ποιοι αξίζουν το σεβασμό μας. Στην πράξη χωλαίνει το πράγμα.

 

Για τον OTTO πάντως δεν πρόκειται να σηκώσω πανό για λευτεριά. Θα με ξυπνάνε τη νύχτα ολόκληρα κοπάδια από αμνοερίφια που θα ζητάνε δικαίωση :grin:.

 

*Θυμήθηκα τον ευρωμάγειρα.

Link to comment
Share on other sites

Ο συναδελφος alej απομονωνει ενα Post μου και σχολιαζει κανω σε αυτο κατι που ουδεμια σχεση ειχε με αυτα που λεγαμε τοτε

 

Συναδελφε δεν ξερω αν παρακολουθησες την τοτε κουβεντα μας, οπως αναφερομασταν σε ατομα που δε σου δινουν τα συμφωνηθεντα, σου πετανε οσα χρηματα γουσταρουν και απαιτουν να παρουν και τη δουλεια σου, ετσι, επειδη εχουν τα φραγκα και νομιζουν πως ειναι ευεργετες σου που σε ταιζουν και δε λιμοκτονεις.

 

Οχι, εκει πρωτα αυτοι δε σεβονται τη δικη μου αξιοπρεπεια και οποιος δε με σεβεται, δεν τον σεβομαι.

Με εχουν μαθει οι γονεις μου να σεβομαι, συναδελφε, αυτους που σεβονται εμενα, τον κοπο μου και το πτυχιο μου

 

Ο,τι δωσεις θα λαβεις σε αυτη τη ζωη...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

θα πω στη μανα μου αμα μπουν στο σπιτι να βαλει και Τολη να παιζει

μαζι με το σταφυλι και τους καφεδες

 

@αλεξ 1 μην ακους τον Πάνο... εσυ με πανό ειπαμε :mrgreen:

 

@αλεξ 2 σχετικο με το #492 αν ξαφνικα εισαι σε μια παρεα και υπαρχει ενας γκευ

ή πες οτι ειναι και ζευγάρι γκευ... και πανω που μιλας για την δουλεια πχ πεις...

"ωρε τον Π....η τι μου εκανε.." θα πρεπει να παρεξηγηθουν? :mrgreen:

 

το +1 το βαζω επι της αρχης κ οχι επι του προσωπικου κ στα 2 σας λολ

 

λολ

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε καταλαβαμε αλλα καμμια φορα ο γραπτος λογος τα χει αυτα λολ

 

ασχετο θα μου φερνεις τσιγαρα να σε υπολογιζω? :mrgreen:

 

( να δω ποτε θα σκασει κραξιμο για το οφφ τοπικ λολ )

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια ενεργειακα πιστοποιητικα για μισθωση ακινητου γιοκ πλεον??

 

επαψε να ασχολειται η εφορια και το taxisnet δεν το ζηταει πια?

Edited by PERDA
Link to comment
Share on other sites

Aπό τις συχνές ερωτήσεις τις ιστοσελίδας της ΓΓΠΣ....

 

"Η συμπλήρωση των πεδίων του Πιστοποιητικού Ενεργειακής Απόδοσης (Π.Ε.Α) είναι προαιρετική. Αυτό δεν σημαίνει ότι οι διατάξεις που ορίζουν την υποχρέωση έκδοσης ΠΕΑ έπαψαν να ισχύουν. Απλώς η καταχώρηση του ΠΕΑ είναι προαιρετική και η δήλωση οριστικοποιείται χωρίς να ζητάει υποχρεωτικά τη συμπλήρωση των αντίστοιχων πεδίων. Αν για το ακίνητο που μισθώνετε έχει εκδοθεί Π.Ε.Α τότε  συμπληρώστε τα πεδία στην ενότητα «ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ"

 

Τι σημαίνει αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.