Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενημερωτικό Δελτίο ΤΕΕ


mikeG

Recommended Posts

Κοίτα terry, όσο και να σου φανεί παράξενο δεν μπορώ να διαβάζω πολυσέλιδα κείμενα από τον υπολογιστή. Πραγματικά στο λέω, υπάρχουν φορές που τυπώνω έστω και μερικές σελίδες γιατί δεν μπορώ!! Οκ είναι προσωπικό το πρόβλημα, δεν λέω ότι το κάνουν όλοι. Αυτό που λές με την διάταξη των σελίδων στο pdf του ΤΕΕ, έχεις δίκιο. (καλά εκεί τα βλέπω όλα)

 

Δοκίμασε αυτό.

Το πήρα πρόσφατα και έλυσα το πρόβλημα του διαβάσματος στο PC...

Και η εκτύπωση δεν είναι λύση...

 

Πάντως καλύτερα αν το βγάζουν μόνο ηλεκτρονικά μπας και γλιτώσει κανένα δεντράκι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
Μόνο ηλεκτρονικά πια ελέω ΔΝΤ.

 

Πάλι καλά...δεν το'χα πάρει χαμπάρι κι έλεγα μήπως είχα ξεχάσει να πληρώσω καμιά συνδρομή κι έχουμε άλλα μετά...

Link to comment
Share on other sites

Και τί να διαβάσεις δηλαδή?. Σαβούρα είναι.

Όλο για κάτι μπαρμπάδες, κάτι επιτροπές, κάτι αργόσχολους.

Από τεχνικό περιεχόμενο τίποτα, από κάλυψη διεθνών projects τίποτα, και στο τέλος η κωμωδία των πολιτικών παρατάξεων που αποκαλύπτει το πτωχόν του επιπέδου αρκετών από εμάς.

 

δεν έχεις και άδικο... το πιο χρήσιμο ήταν οι αγγελίες μου φαίνεται...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι καλά σε αυτούς τους καιρούς να μην έχουμε ενημέρωση!!!!

 

στο όνομα τις οικολογογίας και της οικονομίας φυσικά!!!

 

Αμα το ΤΕΕ δεν έχει λεφτά για πέταμα ας έκοβε από μέσα τις σαβούρες και ας αραίωνε την περιοδικότητα!

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω ότι τους βολεύει να μην έχουμε ενημέρωση .

αλλά έπρεπε να ζητήσουν την άποψη μας τουλάχιστον , βέβαια έχουν συνηθίσει να μας αγνοούν.

μόνη λύση να κάνουν ηλεκτρονικά τις εκλογές , εφόσον υπάρχει ήδη τρόπος μέσω του mytee να καθαρίσει το τοπίο.

αλλά δεν νομίζω να θέλουν..............

Link to comment
Share on other sites

μόνη λύση να κάνουν ηλεκτρονικά τις εκλογές , εφόσον υπάρχει ήδη τρόπος μέσω του mytee να καθαρίσει το τοπίο.

έλα ντε !!!!!

εκεί είναι δύσκολο να εξυχρονιστούμε

 

ΥΓ γιατί είμαι υποχρεωμένη να βγάζω τα μάτια μου και να χάνω τον χρόνο μου

τη στιγμή που μπορούσα να το διαβάζω περιμενοντας στις ουρές των πολεοδομιών

 

 

δε μιλάμε για κανένα φυλλάδιο μιλάμε για την επίσημη ενημέρωση των μηχανικών

μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το Δελτίο του ΤΕΕ κατά τη γνώμη μου δεν κόπηκε για οικονομικούς λόγους αλλά για να υπάρξει το ανάλογο κλίμα που επιβάλλει το ΔΝΤ. Πέραν από τον εργαλειακό του χαρακτήρα για μια σειρά θέματα, αποτελούσε ένα σημαντικό όπλο των μηχανικών καθώς έβγαζε στην επιφάνεια σημαντικά θέματα που ενοχλούσαν. Και μην ξεχνάμε, ήταν ένα ΜΜΕ που είχε τη δυνατότητα να προβάλλει θέματα του κλάδου μας αλλά και θέματα ανάπτυξης.

Και αν ακόμη ήταν αναγκαίο να κοπεί για οικονομικούς λόγους, θα έπρεπε να υπάρξει μια εύλογη περίοδος ενημέρωσης μέσω του έντυπου δελτίου ώστε να οδηγηθούν οι μηχανικοί στο ηλεκτρονικό. Χάσαμε ένα όπλο που είχαμε, έστω και αν δεν το αξιοποιούσαμε πάντα όπως έπρεπε.

Για αυτό άλλωστε, η χρήση της ιστοσελίδας του ΤΕΕ http://www.tee.gr, που θα έπρεπε φυσιολογικά να αυξηθεί με το κλείσιμο του έντυπου Δελτίου, μειώθηκε πάνω από 15% το τελευταίο διάστημα . Δείτε τα στατιστικά της http://www.alexa.com/siteinfo/tee.gr#

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.