Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια κτιρίου


Recommended Posts

Φυλή μου καλησπέρα

Θέλω να κατασκευάσω μια αποθήκη σε ένα στρέμμα, σε περιοχή που είναι ειπώ ένταξη.

Το κτίσμα θα είναι 600 τετραγωνικά, με πλαστική οροφή

Θα θελα να μου Πίτε τι ακριβός χριάζω με από χαρτιά και πώς πρέπει να ξεκινήσω

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να βρεις μηχανικό μελετητη για την αποθήκη. Μετά γίνεται αίτηση στην πολεοδομία για άδεια ανέγερσης. Ο φάκελος για την άδεια περιλαμβάνει τη μελέτη και κάποια άλλα έγγραφα μικρότερης σημασίας.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα από ένα τοπογράφο ή πολιτικό μηχανικό για να σου κάνει ένα τοπογραφικό για να δεις αν είναι άρτιο και οικοδομήσιμο το γήπεδο...

Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμένη ειδική περίπτωση ας συμπληρώσει ακόμα και τις απλές αιτήσεις ο μηχανικός λέω εγώ.

 

atheatos, αν μπορείς μου λες τι ειδικότητα είναι αυτό που έχεις δηλώσει στον προφίλ σου?

(Ειδικότητα: ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ Ε Ν)

Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμένη ειδική περίπτωση ας συμπληρώσει ακόμα και τις απλές αιτήσεις ο μηχανικός λέω εγώ.

 

atheatos, αν μπορείς μου λες τι ειδικότητα είναι αυτό που έχεις δηλώσει στον προφίλ σου?

(Ειδικότητα: ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ Ε Ν)

 

Το σχόλιο έσπασε κόκαλα ... ντρέπομαι αλλά το ομολογώ ... άργησα να το πιάσω ...!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.