Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα της 4Μ για τα αυθαίρετα Ν.4014/11


dimitrispsi

Recommended Posts

Θα ήθελα βοήθεια από όσους έχουν αγοράσει πρόγραμμα για τα αυθαίρετα...

 

Civiltech(175+ΦΠΑ) VS 3DR(79+ΦΠΑ)

 

Αρχικά είπα να πάρω από την civiltech γιατί με έπεισε η παρουσίαση που κάνουν. Το πρόβλημα όμως είναι ότι δεν πιάνω εύκολα γραμμή (9 στις 10 "μιλάει"). Είναι μόνιμο πρόβλημα αυτό της civiltech; Δεύτερο και σημαντικότερο πρόβλημα είναι ότι το site τους από χθες σέρνεται και δεν έχω καταφέρει να ολοκληρώσω την παραγγελία. Είναι "προσωρινό" πρόβλημα ή "μόνιμο"; Μου είπαν ότι το "κλείδωμα"¨δεν είναι κάποιο usb ή hasp, αλλά μέσω internet. Αν ο server τους δεν μπορεί να εξυπηρετήσει το site, μήπως "κολλάει" και όταν δουλεύω;

 

Από την άλλη, μίλησα με την 3DR και δεν με έπεισε ιδιαίτερα η περιγραφή και οι απαντήσεις που έλαβα ήταν μάλλον "φοβισμένες". Επιπροσθέτως το πρόγραμμα είναι "κατώτερο" μιας και δεν προσφέρει αρχειοθέτηση σχεδίων και φωτογραφιών, ούτε αυτοματοποιημένες αντικειμενικές, το βρίσκω δηλαδή πιο υπολογιστικό, χωρίς το κάτι παραπάνω. Για τον λόγο αυτό όμως μου φάνηκε πιο "αξιόπιστο" και φυσικά με ενδιαφέρει γιατί είναι πολύ πιο φθηνό.

 

Επειδή δεν είμαι πελάτης σε καμμία από τις 2 εταιρείες, έχει κάποιος γνώμη για να με βοηθήσει στην επιλογή;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πελάτης της Civiltech χρόνια με το πρόγραμμα των αμοιβών και είμαι ευχαριστημένη.

Πράγματι δεν πιάνεις γραμμή αυτές τις μέρες αλλά μήπως να δοκιμάσεις να τους στείλεις ένα mail?

Το πρόγραμμα των τακτοποιήσεων το αγόρασα ηλεκτρονικά 140 ευρώ +ΦΠΑ

το έτρεξα λίγο, είναι καλό πιστεύω θα βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πελάτης της Civiltech...

Το πρόγραμμα των τακτοποιήσεων το αγόρασα ηλεκτρονικά 140 ευρώ +ΦΠΑ

 

Το πρόγραμμα κάνει πλέον 250€+ΦΠΑ κανονική αγορά και 175€+ΦΠΑ ηλεκτρονικά.

 

Μάλλον άργησα δηλαδή και "έχασα" τα 35€.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα το πρόγραμμα της 3DR. Πράγματι δεν κάνει αρχειοθέτηση σχεδίων και φωτογραφιών αλλά δεν έχω πρόβλημα μ' αυτό γιατί χρησιμοποιώ το Picasa της google. Πάντως γενικά έχω να πω πως είμαι πολύ ευχαριστημένος από το πρόγραμμα. Ειδικά για εμένα που είμαι νέος μηχανικός και δεν έχω και μεγάλη εμπειρία ο έλεγχος δομικής τρωτότητας αποτελεί έναν μπούσουλα και με βοηθάει πολύ στο να κάνω εύκολα εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να αγοράσω το νέο πακέτο αυθαιρέτων από την 3dr, ''σύμβουλος αυθαιρέτων''...το έχει αγοράσει κανείς να μου πει εντυπώσεις από το πρόγραμμα και απο την τηλεφωνική υποστήριξη?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα το ΤΟΕ της 3DR.

 

Κάνει τη δουλειά του, αλλά από usability πολύ άσχημο.

 

Δεν γίνεται fullscreen (maximize) και αν πατήσω κανένα esc κατά λάθος κλείνει χωρίς να αποθηκεύσει τίποτα.

 

Δεν κλαίω τα λεφτά μου, απλά είμαι πολύ προσεκτικός στο χειρισμό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα το ΤΟΕ της 3DR.

.........

και αν πατήσω κανένα esc κατά λάθος κλείνει χωρίς να αποθηκεύσει τίποτα....

 

Το είχα παρατηρήσει και εγώ αυτό, το έχουν φτιάξει, τώρα πλέον δεν κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δηλαδή επιλογή αποθήκευσης;
Όλο το πρόγραμμα είναι ένα παράθυρο με καρτέλες, χωρίς κεντρικό μενού στην κορυφή. Η αποθήκευση είναι σε μία από τις καρτέλες, οπότε αν δουλεύεις σε άλλη...

 

Το είχα παρατηρήσει και εγώ αυτό, το έχουν φτιάξει, τώρα πλέον δεν κλείνει.

Το αγόρασα (ηλεκτρονικά) την προηγούμενη εβδομάδα, λες να υπάρχει νέα έκδοση; Θα ρωτήσω αύριο κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.