Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάργηση πιστοποιητικού πυροπροστασίας


OTTO_engine

Recommended Posts

αν ελειξε κατι ειναι το απαλλακτικο.......... μονο

 

 

γεια σου διιιιιιιιιιιιββββββββββ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αν διαβάσετε προσεκτικά το έγγραφο με ΑΔΑ 4Α8ΟΙ-7ΙΚ, θα παρατηρήσετε πως όποιος το έγγραψε παραθέτει σε κάθε παράγραφο τον νόμο, την πυροσβεστική διάταξη ή την εγκύκλιο απ'όπου προκύπτει.

 

Η απόφαση 12/2012 κατάργησε μόνο την 12Β/2010 πυροσβεστική διάταξη. Οι υπόλοιπες περιπτώσεις που εξαιρούνται από την υποχρέωση πιστοποιητικού πυροπροστασίας, δηλαδή όσες δεν πηγάζουν από την 12Β/2010, ακόμα ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είχα βγάλει το 2010 ένα πιστοποιητικό για ένα χώρο συνάθροισης "Ζαχαροπλαστείο-Καφετέρια". Τώρα θέλει να το κάνει "Ζαχαροπλαστείο-Καφετέρια με Παρασκευαστήριο". Απαιτείται έκδοση νέου πιστοποιητικού μόνο και μόνο εφόσον αλλάζει ο τίτλος της άδειας, ή έχει να κάνει και με το τι αλλαγές θα γίνουν στο χώρο; (δηλ πχ αν αλλάζει πολύ ή λίγο ο χώρος ή αν δεν αλλάζουν καθόλου οι έξοδοι ή αν πχ στο παρασκευαστήριο δεν μπαίνουν υγραέρια)

Link to comment
Share on other sites

1ο βασικο.... το παλιο του εληξε?

2ο βασικο περα απο την αλλαγη αδειας στο δημο κλπ

θελει και να το ασφαλησει?

 

 

edit: κρυψε τους κοιλιακους γιατι αμα βγαλω τους δικους μου θα φας κομπλα :mrgreen:

δε ξερεις ποσα κοπαδια αφανιστηκαν για να τους χτισω

1794b_12.pdf

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Δεν έληξε αλλά αλλάζει ο χώρος και η ονομασία της άδειας...

 

Υγ. Δεν ξέρω πως έγινε αυτό με τη φωτογραφία.. Κάτι κάνει το tapatalk και τη έβαλε από μόνο του από ένα άλλο φορούμ... Ούτε ξέρω πως το κανε!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θες καινουριο για μενα

 

Σε ευχαριστώ όττο ήδη έχω καταθέσει για χαρτιά για καινούριο πιστοποιητικό... Όντως χρειαζόταν

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.