Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: Βεράντα χωρίς πλακάκια


Recommended Posts

Γεια και χαρά σε όλους.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω , σε μια βεράντα που έχω ρίξει ήδη τσιμεντοκονία και δεν θέλω να βάλω πλακάκια, τι μου προτείνετε να κάνω και πως θα είναι ο σωστός τρόπος ώστε να μην έχω προβλήματα στο μέλλον(σκασίματα-κτλπ)

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

χε χε petsagouri ...

 

 

 

Για να καταλάβω όμως τι λέει ο μουσικός μας.

Δεν θες πλακάκια για λόγους αισθητικής? Λειτουργικότητας? Οικονομίας? Άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα.

Για λόγους αισθητικής, δεν τα συμπαθώ και πολύ και ιδικά σε εξωτερικούς χώρους που οι αρμοί γίνονται χάλια.

 

Έχω ακούσει ότι υπάρχουν ωραίες λύσεις για αυτό που ψάχνω αλλά δεν ξέρω τι και πως και επειδή θα αφήσω την κιθάρα και θα πιάσω μυστρί :P ,θα ήθελα τα φώτα σας.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε γκρι σκούρο αρμό να μη έχει άλλα περιθώρια να γίνει χάλια

 

Άλλα άμα θες πειράματα και δύσκολα μπορείς να βάλεις και ξύλο

 

Έχει και αυτό τα καλά του άλλα και πολλά αρνητικά ειδικά σε ζητήματα συντήρησης.

 

ΥΓ.

1- Δεν είπες τι κιθάρα θα αφήσεις όμως για χάρη του δαπέδου

2- να προσλάβεις εκεί στο Ρέθυμνο έναν ντιζανάτο αρχιτέκτονα να τον πληρώνεις με μουσική να σε πληρώνει με τεχνογνωσία και αισθητική. Υπάρχουν πολλοί και καλοί.

Link to comment
Share on other sites

Είδα τελευταία ένα site με διαμόρφωση δαπέδων με ρητίνες, φαίνεται ενδιαφέρον το αποτέλεσμα. Βέβαια έχει γραφτεί κάπου εδώ μέσα ότι σε αυτά του τύπου έχει θέμα αν χρειαστεί να κάνεις επισκευή σε κάποιο τμήμα κάποτε θα φαίνεται το μπαλωμα. Βέβαια αν είναι εξωτερικό χώρος και έχιες διαλέξει κάποιο χρωματισμό ανάμικτο ίσως να μη σε νοιάζει και πολύ. Κάνε ένα googlισμα γιατί νομίζω δεν μπορώ να γράψω το site που είδα, και φαντάζομαι θα υπάρχουν διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

κάτι αντίστοιχο με το προηγούμενο είναι και αυτό που έλεγ, δες εδώ http://www.resin.gr

 

(για να βάζουν οι πιο έμπειροι Links θα επιτρέπεται μάλλον).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.