Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απορίες επί ξυλοτύπου


 

Recommended Posts

Οκ, κατάλαβα. Δεν μου έχει ξανατύχει τέτοια περίπτωση για αυτό ρωτάω. Πρώτη φορά συναντώ τέτοιο πράγμα. Μάλλον θα πρέπει να την κάνει άλλος τη μελέτη μιας και δεν έχω κάνει προένταση ποτέ.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η μελέτη δεν νομίζω να μου βγάλει προβλήματα εκτός από το βέλος κάμψης αλλά κατασκευαστικά....

 

Και αυτό το πρότεινα αλλά οι αρχιτέκτονες προτιμούν οπλισμένο σκυρόδεμα όχι σύμμικτη κατασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχη εισαι?? Συνεργειο για προεντεταμενα???

 

Τα προεντεταμενα ειναι απλουστατα στη μελετη, αλλα στην κατασκευη τα φοβαμαι πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Σύμμεικτο πως δηλαδή?

Δοκό από χάλυβα και πλάκα από σκυρόδεμα ?

Η όλη η κατασκευή σύμμεικτη ?

Και αν δεν θέλει ο αρχιτέκτονας...τέλος πάντων...ας κάνει ότι θεωρεί καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Κατασκευη μεταλλικη και πλακα συμμικτη....

 

Εγω προεντεταμενα δεν εχω δει σε συνηθη εργα και δεν ξερω ποσα συνεργεια υπαρχουν στην Ελλαδα...

 

 

 

Εχω την εντυπωση οτι το συμμικτη γραφεται ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σκεφτόμουνα για προεντενταμένη πλάκα...αλλά ας μείνουμε στις δοκούς...πιστεύω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα...

 

edit

Εχω την εντυπωση οτι το συμμικτη γραφεται ετσι..

και τα δύο σωστά είναι...εγώ δεν ακολουθώ τις μόδες των φιλολόγων που ανά 10 χρόνια αλλάζουν ορθογραφία...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.