Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα γίνει επιτέλους με το ΤΕΕ?


ntsouk7

Recommended Posts

Δεν ξερω αν εχει τυχει & σε καποιον αλλο απο εσας, αλλα κατι πρεπει να γινει με το προβλημα που δημιουργει το ΤΕΕ ως προς τους κωδικους πληρωμης για την εκδοση οικ.αδ. Δεν μπορει να εχεις τοσα προβληματα σε δημοσιες υπηρεσιες & στο τελος να σου δημιουργει προβληματα ο ιδιος σου ο φορεας, (του οποιου εισφορες πληρωνουμε ολοι). Καπως πρεπει να πιεσουμε ολοι μας ωστε το προβλημα να λυθει & το ΤΕΕ πραγματικα να μας βοηθαει και οχι να βαζει εμποδια στο εργο μας.

Link to comment
Share on other sites

όταν πρέπει να εκδοθεί εντολή πληρωμής για οποιαδήποτε διαφορά που προκύπτει στον προϋπολογισμό κατά τον αρχιτεκτονικό έλεγχο πρέπει να περάσουν 8 εργάσιμες για να στην βγάλουν όταν είσαι από επαρχία.

 

Επίσης μεγάλο πρόβλημα υπάρχει και στην εντολή πληρωμής του μηχανολόγου όταν αυτή είναι μικρότερη από την ελάχιστη αμοιβή..

 

Και εγώ έχω φοβερό πρόβλημα, καθώς "παγώνουν" την άδεια.

 

Επίσης και μία ερώτηση, άλλο λ έχει η πολεοδομία, άλλο βάζουμε στο ΤΕΕ ή μου φαίνεται??

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε PetroS_

 

Τα λ και λ΄ τροποποιούνται στο πρόγραμμα του ΤΕΕ και μάλιστα είναι από τα σημεία που θέλουν προσοχή όταν δηλώνεις τους προυπολογισμούς των εργασιών.

 

Για τα άλλα, σηκώνει πολύ συζήτηση, αλλά υπάρχει ειδική κατηγορία (αμοιβές).

Link to comment
Share on other sites

PetroS_ έχω αρκετές φορές ζητήσει από το ΤΕΕ τα ίδια ακριβώς και το "θέμα" τακτοποιήθηκε αυθημερόν. Τηλεφωνείς Αθήνα (το πιο δύσκολο είναι αυτό -να βγάλεις γραμμή) και σε ένα μισάωρο το πολύ σου στέλνουν τον κωδικό. Μου κάνει εντύπωση

Link to comment
Share on other sites

@supermama, αυτό ήξερα και εγώ ότι συνέβαινε πριν από κανα μήνα..

 

2 εβδομάδες πριν, μου είπαν ότι πλέον θέλει 5 εργάσιμες και προχθές ανέβηκε στις 8 εργάσιμες....

 

τη τρίτη τηλεφώνησα να μου βγάλουν μία εντολή πληρωμής για μηχανολόγο χωρίς να γίνει αλλαγή του προυπολογισμού και μου είπαν ότι μέχρι τη τετάρτη το μεσημέρι θα είναι στο γραφείο με fax...ε σήμερα είναι Παρασκευή και ακόμα περιμένω..

Link to comment
Share on other sites

2 εβδομάδες πριν, μου είπαν ότι πλέον θέλει 5 εργάσιμες και προχθές ανέβηκε στις 8 εργάσιμες....

 

 

Ε, είναι και η θερινή ραστώνη στη μέση. Κι εγώ πάντως, ζήτησα κωδικό για συμπληρωματική κατάθεση (ο πελάτης κατέθεσε αρχικά τη μισή αμοιβή και ζήτησα κωδικό για την υπόλοιπη) και περιμένω εδώ και μια εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.