Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τοπογράφος η πολιτικός μηχανικός ;


staffandsword

Recommended Posts

Φίλε mmpampiss καλό είναι να διευκρινίσεις ότι πρόκειται για προσωπική - υποκειμενική σου άποψη σχετικά με το αντικείμενο του τοπογράφου και ότι οι απόψεις διίστανται (Εγώ πχ έδωσα πανελλήνιες στα 23 μου για να μπω στην σχολή αυτή). Αλλιώς, θα πρέπει να μπεις σε λεπτομέρειες για το τι δεν σου άρεσε στους τοπογράφους ΕΜΠ.

 

Νομίζω από προηγούμενο ποστ σου ότι δεν έχεις παρακολουθήσει ούτε μία ώρα ακόμα από την νέα σου σχολή, καθώς πέρασες προ ημερών με το 10%. (Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με). Περίμενε εκείνη την στιγμή για να κρίνεις και να συγκρίνεις σχετικά με επίπεδο σπουδών κλπ.

 

Δεν θέλω να υποστηρίξω τους τοπογράφους σώνει και καλά. Ειλικρινά σου εύχομαι καλή επιτυχία στο νέο σου αντικείμενο! Απλά τα λέω αυτά για να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις χωρίς να έχεις αιτιολογήσει τι ακριβώς εννοείς!

Οντως φιλε δεν εχω παρακολουθησει ουτε μια ωρα απο την καινουρια σχολη. Να εισαι σιγουρος οτι μπορω να κρινω για επιπεδο σπουδων λογω μιας ευτυχους συγκυριας που με κανει να ξερω εκ των εσω τι γινεται στη σχολη που περασα. Εξαλλου το μηχανογραφικο μου ειχε μονο αυτη τη σχολη και την αντιστοιχη της Αθηνας (για πρακτικους λογους) δηλαδη η επιλογη εγινε με βαση αυτα που γνωριζα και οχι στην τυχη. Τελοσπαντων δεν θα κατσω να αναλυσω το θεμα των τοπογραφων εμπ στο topic του αλλου παιδιου. Τωρα αν εσυ εδωσες πανελληνιες στα 23 για να μπεις στη σχολη(μπραβο σου θελει μεγαλα α...) δε σημαινει ουτε οτι ειναι καλη ουτε οτι ειναι κακη. Απλα καποιες φορες τα πραγματα πρεπει να λεγονται με το ονομα τους. Αν γινοταν αυτο μεχρι τωρα θα ηταν διαφορετικα πολλα πραγματα και για εσενα και για εμενα, π.χ. μπορει ποτε να μην ειχα δηλωσει τοπογραφους ή ακομα καλυτερα μπορει οι τοπογραφοι ως σχολη να ειχε κανει μια προσπαθεια βελτιωσης-αλλαγης πορειας και ποτε να μην αναγκαζομουν να την παρατησω σχεδον στη μεση. Ολα αυτα φιλικα και με σεβασμο αν θες να συζητησουμε τις αποψεις μας για τη σχολη μπορουμε και μεσω pm. Α και προφανως να ξεκαθαρισω οτι ολα αυτα αποτελουν προσωπικες γνωμες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 30
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.