Μετάβαση στο περιεχόμενο

ελεύθερος χρόνος


mixyak790

Recommended Posts

Oλοι εμείς οι ελεύθεροι επαγγελματίες οσο διαστημα δεν εχουμε δουλειες δηλ.είμαστε ΑΝΕΡΓΟΙ ,νοείται οτι απλά έχουμε ελεύθερο χρόνο......και επειδή βεβαια και γω δεν έχω συνηθίσει να έχω τοσο πολυ ελευθερο χρόνο,περιμένω κάποιες δημιουργικές προτάσεις για το πως μπορεί να αξιοποιηθεί καλύτερα αυτη η περίοδος (της ανεργίας).......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Θέλει πρόγραμμα αλλιώς βαριέσαι και δεν κάνεις και τίποτε . Το βασικό είναι να ξυπνάς σχετικά πρωί . Μετά όλο και κάτι θα βρεθεί Τι ενδιαφέροντα έχεις κλπ ….. :sad:

Link to comment
Share on other sites

Διαβασμα και τιποτα αλλο....μηχανικος (και γενικοτερα επιστημονας) που δεν βρισκει εστω και μια ωρα ΚΑΘΕ μερα να διαβασει και να ενημερωθει, πρωτιστως για το αντικειμενο της δουλειας του και δευτερευοντως για ο,τι τον ενδιαφερει, κατι σιγουρα κανει λαθος οσον αφορα τον προγραμματισμο της ημερας...

Link to comment
Share on other sites

χααχχαχαχαχαχα.....τωρα που το ξαναδιαβαζω....για να μην παρεξηγηθω....οταν λεω ''διαβασμα'' αναφερομαι στον ελευθερο χρονο στον γραφειο.....ΠΡΟΦΑΝΩΣ...

 

 

Κατα τ αλλα....αθλητισμος και εξοδοι....οι γυναικες περιμενουν....

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που μπήκα στην παραγωγική διαδικασία ο ελέυθερος χρόνος έγινε μικρότερος και από τότε που παντρεύτηκα έγινε ανέκδοτο . Πάντως ο λίγος που έχω τον αξιοποιώ στον αθλητισμό (ανήκω σε ομάδα παλαιμάχων και έχω καθιερώσει το απόγευμα της τετάρτης σαν απόγευμα αθλοπαιδιών ότι και δουλειά να έχω) Εξάλου σε εμάς τους μηχανικούς και ειδικά στους ΑΤΜ απαιτείται και καλή φυσική κατάσταση. Πάντως το γεγονός ότι εργάζομαι σε μια όμορφη περιοχή δίπλα στην θάλασσα , με κάνει να μην έχω ανάγκη τον ελέυθερο χρόνο , αφού μεσα από την δουλειά μου έχω την ευκαιρία να επισκέπτομαι μέρη πανέμορφα και να είμαι στην φύση και όχι μόνο στο γραφείο και στον Η/Υ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις εξετάσεις για Νομική, θα σε βοηθήσει και στην ερμηνία αυτών που μας πλασάρουν κάθε εβδομάδα απο το υπουργείο... :mrgreen:

Edited by tanasi
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικα εγω αυτο που βλεπω ειναι πως πλεον εχουν γεμισει ολα τα μεταπτυχιακα τμηματα των Ελληνικων Πανεπιστημιων και ολα τα φροντιστηρια ξενων γλωσσων για ενηλικες. Κοινως οι περισσοτεροι αντι να δουλευουν το ριξανε στο διαβασμα και στον αγωνα για αποκτηση επιπλεον χαρτιων.

Link to comment
Share on other sites

Απο το να το ριξουν στα χαπια και στο ποτο ειναι προτιμωτερο που προσπαθουν για επιπλεον γνωσεις.

Βεβαια ισως τα χαπια και το ποτο να ειναι το επομενο σταδιο και αυτο το φοβαμαι πραγματικα παρα πολυ...

Edited by MScEng
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.