Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δύο σενάρια για τη νομιμοποίηση των αυθαιρέτων


ilias

Recommended Posts

Ναι, προσωρινή αναστολή.......ντάξει, μας κοροϊδεύουν κατάμουτρα φίλε, το πρόβλημα είναι ότι ως λαός, τα καταπίνουμε όλα αμάσητα.Βολεύει το νεοέλληνα να καταπίνει, κατάλαβες....Ο νεοέλληνας θα ήταν ο καλύτερος gay πορνοστάρ, αν είχε λίγο μυαλό.

 

Eδώ που τα λέμε, γιατί να μη γίνει η νομιμοποίηση των αυθαιρέτων?Δουλειά θα έχουμε, θα γεμίσουμε τα στομαχάκια μας.Η χώρα έτσι κ αλλιώς ξεπουλημένη είναι, ας προλάβουμε κ εμείς να φάμε κάτι.Ζήτω ο νεοέλληνας!!Ταμάμ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σιγά που τα καταπίνει...

 

δεν θα είναι λέει νομιμοποίηση, θα είναι λέει "προσωρινή αναστολή κατεδάφισης"... σιγά τα λάχανα... το πρακτικό αποτέλεσμα θα είναι η παγιώση της αυθαιρεσίας και η επιβράβευση των αυθαιρετούντων εις υγείαν των κορόιδων...

 

μια χαρά τα κατάφερε ο νεοέλληνας φίλε...

 

έχτισε το αυθαίρετο σπιτάκι του, τώρα θα δώσει κατιτίς να το νομιμοποιήσει, και άγιος ο θεός...

 

μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

η γη ειναι ακομη πανακριβη, οι νομοι μπορει να ειναι παρανομοι και μεθαυριο να καταπεσουν, ο νομος εγω σας λεω οτι θα ψηφιστει και θα γινει.

 

τωρα το θεμα ειναι οτι ουδεις εχει πια λεφτα να αρχισει να "τακτοποιει" ή να "περαιωνει" ολοκληρα σπιτια, γιατι ουσιαστικα αυτο εμεινε, αντε και καμμια προσθηκη δηλαδη το εξτρα διαμερισματακι για το μαντραχαλο που μεγαλωσε.

 

και τσαμπα να ειναι τα προστιμα, παλι μαζευεται νουμερο. μονο εγω ειχα πριν φυγω πελατες που με σταματησανε απο τον 3843 γιατι ηξεραν οτι με τιποτα δεν θα εβρισκαν τις 10 - 15 χιλιαδες για να τακτοποιησουν τα οργια τους?

 

αρα στο πηλικο μηδεν ως συνηθως, οπως και ο 3843 οσα και να μαζεψε, οσο θα τα δειτε αυτα τα λεφτα σε ισοζυγιο πρασινου, αλλο τοσο βοηθησαν το ελλειμα που πηγε απο το 115% στο 160% (χαχαχαχα απιθανο ε? κι ομως αληθινο).

 

οπως τα λεει και ο αχιλλευς απο πανω, τωρα τα διαβασα. επιβραβευση προφανως του παρανομου ΚΑΙ πλουσιου. οι αλλοι ειναι απλα μακακες. τελος.

 

τρια πουλακια καθονταν κλπ κλπ

 

zavi εχω παθει κατι τριπλες καραμπολες και εχω βρεθει με ελληνες παλι και δουλευω κι ας εφυγα για να γλυτωσω. Μ Α Κ Ρ Α Ν ο χειροτερος λαος ειμαστε. Μαλλον εχει δικιο ο λιακοπουλος. Σ Ι Γ Ο Υ Ρ Α απο εξωγηινους καταγομαστε. Γιατι τετοιος λαος δεν εχει ξαναγινει. Μιλαμε για Α Σ Τ Ρ Ο Γ Α Λ Α Ξ Ι Α Κ Η ΕΝΔΟΠΑΛΑΜΙΚΗ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά τα κατάφερε ο νεοέλληνας φίλε...

 

έχτισε το αυθαίρετο σπιτάκι του, τώρα θα δώσει κατιτίς να το νομιμοποιήσει, και άγιος ο θεός...

 

μια χαρά...

 

Αυτή δεν είναι και η ουσία του κοινωνικού κράτους που φροντίζει ΚΑΙ τους αδύναμους?:lol:

 

zavi εχω παθει κατι τριπλες καραμπολες και εχω βρεθει με ελληνες παλι και δουλευω κι ας εφυγα για να γλυτωσω. Μ Α Κ Ρ Α Ν ο χειροτερος λαος ειμαστε. Μαλλον εχει δικιο ο λιακοπουλος. Σ Ι Γ Ο Υ Ρ Α απο εξωγηινους καταγομαστε. Γιατι τετοιος λαος δεν εχει ξαναγινει. Μιλαμε για Α Σ Τ Ρ Ο Γ Α Λ Α Ξ Ι Α Κ Η ΕΝΔΟΠΑΛΑΜΙΚΗ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ.

 

Aν είσαι Λονδίνο, κάνε άλλη δουλειά, γιατί ούτε εκεί τραβάει το μηχανιλίκι, ο ανταγωνισμός είναι χειρότερος από δω.Έλα να πουλάμε greek organics mate, 7 λιρόνια τα 60 ml (!!!) το έξτρα παρθένο ελαιόλαδο, τα greek organics ακόμα δεν έχουν φάει το νταβατζιλίκι τους στο δασμό, προκειμένου να ισιώσει το εντεράκι των εγγλέζων από τον πολύ τηγανητό μπακαλιάρο!!!!

Θα μοιραστούμε και τα 5Κ το μήνα για τον πάγκο στο Μayor of London και θα είμαστε μια χαρά.Άσε που έχει +7 βαθμούς θερμοκρασία παραπάνω από ελλάδα, ξεκίνησε το global warming mate!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν είναι και η ουσία του κοινωνικού κράτους που φροντίζει ΚΑΙ τους αδύναμους?:lol:

 

ναι σαφώς!

απλά λέω ότι εν τέλει μια χαρά τα κατάφερε ο νεοέλλην...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω ένα πράγμα . Πού κολάμε πια τόσο καιρό ; Αφού , όπως αναφέρθηκε και στην αρχή , όλη η νομιμοποίηση από τον 1512 και δώθεν είναι παράνομη . Πού πατάνε συνέχεια αυτοί οι πολιτικοί ; Θα μου πείτε ΥΑ και ΚΥΑ και παραθυράκια στον 1337 . Ναι , αλλά και αυτά επιτρεπόντουσαν σε περιορισμένο αριθμό . Δεν μπορώ να το καταλάβω ... Πώς καταφέρνουν και σερβίρουν ξανά και ξανά από το ίδιο καζάνι , όταν θα έπρεπε να έχει αδειάσει ... Θα μου πείτε , δύο χρόνια μετά από τον 1337 φέρανε άλλο καζάνι . Ναι , αλλά , πανάθεμά τον , ήταν νόμος . Νόμος , όχι υπουργική απόφαση . Πώς εγκρίθηκε κάτι τέτοιο ; Διότι αυτά δεν εγκρίνονται μόνο από τους "μολών φαγέ" .

Link to comment
Share on other sites

Eντάξει ρε παιδιά . Πάλι οι πολίτες φταίνε .:rolleyes:

 

Το κράτος και χρήσεις γης τους έκανε και εντάξεις στο σχέδιο πόλης τους έκανε και υποδομές τους έκανε και υπονόμους τους έκανε και βιολογικούς καθαρισμούς τους έκανε και σχολεία τους έκανε και αυτοί οι περίεργοι πολίτες εκεί , να χτίζουν αυθαίρετα .:rolleyes:

 

Εδώ όλη την παραλιακή Αττική είχε έτοιμη να χτιστεί νόμιμα το κράτος από το 1930 , αλλά αυτοί οι παράνομοι εκεί . Κόντρα στο νόμιμο κράτος .:rolleyes:

 

Βέβαια κάποιοι θα πούνε , ότι το κράτος είμαστε εμείς .

Θα τους απαντήσω ότι αυτό ακριβώς εννοούσε και ο Πάγκαλος όταν έλεγε το μαζί τα φάγαμε .

 

Ε λοιπόν δεν πρόκειται να κατηγορήσω κανένα πολίτη που μέσα στα 30-40χρόνια της ενεργής ζωής του , χρειάστηκε να παρανομήσει γιά το αυτονόητο , γιά αυτό που στον πολιτισμένο κόσμο θα είχε την δυνατότητα να το κάνει νόμιμα .

Και τα λέω αυτά , ενώ δεν έχω κανένα δικό μου αυθαίρετο κτίσμα , γιά να μην παρεξηγηθώ .

Link to comment
Share on other sites

και σοβαρα τωρα, γιατι περα απο την πλακα το θεμα ειναι παρα πολυ σοβαρο, εγω θελω την κυρια μπιρμπιλη να μου εξηγησει γιατι οι ευαισθησιες της την επιασαν τωρα και οχι λιγο πριν για τους ΗΧ?

 

Τίποτα δεν εχει πει ακομη ο παπακωνσταντινου για το "πώς". Απεναντιας οι λεξεις υπονοουν ακριβως πονηρατζιδικες λογικες που αποφευγουν τα μπλεξιματα με τα ΣΤΕ, τα ΜΟΥΤΖΩΤΕΕ και λοιπα "οργανα" (με την κακη εννοια). ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ Ο 3843 ΔΗΛΑΔΗ. Πονηρατζιδικος νομος μιας πονηρατζιδικης κυβερνησης ενος πονηρατζιδικου κρατους ενος πονηρατζιδικου λαου. αλλα ο Παγκαλος ειχε αδικο κατα τα αλλα. Εγω στις πολεοδομιες εβλεπα καθε μερα την ΑΠΟΔΕΙΞΗ της αληθειας αυτου που ειπε το κτηνος.

 

Εξαιρεση απο κατεδαφιση προσωρινη, τακτοποιηση και οχι νομιμοποιηση, προσωρινο το ενα, για 40 χρονια το αλλο κλπ κλπ. Ο Οργουελ τα εγραψε για τη χρηση της γλωσσας πριν 60 χρονια. Και τα εφαρμοζει το πασοκ. θα τρελλαθουμε τελειως. και η μπιρμπιλη που εκανε τον 3843 τωρα κανει αντισταση....

Link to comment
Share on other sites

το φοβερο δεν ειναι οτι θα κανουν τα αυθαιρετα νομιμα.

 

το φοβερο ειναι οτι και να παραδεχθεις οτι υπαρχει λογικη στο να τραβηξεις μια κοκκινη γραμμη με την αυθαιρετη δομηση και να πεις μπραβο, συνειδητοποιεις οτι απουσιαζει το αλλο βημα, το πιο σημαντικο: ο καινουργιος ΓΟΚ, η καινουργια πολεοδομια, ο καινουργιος τροπος ελεγχου.

 

τι αλλο να πω. μιλαμε εχω αρχισει να πιστευω στα chemtrails. κατι σας πετανε παιδια. εχετε παλαβωσει ολοι. κι εγω μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.