Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μετατροπή συντεταγμένων


jimikos

Recommended Posts

Αν μου επιτρέπεις ως πιο παλιός στο φόρουμ θα σου έλεγα καλοπροαίρετα να μην σκαλίζεις τόσο παλιές δημοσιεύσεις για το λόγο ότι με μια παράθεση δεν μπορεί κάποιος να αντιληφθεί την αλληλουχία μηνυμάτων που οδήγησε σε μια απάντηση και επιπλέον, ποιες ήταν οι συνθήκες και ενδεχομένως η νομοθεσία της τότε εποχής, που οδήγησε σε μια συγκεκριμένη απάντηση.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Pavlos33 said:

Αν μου επιτρέπεις ως πιο παλιός στο φόρουμ θα σου έλεγα καλοπροαίρετα να μην σκαλίζεις τόσο παλιές δημοσιεύσεις για το λόγο ότι με μια παράθεση δεν μπορεί κάποιος να αντιληφθεί την αλληλουχία μηνυμάτων που οδήγησε σε μια απάντηση και επιπλέον, ποιες ήταν οι συνθήκες και ενδεχομένως η νομοθεσία της τότε εποχής, που οδήγησε σε μια συγκεκριμένη απάντηση.

Αγαπητέ Παύλο 33

Είμαι απόλυτα απογοητευμένος με το σχόλιό σας. Διυλίζετε τον κώνωπα και καταπίνετε την κάμηλο. Υπάρχουν τόσα τέρατα και γράφονται στο φόρουμ. Δεν αντιδράτε στις ανακρίβειες και επιπλήττεται ένας σχετικά νέος στο φόρουμ, ο οποίος κάνει μία ερώτηση, χωρίς μομφές και ειρωνείες...

Δυστυχώς, καταλαβαίνω τώρα τον λόγο που ΔΕΝ γράφουν αρκετοί στο φόρουμ. 

Περιμένω να φάω ποινή και να διαγραφεί. 

@nbr Νομίζω πλέον καταλαβαίνετε για ποιον λόγο φεύγει κόσμος...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Peresiadis το φόρουμ είναι ένα πολύ καλό εργαλείο. Ο καθένας μας μπορεί να πάρει αρκετά θετικά για την δουλειά του και όχι μόνο.

Εγώ προσωπικά δεν θα έκανα σε κανέναν την χάρη και να το βαφτίσω "κριτή" μου.

Έχουν κατεβάσει- διαγράψει, κατα καιρούς και δικά μου κείμενα. Δεν θέλησα όμως να τους κάνω  την χάρη και να απομακρυνθώ ή να πάψω να γράφω εδώ στο φόρουμ. Περισσότερο για τους νέους συναδέλφους ή ακόμη & για κάποιους που ίσως αγνοούν ή δεν γνωρίζουν κάποια εξειδικευμένα θέματα. Φυσικά ποτέ δεν είναι κάποιος υποχρεωμένος να ασπαστεί τις δικές μου απόψεις. Όλοι έχουν την δική τους κρίση. Εγώ, ούτως ή άλλως, δεν έχω να κερδίσω κάτι (είμαι συνταξιούχος πάνω από 3 χρόνια). 

Είναι μεγάλο πάντως λάθος και ίσως έπρεπε να καταργηθεί, αυτό που γίνεται με τα (+) & τα (-) ή τα "κύπελα" και τα like. Πήρα και εγώ πολλέεεεες φορές βέλος προς τα κάτω !!  

Εγώ πάντως  δεν το έκανα και ούτε θα το κάνω να ασχοληθώ με τα βέλη πάνω - κάτω.

Αν κάτι δεν με βρίσκει σύμφωνο θα γράψω κάτι σαν απάντηση. 

Σε προτρέπω να συνεχίσεις να μας λες τις απόψεις σου και ας είναι ..... ότι είναι.

 

Υγ. Το ίδιο κείμενο το έχω βάλει και σε άλλο θέμα για να αυξηθεί η πιθανότητα για να το διαβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, peresiadis said:

...

Περιμένω να φάω ποινή και να διαγραφεί. 

....

φοργκέτ ιτ.... με τίποτα....

πέραν του ότι είναι τιμή μας να σε έχουμε μαζί μας όπως και αρκετούς δεκάδες συναδέρφους που ξεχώρισαν.... 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, peresiadis said:

Αγαπητέ Παύλο 33

Είμαι απόλυτα απογοητευμένος με το σχόλιό σας. Διυλίζετε τον κώνωπα και καταπίνετε την κάμηλο. Υπάρχουν τόσα τέρατα και γράφονται στο φόρουμ. Δεν αντιδράτε στις ανακρίβειες και επιπλήττεται ένας σχετικά νέος στο φόρουμ, ο οποίος κάνει μία ερώτηση, χωρίς μομφές και ειρωνείες...

Δυστυχώς, καταλαβαίνω τώρα τον λόγο που ΔΕΝ γράφουν αρκετοί στο φόρουμ. 

Περιμένω να φάω ποινή και να διαγραφεί. 

@nbr Νομίζω πλέον καταλαβαίνετε για ποιον λόγο φεύγει κόσμος...

Νομίζω ότι το πόστ μου δεν είναι ούτε επίπληξη, ούτε φυσικά παραπέμπει σε ποινή διότι δεν έκανες κάτι που να παραβιάζει τους κανόνες συμμετοχής. Αν διαβάσεις για μια ακόμη φορά αυτό που λέω (και έχει αποδειχθεί στην πράξη) είναι ότι κάνοντας κάποιος μια παράθεση ενός μηνύματος το οποίο γράφηκε πριν πολλά χρόνια, δεν δίνει την δυνατότητα στον αναγνώστη να κατανοήσει τη σειρά των μηνυμάτων που αφορούσε η απάντηση και βεβαίως σε άλλα θέματα (πχ αυθαίρετα, οικοδομικές άδειες κλπ) δεν δίνει την δυνατότητα να αναγνωρίσει κάποιος τη νομοθεσία της εποχής βάσει της οποίας μια απάντηση μπορεί να δόθηκε. Δεν χρειάζεται λοιπόν να είσαι τόσο "εύφλεκτος" και καμία διαγραφή ή ποινή δεν θα λάβει χώρα.  Όσο για το αν φεύγει ή μένει κόσμος, αυτό είναι προσωπική επιλογή του καθενός. Οι κανόνες ισχύουν για όλους το ίδιο. Θα δεις δικές μου παρατηρήσεις, αλλά και άλλων συντονιστών σε όλο το φόρουμ και σε όλες σχεδόν τις ενότητες. Οι ενέργειες των συντονιστών αφορούν την εφαρμογή των κανόνων. Καμία μεροληψία δεν υπάρχει για κανένα μέλος μας. Αν κάτι μας έχει ξεφύγει (διότι όπως ξέρεις δεν πληρωνόμαστε για είμαστε εδώ και να διατηρούμε την εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ) σε παρακαλώ να μας το υποδείξεις.  Συνεχίζουμε εντός θέματος. Αν έχεις οποιαδήποτε απορία ή χρειάζεσαι κάποια διευκρίνιση για την λειτουργία ή τους κανόνες του φόρουμ, παρακαλώ στείλε μας Π.Μ και θα απαντήσουμε σε όλα.

Edited by Pavlos33
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/13/2021 at 9:10 PM, Pavlos33 said:

Νομίζω ότι το πόστ μου δεν είναι ούτε επίπληξη, ούτε φυσικά παραπέμπει σε ποινή διότι δεν έκανες κάτι που να παραβιάζει τους κανόνες συμμετοχής. Αν διαβάσεις για μια ακόμη φορά αυτό που λέω (και έχει αποδειχθεί στην πράξη) είναι ότι κάνοντας κάποιος μια παράθεση ενός μηνύματος το οποίο γράφηκε πριν πολλά χρόνια, δεν δίνει την δυνατότητα στον αναγνώστη να κατανοήσει τη σειρά των μηνυμάτων που αφορούσε η απάντηση και βεβαίως σε άλλα θέματα (πχ αυθαίρετα, οικοδομικές άδειες κλπ) δεν δίνει την δυνατότητα να αναγνωρίσει κάποιος τη νομοθεσία της εποχής βάσει της οποίας μια απάντηση μπορεί να δόθηκε. Δεν χρειάζεται λοιπόν να είσαι τόσο "εύφλεκτος" και καμία διαγραφή ή ποινή δεν θα λάβει χώρα.  Όσο για το αν φεύγει ή μένει κόσμος, αυτό είναι προσωπική επιλογή του καθενός. Οι κανόνες ισχύουν για όλους το ίδιο. Θα δεις δικές μου παρατηρήσεις, αλλά και άλλων συντονιστών σε όλο το φόρουμ και σε όλες σχεδόν τις ενότητες. Οι ενέργειες των συντονιστών αφορούν την εφαρμογή των κανόνων. Καμία μεροληψία δεν υπάρχει για κανένα μέλος μας. Αν κάτι μας έχει ξεφύγει (διότι όπως ξέρεις δεν πληρωνόμαστε για είμαστε εδώ και να διατηρούμε την εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ) σε παρακαλώ να μας το υποδείξεις.  Συνεχίζουμε εντός θέματος. Αν έχεις οποιαδήποτε απορία ή χρειάζεσαι κάποια διευκρίνιση για την λειτουργία ή τους κανόνες του φόρουμ, παρακαλώ στείλε μας Π.Μ και θα απαντήσουμε σε όλα.

Αγαπητέ Παύλε 33

Απλά σου υπενθυμίζω ότι έφαγα ποινή από σένα διότι "δεν συνεμορφώθην προς τας υποδείξεις σου"...

Οι κανόνες εφαρμόζονται κατά το δοκούν. Γράφονται τεράστιες ανακρίβειες και ειρωνείες και δεν αντιδρά κανείς. Η επίπληξη ήταν επειδή σχολιάστηκε (;) θέμα δεκαετίας. Άρα εμφανίζεται παλαιότερο θέμα, σχολιάζει κάποιος ευπρεπώς και γράφονται λογύδρια περί κανόνων. Και γιατί τοτε δεν πετάτε σχόλια παλαιότερα της 5ετίας ας πούμε;

Να είστε καλά όλοι

@nbrκαλά κάνεις και γράφεις και έχεις αυτή την φιλοσοφία. Εγώ ίσως είμαι περισσότερο "εύφλεκτος" . Λογικές ολοκληρωτισμού προσωπικά δεν δέχομαι.

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.