Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

αρα θελεις αλλαγή χρήσης....απο κατάστημα σε χωρο συνάθροισης κοινού με χρήση ΧΨΩ...

 

υποχρεωτικά θελεις και θέσιες στάθμευσης....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νομιζα συμφωνα με αυτα που ειδα και εδω στο φορουμ οτι βγαζω αλλαγη χρησης μονο οταν εχω:

 

- Αλλαγή στα στοιχεία του διαγράμματος κάλυψης και δόμησης προς το δυσμενέστερο
- Αλλαγή στα φορτία σχεδιασμού της στατικής μελέτης προς το δυσμενέστερο
- Αλλαγή μηχανολογικών εγκαταστάσεων ως προς τις διελεύσεις τους από άλλους ορόφους ή κοινόχρηστους χώρους
- Αλλαγή στον αριθμό των απαιτούμενων θέσεων στάθμευσης προς το δυσμενέστερο

 

και σε αυτα εχω προβλημα μονο με τις θεσεις σταθμευσεις γιατι το 1972 δεν απαιτουνταν οποτε δεν ηξερα πως θα κανω τον ελεγχο. Συνεπως δεν ειναι απαραιτητο να κανω ελεγχο αλλα επειδη ειχε ως χρηση καταστημα το 1972(εφοσον τοτε δεν υπηρχε ορος συναθροισης κοινου) πρεπει υποχρεωτικα να βγαλω αδεια αλλαγης χρησης επειδη τωρα γινεται χωρος συναθροισης κοινου?

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα.οποτε να τον αποτρεψω γιατι θεσεις σταθμευσεις ειναι σχεδον αδυνατο να βγουν σε ενα ακινητο το 1972.δυστυχως εχω παει και δυο φορες στην αρμοδια ΥΔΟΜ(που βεβαια δεν ειναι αρμοδια πλεον για ΒΧΚΧ) αλλα δεν εχω βρει κανενα μηχανικο

Edited by kostavros
Link to comment
Share on other sites

τωρα πλάκα κανεις ε? για τις θεσεις στάθμευσης....!

δλδ δεν υπάρχει η δυνατότητα να δεσμεύσει επι πληρωμη σε δημοτική οδό θέση στάθμευσης για το συγκεκριμένο χώρο???

Link to comment
Share on other sites

κοιτα συμφωνα με τα δεδομενα αυτα και με το γεγονος οτι το καταστημα μαζι με το παταρι ειναι λιγο πανω απο 100 τ.μ. χρειαζομαι 3 θεσεις σταθμευσης(ανα 40 τ.μ.) Το οικοπεδο ειναι πανω απο 200 τ.μ. συνεπως δε μπορουν να τις πληρωσουν.μπροστα ειναι λεωφορος.αυτο που λες για την δημοτικη θεση σταθμευσης δε το γνωριζω.τι μπορουν να κανουν δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

μου τα λες ομως μπερδεμένα...

το οικόπεδο ειναι ας πουμε 250μ² και η καλυπτόμενη επιφάνεια είναι 140 ας πούμε?

100μ² μαζι με το πατάρι και μαζί με τους χώρους wc και κουζίνας?

Link to comment
Share on other sites

το οικοπεδο ειναι πολυ μεγαλο.αποτελειται απο τρια καταστηματα στην καλυψη.εμενα ειναι το ενα απο τα τρια.110 τ.μ ειναι ολο το ισογειο μαζι το παταρι(μαζι με κουζινα w.c. κλ).καλυψη εχει γυρω στα 70τ.μ. το καταστημα

Link to comment
Share on other sites

αρα που το πρόβλημα...???????? αφαιρείς νομίζω κουζίνα και wc...και ετσι υπλογίζεις τον πλυθησμο...και βγάζεις τις θ.σ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.