Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κόστη-Αμοιβές Κόστος οικοδομικής αδειας


Recommended Posts

Οι πιο σοβαροί μηχανικοί που ξέρω απλά αρνούνται αν κάνουν επίβλεψη με τις ελάχιστες αμοιβές.

Απλά γιατί είναι τόσες οι ευθύνες και τόσος ο καθημερινός πόλεμος που πραγματικά δεν αξίζει ο κόπος.

 

Απλά οι μεγάλες εκπτώσεις γίνονται κάτω πο οικονομική πίεση. σκέψου μόνο πόσο θα ήθελες να έχεις έναν άνθρωπο καθημερινά στο έργο?

 

Όπως είπε και η myri το κόστος της άδειας είναι μικροποσό σε σχέση με το τι θα επακολουθήσει.

 

Εαν βλέπεις τον μηχανικό σου σας εχθρό και όχι σαν συνεργάτη είναι σίγουρο πως και οι δύο θα φτύσετε αίμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ τα λεφτά τα κατέθεσα μέχρι τελευταίο σεντς δεν χρωστάω τίποτε στον μηχανικό μου πρέπει να είναι περήφανος που έχει τέτοιον εργοδότη η άδεια 8α εκδοθεί σε 2-3-4 μήνες το θέμα είναι ότι τα θεωρώ πετάμενα λεφτά γιατί ούτε σε 4 άλλα ούτε και σε 8 χρόνια δεν θα μπορέσω να ξεκινήσω το έργο με αυτά τα δεδομένα που υπάρχουν στην Ελλάδα σήμερα.

 

Στην οικοδομή γίνεται ένας χαμός.

Οι τράπεζες δεν δίνουν πεντάρα σε δάνεια κατοικίας

Πιστεύω οτι το παραμύθι τελείωσε. Και η φούσκα στα ακίνητα θα ξεφουσκώσει.

και η κουτσή Μαρια αγόραζε σπίτι το 2004 με 300.000 που το 2000 ειχε δεν είχε 60.000.

Link to comment
Share on other sites

Αποσύνδεσε τη δουλειά του Μηχανικού με το τι θα κάνεις εσύ.

Άλλο το ένα και άλλο το άλλο.

Όποιος δουλεύει πρέπει και να πληρώνεται.

 

Πόσα m2 είναι το σπίτι σου?

270?

Αν βάλεις πλακάκι με 30 ευρώ και όχι με 40 κατευθείαν έχεις κέρδος 2.700 ευρώ!

Βλέπεις πως κατασκευαστικά αν μαζέψεις το κόστος, βγάζεις τη δουλειά και του Μηχανικού.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.