Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προστασία φωτοβολταϊκών από υπερτάσεις


Recommended Posts

Ενα μεγαλο κεφαλαιο ειναι η πραστασια των φ/β απο υπερτασεις κεραυνους κτλ.

Σε αυτον τον τομεα μια ελληνικη εταιρια ειναι πρωτοπορος παγκοσμιος !!!

Ειναι πολλοι που δεν δινουν μεγαλη συμασια σε αυτον τον τομεα .

Ενα συστημα πρωστασιας εγγυαται την καλη κ μακροχρονη λειτουργια του σηστυματος.

Link to comment
Share on other sites

+1 και πρέπει πλέον να εξάγουμε τεχνογνωσία και υπηρεσίες.Πλέον η εποχή είναι ευκαιρία ώστε να ενεργοποιηθούμε και να βγούμε από το λήθαργο ετών τρώγοντας από τα έτοιμα και τα δανεικά.

 

"Πενία Τέχνας Κατεργάζεται"

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι Ηλεκτρολόγος ή Μηχανολόγος Μηχανικός, έχω όμως δίπλα μου μεγάλο κεφάλαιο από επαγγελματία του χώρου. Σε ότι έχω εγκαταστήσει μέχρι τώρα τα αντικεραυνικά είναι της συγκεκριμένης εταιρίας.

Σε μία επένδυση χιλιάδων ευρώ (είτε στέγης είτε σε χωράφι) η προσθήκη αντικεραυνικών με 10.000 χρήσεις είναι μηδαμηνού κόστους αλλά πολύ μεγάλης σημασίας και έχω πειστεί γι' αυτό.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Την συγκεκριμένη εταιρεία δεν την είχα υπόψιν μου.

Υπάρχει θέμα σύγκρισης με την άλλη γνωστή εταιρεία προστασίας με έδρα στην Θεσσαλονίκη;

 

Edit. Προφανώς ζητάω να απαντήσει κάποιος που τις ξέρει και τις δύο και μπορεί να πει σωστή και κυρίως αντικειμενική άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Αν συμφερει να τοποθετηθει και σε φωτοβολταικο στέγης τότε η λογικη λεει πως δεν ειναι ακριβο.Μηπως γνωριζουμε την τιμη του; Ειναι εναλλακτικό σε καποια άλλα εξαρτηματα (οπότε γλιτώνουμε και απο εκει) ή ειναι μια επιπλεον προστασία;

Link to comment
Share on other sites

Raycap λέγεται.

 

Εγώ αναφερόμουν στην ΕΛΕΜΚΟ.Πάντως κάθε ελληνική εταιρεία θα πρέπει να τυγχάνει τη προσοχή και τη στήριξή μας.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.